Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/23

23-06-2023

WWWs_p47_Podsumowanie spotkania podsumowującego projekt

„Ponadnarodowe kooperacje - szansą na rozwój zawodowy III" nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055901

23-06-2023
Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, dlatego my chcemy przypomnieć o niezwykłym spotkaniu uczestników projektu "Ponadnarodowe kooperacje - szansą na rozwój zawodowy III" nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055901 z naszymi uczniami. To było prawdziwe święto inspiracji i wymiany doświadczeń!
Uczestnicy z dumą zaprezentowali przed kolegami i koleżankami z technikum, efekty swoich praktyk. Opowiedzieli o fascynujących miejscach, które odwiedzili w Grecji, podzielili się wrażeniami z programu kulturowego i opowiedzieli o niezliczonych zaletach uczestnictwa w tym projekcie.
Projekt "Ponadnarodowe kooperacje - szansą na rozwój zawodowy III" nie tylko poszerzył horyzonty naszych uczniów i rozbudził w nich ciekawość świata, ale przede wszystkim umożliwił im zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych. Dziękujemy uczniom za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Wasze prezentacje były dowodem na to, że uczestnictwo w projekcie to świetna okazja do podniesienia kwalifikacji zawodowych, ale także na rozwój kompetencji językowych, osobistych, społecznych i kulturowych. Jesteśmy z was niezmiernie dumni i wierzymy, że to niezapomniane doświadczenie będzie miało ogromny wpływ na waszą przyszłość, a dla uczniów naszego technikum inspiracją i wielką zachętą do wzięcia udziału w przyszłych projektach realizowanych w naszej szkole.

KiS w ramach 2022-1-PL01-KA121-VET-000055901

PONADNARODOWE KOOPERACJE SZANSĄ NA ROZWÓJ ZAWODOWY - EDYCJA III

22-06-2023
Dzień dobry!
W tym roku szkolnym tematów Erasmusowych zdecydowanie nie brakowało w naszej szkole. Uczestnictwo w projektach mieli okazję wziąć nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Wiemy, jak ważne jest stałe podnoszenie kompetencji i rozwój naszej kadry, dlatego właśnie w dniach 11.06 -18.06.2023 3 nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w mobilności w Grecji w ramach kursów i szkoleń, będącego jednym z działań w ramach projektu „Ponadnarodowe kooperacje - szansą na rozwój zawodowy III” nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000055901.
Na mobilności w Grecji przebywały Katarzyna Strzałkowska Bonat, Lidia Pojawa - nauczycielki przedmiotów gastronomicznych oraz hotelarskich, a także Agnieszka Mućka - nauczyciel przedmiotów hotelarskich, a jednocześnie kierownik kształcenia zawodowego i koordynator projektów VET.
Pobyt w Grecji był niezwykle inspirujący i pełen wartościowych doświadczeń edukacyjnych. Kadra nauczycielska miała okazję wziąć udział w intensywnym szkoleniu z obsługi aplikacji internetowych do tworzenia treści edukacyjnych w ramach kształcenia zawodowego, takich jak WordPress i Canva. 💻🎨
Nauczyciele mieli również możliwość poznania greckiego systemu kształcenia zawodowego. Spotkali się z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za organizację kształcenia zawodowego, co pozwoliło na zdobycie cennych informacji na temat struktury i funkcjonowania tego systemu w Grecji. Było to nie tylko inspirujące, ale także pozwoliło wymienić się doświadczeniami i nawiązać kontakty z innymi nauczycielami. 🇬🇷📚
Odbywały się także zajęcia językowe z języka angielskiego, dzięki czemu kadra doskonaliła swoje umiejętności językowe i zwiększyła pewność w komunikacji międzynarodowej. 🗣️🌐
Szkolenia zawodowe, które odbyły się podczas pobytu, były specjalnie dostosowane do zawodów, których nauczamy w naszej szkole. Praktyczne warsztaty oraz spotkania z przedsiębiorcami i przedstawicielami branż pozwoliły zdobyć nowe umiejętności i aktualną wiedzę związane z naszymi dziedzinami. Dzięki temu będziemy jeszcze lepiej przygotowywać naszych uczniów do wyzwań zawodowych. 💼👨🔧👩🍳
Ważną część pobytu stanowiły zadania integracyjne związane z budowaniem zespołu i rozwijające miękkie kompetencje. Nauczyciele doskonalili umiejętności pracy w grupie, budowania zespołu oraz efektywnej komunikacji. To było nie tylko edukacyjne, ale także zabawne i inspirujące. 🤝🌱

Tagi: #ErasmusPlus #MobilnośćEdukacyjna #KształcenieZawodowe #RozwójZawodowy #Sochaczew

Wyniki powiatowego konkursu fotograficznego

20-06-2023
16 czerwca ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała ojczyzna” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie we współpracy z ZS RCKU. W tym roku jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż na konkurs wpłynęło aż 328 prac. Tym bardziej jest nam miło, że w gronie docenionych fotografów znalazły się uczennice z naszej szkoły. I miejsce w kategorii natura zajęła Zuzanna Romanowska z Ic LO (otrzymała ona również wyróżnienie w kategorii portret zwierzęcy), III miejsce w kategorii portret zwierzęcy przyznano Julii Kwiatkowskiej z IIIa LO, wyróżniono natomiast prace dziewcząt z Ia T: Julii Wojtczak, Mai Kalinowskiej oraz Julii Owczarek. Nagrodzonym uczennicom szczerze gratulujemy.

M.Antoniak

Przedsmak wakacji…

19-06-2023
Od 14 do 16 czerwca klasy liceum ogólnokształcącego Ia, IIb i IIIa uczestniczyły w wycieczce turystycznej na południu Polski. Pierwszego dnia słynne Krupówki przywitały naszą młodzież deszczową pogodą, za to kolejne dni w Szczawnicy i Zatorze były już bardzo słoneczne. Nikt na pewno się nie nudził. Sporo atrakcji zapewniły uczniom sam ośrodek rekreacyjny w Murzasichlu (bilard, gra w piłkę, pływanie w basenie, ognisko, dyskoteka), flisacy podczas spływu Dunajcem oraz park rozrywki Energylandia.

M.Antoniak

Nie samą szkołą uczeń żyje...

12-06-2023
W dniach 6-7 czerwca uczniowie klas Ihr, IIa i IIIb wzięli udział w wycieczce krajoznawczo-integracyjnej. Pierwszego dnia spacerowali po Pustyni Błędowskiej, podziwiając największy w Polsce obszar lotnych piasków (około 33 km² ) oraz korzystali z infrastruktury ośrodka wypoczynkowego „Leśny Zakątek” w Jaroszowcu- relaksowali się w basenie i integrowali w czasie wspólnego pieczenia kiełbasek. Drugiego dnia bawili się na rozległym terenie parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze, gdzie wszyscy przetestowali swoją odwagę na największych rollercoasterach w Polsce takich jak Zadra, Hyperion, Abysus oraz podziwiali panoramę okolicy z ogromnego koła młyńskiego Wonder Wheel.

M.A.

Mundurówka i jej projekt

08-06-2023
Na przełomie maja i czerwca troje uczniów klasy IIIb mundurowej: Sebastian Kalinowski, Karolina Potkańska i Zuzanna Materska wraz z wychowawczynią Magdaleną Antoniak realizowało projekt edukacyjny dotyczący majora Feliksa Kozubowskiego (żołnierza piechoty Wojska Polskiego dowodzącego w trakcie kampanii wrześniowej 1939 obroną Sochaczewa). Zaczęli go od opracowania i przeprowadzenia serii lekcji wychowawczych dla klas liceum: Ia, Ib, IIa, IIIa, IIIb, technikum: Ia, Ihd naszej szkoły oraz uczniów 8b Szkoły Podstawowej nr 7. W trakcie zajęć prezentowali przygotowaną wcześniej przez siebie stronę internetową poświęconą majorowi, gdzie wykorzystali materiały i informacje zdobyte w czasie indywidualnego spotkania z kierownikiem Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, panem Radosławem Jarosińskim oraz odtwarzali samodzielnie zmontowany filmik prezentujący postać Feliksa Kozubowskiego.
– link do strony internetowej
– link do filmiku zrealizowanego przez Sebastiana Kalinowskiego
Zdobytą na lekcjach wychowawczych wiedzę chętni uczniowie mogli wykorzystać 5 czerwca podczas szkolnego konkursu wiedzy na temat życia i przebiegu służby majora Feliksa Kozubowskiego. Konkurs miał dwie części: teoretyczną w formie testu internetowego (rozwiązywało go 29 osób) oraz sprawnościową- rzut granatem do celu połączony z prezentowaniem wiedzy o majorze (do tej części zakwalifikowało się aż 16 uczniów)
Jego laureatami zostali:
Krystian Tomczyk Ib- I miejsce,
Mikołaj Matusiak,Ib- II miejsce,
Jakub Pęsiek, IIIb- III miejsce
Filip Jarosiński- wyróżnienie
Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną im wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

M.A.

Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej

24-05-2023
24 maja klasa 2b LO służb mundurowych i klasa 1hd technikum hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych odbyli wycieczkę do Osady Puszczańskiej. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Drugi punkt to przejazd kolejką do Puszczy Kampinoskiej a później ognisko na terenie Osady Puszczańskiej.

Mundurówka na otwarciu nowej ścieżki edukacyjnej

28-04-2023
W niedzielę 14 maja 2023 roku klasa II Liceum Ogólnokształcącego służb mundurowych uczestniczyła w otwarciu ścieżki edukacyjnej „Szlakiem Sochaczewskich fortyfikacji z okresu II wojny światowej”. Ścieżka obejmuje swym zasięgiem kilka schronów wybudowanych w Sochaczewie i okolicach przez mieszkańców ziemi sochaczewskiej, zmuszanych przez niemieckiego okupanta do ciężkich prac fizycznych przy budowie wojennych umocnień w czasie II wojny światowej. Schron zlokalizowany przy ulicy Partyzantów jest jednym z takich obiektów. Umieszczono przy nim 2 tablice informacyjne, które przypominają społeczności lokalnej historię z tamtych lat. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca w czasie wiosennych spacerów.

H.B.

15-05-2023 15-05-2023
15-05-2023 15-05-2023

Iwaszkiewicz pożegnał absolwentów

28-04-2023
Tradycyjnie już w ostatni piątek kwietnia uczniowie klas czwartych liceum i czwartych technikum Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie stali się absolwentami tej szkoły. Pani dyrektor Hanna Bonecka wraz z wychowawcami wręczyła absolwentom świadectwa oraz nagrody i dyplomy za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Nagrody za najwyższe średnie w szkole przekazał też Starosta Sochaczewski pani Jolanta Gonta. W trakcie uroczystości nie zabrakło krótkich przemówień w których życzyliśmy maturzystom wielu sukcesów, ale przede wszystkim bardzo dobrze zdanego egzaminu dojrzałości.

Iwaszkiewicz w Grecji – podsumowanie pierwszego tygodnia praktyk

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie, odbywają właśnie kolejną podróż do Grecji, przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Akcja 1 Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Obecnie realizowany projekt „Ponadnarodowe korporacje szansą na rozwój zawodowy” to już 3 edycja tego działania i tradycyjnie już odbywa się w Grecji. Uczniowie II, III oraz IV klas technikum o profilach technik reklamy, handlowiec, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, już od 17.04.2023 pracują nad podniesieniem swoich kompetencji, uczestnicząc w praktykach zawodowych u greckiego partnera.
Warto dodać, że udział w przedsięwzięciu jest całkowicie darmowy dla jego uczestników, wszelkie koszty związane z działaniami przygotowawczymi, organizacją i realizacją praktyk, logistyką pokrywa Szkoła z dofinansowania przyznanego ze środków Unii Europejskiej. Program praktyk realizuje określone potrzeby grup kształcenia zawodowego, a jego wykonanie zwiększy kompetencje zawodowe uczniów. Poza tym, w trakcie mobilności realizowany jest także program kulturowy, którego celem jest przybliżenie uczniom cywilizacji, kultury i tradycji Grecji. W minionym tygodniu młodzież, w ramach programu kulturowego, miała okazję zwiedzić największe atrakcje regionu Riwiery Olimpijskiej. Uczniowie odwiedzili m.in. kompleks monastyrów (greckich klasztorów) wzniesiony na skałach, tzw. Meteory, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mieli okazję odwiedzić wyspę Skiathos i malowniczą miejscowość Litochoro.
Przed uczestnikami projektu jeszcze kilka dni praktyk, warsztatów i wykonywania pod okiem profesjonalnych mentorów, zadań w ramach przydzielonych projektów (ostatni dzień mobilności to 28.04.2023).
Tak zdobyte doświadczenie, niewątpliwie sprawi, że absolwenci sochaczewskiego „Iwacha”, będą atrakcyjnymi pracownikami na wymagającym i dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

26-04-2023 26-04-2023
26-04-2023 26-04-2023

XXX Pielgrzymka Maturzystów

01-04-2023
1 kwietnia 2023 roku, delegaci klas maturalnych pod opieką Pani Dyrektor oraz Katechety wzięli udział w XXX Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Łowickiej do Częstochowy . Hasło tegorocznego spotkania brzmiało:"Wierzę w Kościół Chrystusowy". Uczniowie naszej szkoły zawierzyli swoją przyszłość Maryi oraz prosili o dar mądrości Ducha Świętego, mający wesprzeć ich w nadchodzącym egzaminie dojrzałości. Wyjazd urozmaiciła konferencja, której gościem poza biskupami Diecezji Łowickiej był ceniony aktor i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi - Adam Woronowicz. Jednocząc się na wspólnej Eucharystii w obecności Cudownego Obrazu, uczestnicy pielgrzymki objęli modlitwą wszystkich uczniów Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza.
01-04-2023

A.P.

Mundurówka na Gali Sportów Walki MON

W czwartek 30 marca klasy mundurowe uczestniczyły w oficjalnym rozpoczęciu trzeciej edycji wojskowej Gali Sportów Walki MON w Pruszkowie. W Hali „Znicz” uczniowie poznali bliżej zawodniczki i zawodników (głównie MMA, K1, boksu) , przyglądali się ich ważeniu oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym. Z rozmów z żołnierzami, trenerami oraz zawodnikami wynikało, że w wojsku jest miejsce dla każdego, kto jest konsekwentny i potrafi realizować swoje marzenia. Zawody pod hasłem „Walkę mamy we krwi” odbyły się 31 marca, a ich transmisję można było obejrzeć na TVPSport. Wzięli w nich udział zawodnicy znani z polskich i zagranicznych aren walki – m in. kpr. Michał Piwowarski, szer. Błażej Majdan, szer. Damian Ostęp, st. szer. Damian Durkacz, st. szer. Sylwester Miller, st. szer. Paweł Oleszczuk oraz zawodnik reprezentujący U.S. Army - Johan Mackie.

M.Antoniak

05-04-2023
05-04-2023
05-04-2023
05-04-2023

Sukces w Konkursie o Żołnierzach Wyklętych

07-03-2023
W piątek 3 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbył się finał konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Głównym organizatorem był minister Maciej Małecki. Celem konkursu jest pamięć o żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego, którzy walczyli z okupantem niemieckim i sowieckim oraz polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli przedstawiciele szkół ponadpodstawowych powiatu sochaczewskiego. Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza reprezentowała grupa 10 uczniów. Jakub Błaszczyk z klasy 4ar zajął 2 miejsce a Aniela Lipińska z klasy 1hd otrzymała wyróżnienie. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

K. Adamczyk

07-03-2023 07-03-2023
07-03-2023 07-03-2023

Sukces Wiktorii i Basi w Powiatowym Konkursie „Tę książkę warto przeczytać”

Miło nam poinformować, że Wiktoria Dąbrowska i Basia Pawłowska kolejny raz zostały laureatkami XX Powiatowego Konkursu „Tę książkę warto przeczytać”. W tegorocznej edycji Basia Pawłowska otrzymała wyróżnienie a Wiktoria Dąbrowska zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Wiktoria zachęcała do przeczytania książki „Czego najbardziej żałują umierający” Bronnie Ware a Basia książki „Złe uczynki” Lucindy Berry. Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs polegał na nagraniu krótkiego filmiku-prezentacji wybranej książki i przesłaniu go do organizatora, którym jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie Filia w Sochaczewie. Celem konkursu jest promowanie książek i mody na czytanie wśród uczniów. Wiktorii i Basi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E.Sobczyńska

02-03-2023
02-03-2023
02-03-2023
02-03-2023


Kolejny poligon mundurówki

Styczniowe ćwiczenia we wskazywaniu celów i symulacji strzelania do tarczy z broni strzeleckiej w 3 Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej oraz musztra prowadzona przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej dla klasy 2b służb mundurowych.

02-03-2023 02-03-2023
02-03-2023 02-03-2023

Powiatowy Konkurs Kulinarny “Tradycje kulinarne Ziemi Sochaczewskiej”

14-12-2022
14 grudnia br. w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Kulinarnego “Tradycje kulinarne Ziemi Sochaczewskiej”. Tematem konkursu było zdobienie pierników świątecznych. W tym roku konkurs kulinarny był nietypowy, ponieważ do udziału mogli przystąpić uczniowie wszystkich klas ( nie tylko gastronomicznych ) z terenu powiatu sochaczewskiego. Z zaproszenia skorzystały: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie, Branżowa Szkoła I stopnia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym “Dom na Szlaku” w Załuskowie oraz Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie.
Konkurs polegał na artystycznym udekorowaniu pierników przygotowanych przez organizatora konkursu czyli Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza. Każdy z uczestników miał do udekorowania pięć pierników o określonych kształtach: gwiazdka, domek, dzwonek, serce, choinka. Do dyspozycji był lukier królewski, elementy ozdobne cukrowe, barwniki, pędzelki, wykałaczki, rękawy cukiernicze. Czas przeznaczony na wykonanie zadania konkursowego wynosił 120 minut. Nagrody w konkursie ufundował Starosta Sochaczewski pani Jolanta Gonta. Nagrody otrzymali: I miejsce Kinga Kęska z klasy VI technikum reklamy, II miejsce Aleksandra Tymorek z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz III miejsce Weronika Kusiak z IV klasy technikum reklamy. Wszystkie uczennice z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicz. Wyróżnienie otrzymali: Weronika Drzewiecka z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie oraz Wiktoria Sipa z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego “Dom na Szlaku” w Załuskowie. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym Gratulujemy !

K. Strzałkowska - Bonat

Mikołajki w Naszej Szkole

Od kilku lat, dokładnie 6 grudnia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzają dzieci w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła”. Przez ostatnie dwa lata przekazywaliśmy dzieciom życzenia i słodkie upominki. W tym roku powróciliśmy do dawnej tradycji czyli zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny. Tym razem była to opowieść o wizycie w ZOO Jana Brzechwy przeplatana wesołymi piosenkami. Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla dzieci. Bezcennym przeżyciem było zobaczenie ich radości na twarzach. Rozstaliśmy się z obietnicą, że za rok spotkamy się ponownie. Program artystyczny przygotowały uczennice : Patrycja Mezińska, Gabrysia Pytkowska oraz Dominika Owczarek pod opieką nauczycieli bibliotekarzy.

E.S.

06-12-2022
06-12-2022
06-12-2022
06-12-2022
06-12-2022
06-12-2022 06-12-2022

Stypendia 2022

Stypendia naukowe wyróżniają uczniów najlepszych. Ich rolą jest nagradzanie wysiłku młodych ludzi oraz motywowanie do uzyskiwania najwyższych wyników w nauce i rozwoju osobistego w wybranej przez siebie dziedzinie, zgodnie z ugruntowanymi pasjami i zainteresowaniami. Dobre programy stypendialne wspierają rozwój stypendystów. Stypendyści podnoszą prestiż szkoły, z kolei szkoła pełni rolę wspierającą w zdobywaniu przez nich wiedzy, umiejętności i kompetencji, potrzebnych w budowaniu przyszłej kariery naukowej i zawodowej. Tym bardziej cieszy fakt, że w bieżącym roku szkolnym duża grupa uczniów „Iwaszkiewicza” została wyróżniona stypendiami za wybitne wyniki w nauce. Najważniejsze wyróżnienie - Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali Aleksandra Jaworska z Liceum Ogólnokształcącego oraz Damian Pisarek i Mateusz Tymorek z Technikum. Stypendyści odebrali stypendia w Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty w dniu 30 listopada 2022 roku. Stypendium przyznane jest na cały rok szkolny 2022/2023. W październiku br Starosta Sochaczewski - Pani Jolanta Gonta przyznała 19 uczniom naszej szkoły stypendia za wybitne wyniki w nauce. Otrzymali je: Maja Miecznikowska, Filip Kiełbasa, Paulina Ambroziak, Julia Fabisiak, Julia Kwiatkowska, Julia Woźniak, Maciej Księżak z Liceum Ogólnokształcącego oraz Daria Marzęcka, Kamila Lisowska, Nikola Ufa, Zuzanna Zięcina , Zuzanna Skrzypczuk, Daria Kowalska, Jakub Błaszczyk Mikołaj Stępniak, Patrycja Hupert , Gabriela Kapler, Zuzanna Czekała, Patrycja Mezińska z Technikum. Stypendyści będą otrzymywali stypendium przez pierwszy semestr roku szkolnego 2022/2023. Wszystkim stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

H.B.

21-11-2022 21-11-2022
21-11-2022 21-11-2022

Zbiórka dla zwierzaków

26-11-2022
Zakończyła się coroczna akcja zbiórki karmy przed zimą. Akcja prowadzona była przez biblioteki szkolne. W tym roku zbieraliśmy dary dla Fundacji Kundelek oraz organizacji charytatywnej Koty z Sochaczewa. Wszystkim którzy wsparli nas w tym roku serdecznie dziękujemy za okazanie wielkich serc. Szczególne podziękowania składamy Oliwce Kozłowskiej z klasy 4 technikum która podobnie jak w roku ubiegłym przekazała najwięcej karmy.
Dziękujemy!!!

E.S.

26-11-2022
26-11-2022

Konkurs Plastyczny „Ja-Ty-My”

21 listopada w Szkole Muzycznej w Sochaczewie odbyły się uroczystości związane z przypadającym na 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, na których zostały wyróżnione reprezentantki naszej szkoły. Karolina Antoniak z IIa LO oraz Katarzyna Pieńkowska z III hr T zajęły dwa pierwsze miejsca w II Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ja-Ty-My”. Valentyna Yarych z I hd T otrzymała specjalną nagrodę dla wolontariuszki szczególnie angażującej się w pracę na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sochaczewie. Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy.

E.S.

21-11-2022 21-11-2022
21-11-2022 21-11-2022

Listopadowy poligon mundurówki

15-11-2022
15.11.2022 roku - odbyły się zajęcia poligonowe z 3.Warszawską Brygadą Rakietową Obrony Powietrznej w Bielicach. Zajęcia dotyczyły rozkładania, składania i konserwacji broni strzeleckiej.

15-11-2022 15-11-2022
15-11-2022 15-11-2022

104. rocznica odzyskania niepodległości

11-11-2022
104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę już za nami. Uroczysta msza święta, apel poległych i wspomnienie o ludziach którzy budowali Niepodległą odbyły się 11 listopada. W uroczystościach brał udział poczet sztandarowy oraz Dyrekcja naszej szkoły.

E.S.

11-11-2022 11-11-2022

Świętowanie Niepodległości

Tradycją naszej szkoły jest łączenie akcji Narodowego Czytania z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości.
8 listopada 2022 r. uczniowie i nauczyciele Iwaszkiewicza spotkali się aby przenieść się w niezwykły świat Ballad i romansów Adama Mickiewicza.
„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza ukazały się w tomie pierwszym „Poezji” w 1822roku. Utwory te dały początek fali balladomanii. Wówczas młody prowincjonalny poeta przeciwstawiał dojrzałej szkole pseudoklasycznej świat pełen dziwności: jasności – ciemność, pewności – tajemnicę, ogładzie – niepokój i ludowe zasady moralne. Wszystko to miało smak nowości, niecodzienną scenerię, nastrój grozy albo co najmniej niedomówienia. Ballady i romanse zostały wybrane na lekturę Narodowego Czytania w 2022 roku.
Ballady Romantyczność, Świtezianka, Rybka, Pani Twardowska oraz powiastkę Rękawiczka czytali wspólnie uczniowie i nauczyciele : pani Natalia Krysiak, pani Ewa Sobczyk, Magdalena Radwańska, Dominika Owczarek, Karol Orliński, Adam Jeznach, Filip Jurczak, Maksymilian Kochański oraz Maciej Burakowski. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w uroczystości i życzyła radosnego świętowania Niepodległości. Za przygotowanie uroczystości odpowiadały Krystyna Żylińska I Elżbieta Sobczyńska.

E.S.

08-11-2022 08-11-2022
08-11-2022
08-11-2022
08-11-2022
08-11-2022

Znowu razem...

18-10-2022
18 października, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza znów uroczyście obchodzili Święto Patrona Szkoły i Święto Komisji Edukacji Narodowej w Sochaczewskim Centrum Kultury. W tym szczególnym dniu towarzyszyli im wyjątkowi goście oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą . Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Hanna Bonecka, która przywitała serdecznie wszystkich przybyłych, zaprezentowała osiągnięcia szkoły, uczniów oraz złożyła nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, w której zobowiązali się do dbania o dobre imię szkoły, pogłębiania wiedzy i realizacji ambitnych celów w każdej dziedzinie życia.
W części artystycznej uroczystości zaproszeni goście obejrzeli spektakl pt. Zostanie po mnie uścisk rąk... przygotowany przez uczniów liceum i technikum. Przedstawienie było oparte na wspomnieniach Jarosława Iwaszkiewicza i osób z jego najbliższego otoczenia. Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem odgrywali role przyjaciół i bliskich poety. Byliśmy pod wrażeniem gry aktorskiej obejmującej nie tylko świetną interpretację tekstów, ale również gesty, mimikę i ruch sceniczny na wysokim poziomie. Niezwykły klimat spektaklu tworzyły również stroje, scenografia i poruszająca muzyka.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w przedstawieniu za wspaniałe emocje i doznania.

M. Antoniak, K. Posiadała

Święto 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej

11-10-2022
7 października 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej obchodziła swoje święto. Z tej okazji odbyła się msza święta, uroczysty apel na placu Kościuszki oraz piknik wojskowy i cześć artystyczna w amfiteatrze. W uroczystościach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły która od wielu lat współpracuje z tą Jednostką. Szkoła reprezentowana była przez panią Dyrektor Hannę Bonecką oraz klasę 2b i 4 b LO służb mundurowych pod opieką pana Arkadiusza Cybulskiego. Nasi mundurowi wzięli udział we wszystkich uroczystościach wśród których najbardziej widowiskową była defilada ulicami miasta.
W liście skierowanym do pana płk dypl. Sławomira Kojło Dowódcy 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej pani Dyrektor Hanna Bonecka podziękowała za dotychczasową współpracę z naszą szkołą oraz pomoc w realizacji projektu klas mundurowych w Liceum Ogólnokształcącym. W dniu Święta Brygady żołnierzom oraz wszystkim pracownikom cywilnym życzyła zadowolenia z trudnej i odpowiedzialnej służby, wytrwałości w doskonaleniu umiejętności zawodowych, realizacji dalszych planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

E.S.

12-10-2022 12-10-2022
12-10-2022 12-10-2022
12-10-2022 12-10-2022

Szkolne Bistro dedykowane pierwszakom

11-10-2022
W piątek 7 października klasa 3 hd zorganizowała pierwsze w nowym roku szkolnym Szkolne Bistro . Jesienne Bistro dedykowane było kolegom z klas pierwszych, którzy dopiero poznają szkołę i jej zwyczaje. Czego można było skosztować ? 3 bit, ciasta marchewkowego, szarlotki, jesiennej herbaty i różnego rodzaju kaw. Wszystkim smakowało i się podobało . Sezon na Szkolne Bistra uważamy za otwarty. Kolejne, zapewne z dynią w tle w listopadzie. Zapraszamy !

K.Strzałkowska-Bonat

10-10-2022 10-10-2022
10-10-2022 19-10-2022

Zajęcia Poligonowe mundurówki

11-00-2022
Mamy nowy rok szkolny i nowe zajęcia poligonowe. Mundurówka z Iwaszkiewicza , uczniowie klasy 2 b LO odbyli ćwiczenia w strzelaniu które prowadzili żołnierze 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Bielicach. Broń można też było rozłożyć i złożyć pod nadzorem instruktora. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.
Fotoreportaż

Uczniowie klasy 2b

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

01-09-2022