PONADNARODOWE KOOPERACJE SZANSĄ NA ROZWÓJ ZAWODOWY - EDYCJA III


KiS w ramach 2022-1-PL01-KA121-VET-000055901

PONADNARODOWE KOOPERACJE SZANSĄ NA ROZWÓJ ZAWODOWY - EDYCJA III

Dzień dobry!
W tym roku szkolnym tematów Erasmusowych zdecydowanie nie brakowało w naszej szkole. Uczestnictwo w projektach mieli okazję wziąć nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Wiemy, jak ważne jest stałe podnoszenie kompetencji i rozwój naszej kadry, dlatego właśnie w dniach 11.06 -18.06.2023 3 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w mobilności w Grecji w ramach kursów i szkoleń, będącego jednym z działań w ramach projektu „Ponadnarodowe kooperacje - szansą na rozwój zawodowy III” nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055901.
Na mobilności w Grecji przebywały Katarzyna Strzałkowska Bonat, Lidia Pojawa - nauczycielki przedmiotów gastronomicznych oraz hotelarskich, a także Agnieszka Mućka - nauczyciel przedmiotów hotelarskich, a jednocześnie kierownik kształcenia zawodowego i koordynator projektów VET.
Pobyt w Grecji był niezwykle inspirujący i pełen wartościowych doświadczeń edukacyjnych. Kadra nauczycielska miała okazję wziąć udział w intensywnym szkoleniu z obsługi aplikacji internetowych do tworzenia treści edukacyjnych w ramach kształcenia zawodowego, takich jak WordPress i Canva. 💻🎨
Nauczyciele mieli również możliwość poznania greckiego systemu kształcenia zawodowego. Spotkali się z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za organizację kształcenia zawodowego, co pozwoliło na zdobycie cennych informacji na temat struktury i funkcjonowania tego systemu w Grecji. Było to nie tylko inspirujące, ale także pozwoliło wymienić się doświadczeniami i nawiązać kontakty z innymi nauczycielami. 🇬🇷📚
Odbywały się także zajęcia językowe z języka angielskiego, dzięki czemu kadra doskonaliła swoje umiejętności językowe i zwiększyła pewność w komunikacji międzynarodowej. 🗣️🌐
Szkolenia zawodowe, które odbyły się podczas pobytu, były specjalnie dostosowane do zawodów, których nauczamy w naszej szkole. Praktyczne warsztaty oraz spotkania z przedsiębiorcami i przedstawicielami branż pozwoliły zdobyć nowe umiejętności i aktualną wiedzę związane z naszymi dziedzinami. Dzięki temu będziemy jeszcze lepiej przygotowywać naszych uczniów do wyzwań zawodowych. 💼👨🔧👩🍳
Ważną część pobytu stanowiły zadania integracyjne związane z budowaniem zespołu i rozwijające miękkie kompetencje. Nauczyciele doskonalili umiejętności pracy w grupie, budowania zespołu oraz efektywnej komunikacji. To było nie tylko edukacyjne, ale także zabawne i inspirujące. 🤝🌱

Tagi: #ErasmusPlus #MobilnośćEdukacyjna #KształcenieZawodowe #RozwójZawodowy #Sochaczew

WWWs_p47_Podsumowanie spotkania podsumowującego projekt

„Ponadnarodowe kooperacje - szansą na rozwój zawodowy III" nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055901

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, dlatego my chcemy przypomnieć o niezwykłym spotkaniu uczestników projektu "Ponadnarodowe kooperacje - szansą na rozwój zawodowy III" nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055901 z naszymi uczniami. To było prawdziwe święto inspiracji i wymiany doświadczeń!
Uczestnicy z dumą zaprezentowali przed kolegami i koleżankami z technikum, efekty swoich praktyk. Opowiedzieli o fascynujących miejscach, które odwiedzili w Grecji, podzielili się wrażeniami z programu kulturowego i opowiedzieli o niezliczonych zaletach uczestnictwa w tym projekcie.
Projekt "Ponadnarodowe kooperacje - szansą na rozwój zawodowy III" nie tylko poszerzył horyzonty naszych uczniów i rozbudził w nich ciekawość świata, ale przede wszystkim umożliwił im zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych. Dziękujemy uczniom za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Wasze prezentacje były dowodem na to, że uczestnictwo w projekcie to świetna okazja do podniesienia kwalifikacji zawodowych, ale także na rozwój kompetencji językowych, osobistych, społecznych i kulturowych. Jesteśmy z was niezmiernie dumni i wierzymy, że to niezapomniane doświadczenie będzie miało ogromny wpływ na waszą przyszłość, a dla uczniów naszego technikum inspiracją i wielką zachętą do wzięcia udziału w przyszłych projektach realizowanych w naszej szkole.

Edukacja szkolna 2022 - LO

Zakończyliśmy procedurę naboru do udziału w projekcie „Mobilność zagraniczna - skuteczne narzędzie rozwoju kluczowych kompetencji uczniów i kadry liceum "Iwaszkiewicza" w Sochaczewie”. Przedstawiamy listę uczniów, którzy wezmą udział w jesiennym wyjeździe do Grecji!
Dziękujemy za tak duże zainteresowanie udziałem w mobilności ponadnarodowej. Wasz entuzjazm cieszy tym bardziej, iż jednym z celów szkoły jest zwiększanie aktywności na polu europejskich projektów edukacyjnych, a dotychczas realizowane inicjatywy w praktyce pokazały, jak wielki wpływ mają one na rozwój uczestników i całej społeczności szkolnej. W załączeniu artykułu znajdziecie ostateczną listę uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz listę rezerwową. Przypominamy, iż uczniowie z listy rezerwowej wezmą udział w wyjeździe w przypadku rezygnacji z uczestnictwa z ważnych powodów jednego z uczniów z listy „głównej”. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w kursie przygotowawczym, na który złożą się zajęcia organizacyjne, pedagogiczne, językowe, merytoryczne i kulturowe. W działaniach wykorzystamy zarówno tradycyjne formy, jak i e-learning. O szczegółach poinformuje Was Koordynator Projektu.
Załączniki: Ostateczna lista rankingowa

„Grasz o europejski staż” – 2018

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Już Konfucjusz zauważył potęgę zdobywania wiedzy i umiejętności poprzez doświadczenie. Kontakt z obiektem naszych zainteresowań, obserwacja, możliwość przetwarzania informacji na działanie to sposób, który czyni praktyka z każdego ucznia. Takimi „praktykami” stała się grupa uczniów z Technikum w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Przez cztery tygodnie 7 uczniów klas technikum hotelarstwa oraz 9 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych zdobywało doświadczenie zawodowe na stażach w Grenadzie.
Ta kolejna grupa uczniów Iwaszkiewicza ponownie uczestniczyła w projekcie Erasmus + zorganizowanym przez Szkołę w ramach współpracy z firmą UPEMI. Dzisiaj w szkolnym bistro „Hiszpańskie Smaki” została podsumowana tegoroczna edycja projektu Grasz o Europejski Staż.
Uczestnicy projektu pochwalili się zdobytymi umiejętnościami kulinarnymi i obsługi przed społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi. Bistro zaszczyciły swoja obecnością pani Urszula Opasiak Dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji w Sochaczewie oraz przedstawicielki firmy UPEMI – panie Natalia Kamińska i Joanna Olizarowska. W trakcie oficjalnego spotkania z Dyrekcją Szkoły, Panią Hanną Bonecką oraz Wicedyrektorem, Panią Renatą Skoneczną-Leśniewską, uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty, zaświadczające realizację stażu oraz zaświadczenia ukończenia przygotowującego kursu języka hiszpańskiego.
Goście, otoczeni aromatem zupy z soczewicy z chorizzo, rozsmakowani w empanadillas z garbanzos, oczarowani słodkością churros i nutą pomarańczowego ciasta, przenieśli się w klimat słonecznej przyjaznej Andaluzji. Nauczyciele i uczniowie Iwaszkiewicza wyrażają nadzieję, że za rok o tej samej porze będą mieli szansę podsumowywać kolejny wyjazd projektowy. Fotoreportaż

Agnieszka Mućka

11-10-2018 11-10-2018
11-10-2018 11-10-2018

Erasmus+

Do obejrzenia jeszcze ciepła prezentacja podsumowującą Erasmusa erasmus

Opracowała: Agnieszka Mućka

"Młodzi na europejskim rynku pracy – praktyka i doświadczenie" – 2016