PROJEKT PREWENCYJNO-EDUKACYJNY #KOMPETENTNI #BEZPIECZNI

ZAKOŃCZENIE CYKLU PILOTAŻOWYCH WARSZTATÓW INTERAKTYWNYCH W RAMACH PROJEKTU PREWENCYJNO-EDUKACYJNEGO #KOMPETENTNI #BEZPIECZNI.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Link poniżej.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej

E.S.

„Iwaszkiewicz” na Święcie Strażaka

21 maja 2022 roku nasza szkoła uczestniczyła w corocznych obchodach Święta Strażaka połączonych z 30 rocznicą powołania Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego służb mundurowych stawili się rano na zbiórkę przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie skąd wraz ze strażakami i zaproszonymi gośćmi przeszli na uroczystą mszę św. do kościoła pod wezwaniem św. Wawrzyńca. Po zakończonej mszy św. udaliśmy się na Plac Kościuszki gdzie miały miejsce główne uroczystości. Z okazji Powiatowego Dnia Strażaka oraz 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej rozdane zostały awanse, odznaczenia i pamiątkowe nagrody. Obchodom towarzyszyła wystawa sprzętu strażackiego oraz wystawa fotograficzna.
Wszystkim strażakom składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ofiarną służbę.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć pod poniższym linkiem.
Święto Strażaka

H.B.

Święto Strażaka

Pierwszy tydzień praktyk w Grecji za nami

W dniach od 16 do 22 maja grupa 31 uczniów klas naszego technikum hotelarstwa, reklamy, ekonomicznego, rachunkowości, handlowego oraz żywienia i usług gastronomicznych odbyła pierwszą część praktyk zawodowych w Grecji w ramach programu Erasmus+ - VET 2022 „Ponadnarodowe kooperacje szansą na rozwój zawodowy - Edycja II” o numerze 2021-1-PL01-KA121-VET-000011986.
Swoją niecodzienną przygodę z Grecją rozpoczęliśmy od długiej i ciekawej podróży autokarem przez granice: słowacką, węgierską, serbską, macedońską i grecką. Po kilkudziesięciu godzinach jazdy wreszcie dotarliśmy do przepięknie położonego kompleksu hotelowego Sun Beach w Platamonas. Ośrodek znajduje się tuż nad Morzem Egejskim, w pobliżu magicznego Olimpu – mitologicznej siedziby bogów greckich. Sama Grecja przywitała nas słoneczną pogodą, gorącym piaskiem i cieplutką wodą.
Już pierwszego dnia naszego pobytu, po zapoznaniu się ze szczegółowymi założeniami praktyk i odbyciu szkoleń BHP, rozpoczęliśmy realizację bogatego programu edukacyjnego. Podzieleni na grupy przystąpiliśmy do pracy w hotelach Riwiery Olimpijskiej, gdzie każdy z zawodów według harmonogramu realizował zadania praktyczne zgodnie z podstawą programową. Nie zabrakło również zajęć teoretycznych, które pozwoliły poszerzyć naszą wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności w zakresie języka angielskiego, technologii teleinformatycznych i biznesu.
Drugiego dnia naszego pobytu mogliśmy w niecodzienny sposób poznać lokalne zwyczaje, grecki język, tutejsze specjały kulinarne dzięki uczestnictwu w ciekawej grze miejskiej przeprowadzonej przez naszą niezastąpioną pilotkę, Panią Kamilę.
W weekend natomiast realizowaliśmy założenia programu kulturowego: popłynęliśmy statkiem na wyspę Skiatos, opalaliśmy się na jednej z najpiękniejszych europejskich plaż, czyli Koukounari, zwiedzaliśmy Thessaloniki, drugie co do wielkości miasto greckie, oraz podziwialiśmy wiszące klasztory w Meteorach.
Był to zatem bardzo pracowity tydzień, ale pełen niezapomnianych wrażeń. Mimo wielu zajęć codziennie znajdowaliśmy czas na spacery po plaży, kąpiele w morzu i basenie oraz integrację międzynarodową :) Już nie możemy się doczekać, co przyniesie następny tydzień.

Galerię zdjęć można obejrzeć pod poniższym linkiem.
Praktyki w Grecji

M.Antoniak, M. Byczyńska Szlendak

Grecja

Uczennice Iwaszkiewicza laureatkami powiatowego konkursu „8 Wspaniałych”

Kasia Majorek, uczennica Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie, znalazła się w gronie 8 laureatów XVI Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Katarzyna reprezentowała też powiat sochaczewski w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.
Kasia, tegoroczna maturzystka, jest otwartą i przyjazną młodą osobą, pełną pomysłów i chęci do działania. Nigdy nie odmawia nikomu pomocy, wykazuje się empatią i wrażliwością na potrzeby innych.
W gronie laureatów znalazła się również inna uczennica Iwaszkiewicza, Maja Wacławiak. Dla Mai troska o drugiego człowieka jest najważniejsza, a dobro, które daje innym zawsze do niej wraca.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom !!!

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć pod poniższym linkiem.
8 Wspaniałych - Galeria

M.Pietrzak

8_Wspaniałych

Mundurowi kompetentni i bezpieczni

10 maja 2022 roku w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza zakończony został Projekt Edukacyjno-Prewencyjny „Kompetentni i bezpieczni”, prowadzony przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Celem projektu było wykształcenie wśród młodzieży odpowiednich nawyków i prawidłowych reakcji na zagrożenia.
Szkolenie było oparte na trzech modułach warsztatowo–szkoleniowych obejmujących problemy: psychospołeczne, terroryzmu i działania pod presją.
Zajęcia były w pełni profesjonalne i dynamiczne, a to podobało się uczestnikom zajęć.
Składamy szczególne podziękowania Rektorowi Szkoły Wyższej Pożarnictwa - Komendantowi nadbryg. dr inż. Mariuszowi Feltynowskiemu, st. kpt. dr Monice Wojakowskiej – opiekunce koła naukowego oraz naszej absolwentce Natalii Piorun, która jest prezesem koła naukowego „Liderzy bezpieczeństwa”.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć pod poniższym linkiem.
Mundurowi Kompetentni i Bezpieczni - Galeria

Klasa 3b (LO) Służb Mundurowych

Mund_1

Wystawa Niewidzialna

17 maja klasy 1a oraz 1b wraz z wychowawcami - Panią Pauliną Pokorską oraz Panią Anną Szpleter - wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki był udział w niezwykłej podróży do świata całkowitej ciemności, podczas której można wypróbować jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku - wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku i węchu. Wystawa Niewidzialna to interaktywna podróż gdzie gaśnie światło. Pod opieką niewidomych przewodników uczniowie doświadczyli wspólnego świata. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

P.Pokorska

Wystawa
Wystawa

Hazard? Nie daj się wciągnąć!

W maju br. odbyło się spotkanie dla uczniów klasy IaLO oraz IbLO z głównym specjalistą panią Dorotą Beznosik-Majchrzak pracownikiem Izby Administracji Skarbowej w Warszawie oraz kom. Krzysztofem Brade funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej.
Akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć” jest potrzebnym działaniem profilaktycznym, którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży. Problemy te to uzależnienie, problemy finansowe, wyizolowanie społeczne. Okazuje się, że jest to ważny temat dla młodych ludzi. Dlatego też, kierując się zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, planujemy kolejne spotkania.
Podczas spotkania uczniowie mieli również możliwość poznać specyfikę pracy funkcjonariusza celnego oraz ścieżkę kształcenia prowadzącą do zdobycia tego zawodu.
Młodzież wykazała duże zainteresowanie zawodem, włączała się do rozmowy, poruszała wiele zagadnień dotyczących pracy funkcjonariusza.

M.Pietrzak

Hazard
Hazard

Pożegnaliśmy absolwentów

29 kwietnia 2022 roku uczniowie klas trzecich liceum i czwartych technikum Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie stali się absolwentami tej szkoły. Pani dyrektor Hanna Bonecka wraz z wychowawcami klas p. Aldoną Ertman, p. Katarzyną Adamczyk, p. Katarzyną Pisarek i p. Martą Włodarczyk wręczyła absolwentom świadectwa oraz nagrody i dyplomy za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Pani Dyrektor życzyła maturzystom wielu sukcesów, ale przede wszystkim bardzo dobrze zdanego egzaminu dojrzałości.
Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć pod poniższym linkiem.
Pożegnaliśmy Absolwentów - Galeria

E.S.

Zak_2022
Zak_2022

Dzień Otwarty w Iwaszkiewiczu

27 kwietnia 2022 roku każdy ósmoklasista zainteresowany nauką w Technikum i Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie mógł zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Absolwenci szkół podstawowych i ich rodzice mogli obejrzeć stoiska prezentujące poszczególne kierunki kształcenia oraz przygotowane przez młodzież pokazy umiejętności zawodowych. Była to również okazja do bezpośrednich rozmów z nauczycielami, uczniami oraz absolwentami szkoły którzy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i na pewno się nie nudził. Mamy nadzieję, że podjęte działania promocyjne, utwierdziły wszystkich odwiedzających naszą szkołę w podjęciu właściwej decyzji, zaś tych, którzy jeszcze się wahają, zachęciły do przemyśleń.
Dziękujemy za obecność żołnierzom z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Bielicach którzy jak zawsze uatrakcyjnili nasz Dzień Otwarty.
Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć pod poniższym linkiem.
Dzień Otwarty w Iwaszkiewiczu - Galeria
Autorem zdjęć jest p. A.Biszczan.

E.S.

Dzień_Otwarty_2022
Dzień_Otwarty_2022

Uczeń Iwaszkiewicza Finalistą Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Jakub Kornacki uczeń 4 klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza został Finalistą XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą XXVI edycji było "Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia” i obejmowała: epidemiologię nadciśnienia, biochemię ciśnienia tętniczego, charakterystykę nadciśnienia jako jednostki chorobowej, mikrobiotę przewodu pokarmowego i jej potencjalny związek z nadciśnieniem tętniczym, dietoterapię nadciśnienia tętniczego, zalecenia dietetyczne w prewencji i wyrównaniu nadciśnienia tętniczego oraz interdyscyplinarne wspomaganie leczenia nadciśnienia. Jakub Kornacki jako Finalista ma teraz możliwość zwolnienia z postępowania kwalifikacyjnego na wybrane wyższe uczelnie. Opiekunem Jakuba była nauczycielka przedmiotów zawodowych: Katarzyna Strzałkowska - Bonat. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

E.S.

Olimpiada
Olimpiada

Na pomoc Ukrainie

Trwa wojna w Ukrainie. Do Polski dotarło już ponad milion uchodźców. W całej Polsce zbierane są dary. Społeczność Iwaszkiewicza włącza się do zbiórki. Warto jednak wspomnieć o innej inicjatywie którą zrealizowały uczennice klasy 2 technikum reklamy: Oliwia Barańska, Kasia Pieńkowska, Małgosia Feliniak oraz Ola Wasilewska. Dziewczyny zaprojektowały przejmujące plakaty dotyczące sytuacji w Ukrainie, które chcemy Wam pokazać.
Ukraina
Ukraina
Ukraina
Ukraina
Ukraina Ukraina
Ukraina

Szkolny Klub Scrabble ogłasza nabór

Jeśli chcesz spędzić czas w miłym gronie przy partii Scrabble to zapraszamy. Rozgrywki będą toczyły się zarówno w języku polskim, jak i angielskim. To doskonała możliwość wzbogacenia słownictwa i poznania nowych osób. Spotkania klubu będą odbywały się stacjonarnie w budynku szkoły oraz zdalnie z wykorzystaniem Discorda. Nie czekaj i zgłoś się już dziś!

Zgłoszenia przyjmuje przewodnicząca klubu, Julia Dziurzyńska, pod adresem kolkoscrabblowe@gmail.com.

Scrabble

Serdecznie zapraszamy!

Nabór do Szkolnego Koła E-Sportowego Rozpoczęty

Miło nam poinformować, że rozpoczął się nabór do Szkolnego Koła E-Sportowego. Jeśli chcesz podszlifować swoje umiejętności w grach takich jak Counter-Strike Global Offensive czy League of Legends to czekamy właśnie na Ciebie. Niezależnie od doświadczenia i poziomu zaawansowania znajdziesz u nas coś ciekawego. W planach mamy organizację regularnych potyczek e-sportowych na arenie szkolnej i międzyszkolnej. Nie czekaj i zgłoś się już dziś!

Zgłoszenia przyjmuje przewodniczący koła, Mateusz Jaworski, pod adresem mailowym esportiwach@gmail.com.

E-Sport

Serdecznie zapraszamy!

Konkurs na plakat rozstrzygnięty!

Szkolny konkurs na plakaty przedstawiające nowe uczniowskie inicjatywy w naszej szkole został rozstrzygnięty.

Zwycięski plakat promujący Szkolny Klub Scrabble przygotowała Karolina Feliniak z klasy 3arP.
Plakat

Autorem zwycięskiego plakatu promującego Szkolne Koło E-Sportowe jest Natalia Sowik z klasy 3bLP.
Plakat

Jury zdecydowało również o przyznaniu wyróżnienia Danielowi Błaszczykowi z klasy 3aLP.
Plakat

Gratulujemy!

Sukces w konkursie “Wyglądasz znajomo”

Kolejna edycja konkursu “Wyglądasz znajomo”, organizowanego przez Sochaczewskie Centrum Kultury, przyniosła sukces uczennicom z Iwaszkiewicza. Zadaniem uczestników konkursu było ucharakteryzowanie się na swojego idola i uwiecznienie efektu metamorfozy na zdjęciu. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Maria Babulewicz i Natalia Smotarska zdobyły główną nagrodę, a Karolina Antoniak wyróżnienie. Marta i Natalia upodobniły się do Chuuya Nakahara i Dazai Osamu z Bungou Stray, a Karolina do piosenkarza Ralpha Kamińskiego. Wszystkie dziewczyny są uczennicami klasy pierwszej społecznej LO, a osobą która zachęciła i wspomagała je w pracy był p. Zdzisław Chlebowski. Gratulujemy!

E.S.

Cosplay
Cosplay
Cosplay
Cosplay
Cosplay
Cosplay

Marcowe Zajęcia Poligonowe Klas Mundurowych

Marzec_Poligon
Marzec_Poligon
Marzec_Poligon
Marzec_Poligon
Marzec_Poligon
Marzec_Poligon
Marzec_Poligon
Marzec_Poligon

Sukces Kasi Majorek

Miło nam poinformować, że Kasia Majorek - uczennica klasy czwartej technikum już po raz czwarty została laureatką XIX Powiatowego Konkursu „Tę książkę warto przeczytać”. W tegorocznej edycji zdobyła II miejsce. Tym razem przekonała jury, że warto przeczytać książkę Anny Malinowskiej pod tytułem „Plan B”.
W tym roku, podobnie jak w ubiegłym konkurs polegał na nagraniu krótkiego filmiku-prezentacji wybranej książki i przesłaniu go do organizatora, którym jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie Filia w Sochaczewie. Celem konkursu jest promowanie książek i mody na czytanie wśród uczniów. Katarzynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E.S.

Dyplom

Iwaszkiewicz Solidarny z Ukrainą

W Iwaszkiewiczu jak w wielu miejscach w Polsce zbierane są dary dla Ukrainy. Ogromnie dziękujemy naszym hojnym uczniom i ich rodzicom za pomoc rzeczową dla uchodźców. Dziękujemy też mundurowej klasie 3bLP za zaangażowanie w pakowanie, sortowanie i transport darów do rodzin potrzebujących.
Uczniowie z klasy 3bLG W. Gratys i P. Księżak za pośrednictwem hufca ZHP, podarowali naszym przyjaciołom z Gródka plecak wojskowy z wyposażeniem.
Uczniowie kierunku gastronomicznego z klasy 3rdG piekli rogaliki, które pojechały na punkt graniczny w Dorohusku. Zawiozła je Paulina, absolwentka technikum hotelarstwa z Iwaszkiewicza, która właśnie w Dorohusku jest wolontariuszem Polskiej Akcji Humanitarnej.
Pomagamy jak umiemy i pomagać dalej będziemy.
Ukraina Ukraina
Ukraina
Ukraina
Ukraina
Ukraina
Ukraina Ukraina

56 studniówka w „Iwaszkiewiczu” to już historia

Bal studniówkowy to symboliczny dzień, w którym młodzież liceów i techników hucznie wchodzi w dorosłe życie, jednocześnie rozpoczynając odliczanie 100 dni do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu – do matury. Maturzyści z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza długo i w niepewności czekali na ten dzień. Pamiętali przecież, że w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii szkół ponadpodstawowych, ze względu na panującą pandemię, nie odbyły się bale studniówkowe. Wreszcie nadszedł ten jeden bardzo ważny wieczór, w którym 64 maturzystom z „Iwaszkiewicza” wraz z osobami towarzyszącymi udało się oderwać od nauki, codziennych problemów i pandemicznej rzeczywistości . W sobotę 29 stycznia 2022 roku w sali bankietowej hotelu Chopin, odbyła się kolejna - 56 studniówka „Iwaszkiewicza”. Radość maturzystów była tym większa, że w tym roku nie wszystkie szkoły powiatowe zdecydowały się na organizację studniówek. Prowadzący część oficjalną uroczystości uczniowie Patrycja Felczak, Kinga Plichta oraz Dawid Wołczyński powitali serdecznie zebranych, podziękowali dyrekcji szkoły oraz pedagogom za stworzenie w szkole atmosfery sprzyjającej nauce mimo trudnych warunków nauki zdalnej. Szczególne podziękowania powędrowały do wychowawców klas maturalnych : pani Marty Włodarczyk, pani Katarzyny Pisarek, pani Aldony Ertman i pani Katarzyny Adamczyk oraz rodziców. Głos zabrała także przedstawicielka rodziców uczniów klas maturalnych, pani Dorota Fiedukowska. Oficjalnego rozpoczęcia studniówki dokonała dyrektor Hanna Bonecka, która odczytała także list skierowany do maturzystów przez Starostę Sochaczewskiego Panią Jolantę Gonta. Nie zabrakło przepięknych kreacji, chwil wzruszeń, uśmiechów, ciepłych słów podziękowań, pamiątkowych zdjęć. By tradycji stało się zadość, bal rozpoczął się dostojnym, staropolskim polonezem, który poprowadziły, oczywiście do muzyki Wojciecha Kilara z filmu “Pan Tadeusz”, pani dyrektor oraz wychowawczynie klas maturalnych. Potem było już tylko szaleństwo tańca i wspaniała zabawa do rana. Wyjątkowa, bo zorganizowana w warunkach panującej pandemii, 56 studniówka w Iwaszkiewiczu jest już za nami. Na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. A tymczasem przed maturzystami czas intensywnej nauki. Życzymy wszystkim powodzenia.

H. Bonecka

Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka
Studniówka

Aranżacje stołów wigilijnych w Iwaszkiewiczu

W dniach od 20 grudnia do 9 stycznia 2022r. w Zespole Szkól im. Jarosława Iwaszkiewicza był organizowany szkolny konkurs aranżacji stołów wigilijnych.
Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości estetycznej, dokonywanie oceny własnych umiejętności, rozwijanie zainteresowań wśród uczniów, rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości oraz kultywowanie tradycji Świat Bożego Narodzenia. Konkurs skierowany był do uczniów klas liceum i technikum z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie przez uczestnika nakrycia stołu dla czterech osób z dekoracją wigilijną oraz wykonanie zdjęć i przesłanie ich na podany adres mailowy do dnia 9 stycznia 2022.
W konkursie zwyciężyli:
I miejsce zajęła: Agata Bylicka uczennica z klasy 2hd
Stoły
Stoły

II miejsce zajęła: Karolina Rybka uczennica z klasy 3rdG
Stoły
Stoły

III miejsce zajął: Antoni Andrusiewicz uczeń z klasy 3dP
Stoły
Stoły

Zwycięzcom konkursu gratulujemy.

Uczniowie Iwacha oddali krew

W piątek 14 stycznia w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się akcja honorowego oddawania krwi przez uczniów i nauczycieli. Krwiobus czekał od godziny 9 na chętnych, pełnoletnich uczniów. Frekwencja dopisała ponieważ zarejestrowały się 33 osoby z czego 10 oddało najcenniejszy lek jakim możemy się podzielić. Na koniec ekipa krwiobusa oraz uczniowie którzy wzięli udział w akcji mogli zajadać się pyszną pizzą dzięki naszemu sponsorowi firmie AnMet - Aneta Rejczak. Kolejna taka akcja we wrześniu 2022r. Mamy nadzieję, że pobijemy styczniowy wynik. Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

A. Rączka

Krew Krew
Krew Krew
Krew
Krew
Krew
Krew Krew
Krew Krew
Krew Krew

Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Cztery pory roku. Jesień”

W końcu września Sochaczewskie Centrum Kultury zaprosiło dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców powiatu sochaczewskiego do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Cztery pory roku. Jesień”. Zadaniem uczestników było uwiecznienie na fotografii aktualnej pory roku. Do 21 grudnia 2021 roku można było nadsyłać zdjęcia konkursowe. Nasi uczniowie przystąpili do konkursu pod opieką Pana Zdzisława Chlebowskiego. Mamy już wyniki i sukcesy. Nagrody główne otrzymali:

Martyna Skowyra - 1hdT
Jesień

Oskar Zgryza - 1hrT
Jesień

Wyróżnienia przypadły:
Milenie Bieguszewskiej - 1hdT
Jesień

Wiktorii Chełmińskiej - 1hrT
Jesień

Zuzannie Kalota - 1hdT
Jesień

Dagmarze Dermiacha - 1hdT
Jesień

Maciejowi Wojciechowskiemu - 1aT
Jesień

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i prezentujemy nagrodzone i wyróżnione prace.

Z. Chlebowski

Podsumowanie Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu

Dzięki ogromnemu sercu, determinacji i chęci pomagania w tym roku pomogliśmy aż 5 rodzinom. Zebraliśmy ponad 4 tysiące złotych. Naszą pomoc otrzymali: Pani Karolina i Natalia. Rodzinka wspaniała! Wizyta pełna łez i niedowierzania. Dzięki darczyńcom dziewczyny dostały kuchenkę gazową z piekarnikiem + bon na 3 nabicia butli gazowej. Nowe żelazko, noże, pościel, ręczniki, głośnik jbl, plecak, ogrom przyborów i zeszytów szkolnych, kartę podarunkową na buty o wartości 400 zł i oczywiście chemię oraz żywność. Na koniec w kopercie bony na 300 zł. Pani Ewa. Pani Ewa jest samotna, mieszka w tragicznych warunkach na "końcu świata". Jak przyjechaliśmy do niej w kółko powtarzała, że liczyła tylko na zgrzewkę mleka od nas tym czasem dostała dwie zgrzewki mleka, nową wersalkę, stół i dwa krzesła, pościel, pierzynę, firanki, trochę talerzy i kubków, 300 zł w bonach, żywności oraz chemię. Pan Sławomir. Samotny pan który wrócił na finał do domu ze szpitala. Jego główna potrzeba to toaleta ale to było przed szpitalem. Po powrocie wiele się zmieniło. Pan Sławomir przeprowadził się do Domu Pomocy Społecznej . Mimo wszystko dostał od nas żywność, chemię, nową kurtkę oraz tak jak prosił krzyżówki. Pan Klemens. Samotny Pan któremu robiliśmy paczkę w zeszłym roku. Jak przyjechaliśmy do niego był tak zaskoczony, że łzy popłynęły. Dziękował najbardziej za to, że ktoś o nim pamięta .Dostał żywność, chemię i 300 zł w bonach. Jest jeszcze samotna mama z 9 letnią córką. Rodzina nie została zgłoszona do szlachetnej paczki przez zaniedbanie jednej ze szkół. Postanowiliśmy i im pomóc. W tym tygodniu dostaną od nas nową patelnię, ręczniki, żywność, chemię, dużo przyborów szkolnych, puzzle i gry, głośnik przenośny, 300 zł w bonach oraz wyczekiwaną hulajnogę. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom z Iwaszkiewicza, Szkoły Podstawowej w Mokasie oraz tym którzy corocznie wspierają naszą wspólną akcję. Wesołych Świąt !!! Koordynatorem Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu była tradycyjnie Aleksandra Rączka.
20-12-2021
20-12-2021
20-12-2021 20-12-2021
20-12-2021
20-12-2021

Podsumowanie akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Kolejny raz nasza szkoła wzięła w tym roku udział w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. Za organizację przedsięwzięcia odpowiedzialna była klasa 1a Liceum, która pod czujnym okiem wychowawcy, Pani Pauliny Pokorskiej, zadbała o odpowiednią oprawę akcji. W ramach podjętych działań młodzież poznała najważniejsze akty prawne regulujące prawa dziecka. Dzięki bogatej bazie materiałów audiowizualnych, zgromadzonych na kanale YouTube UNICEF Polska, uczniowie mieli okazję poznać historię organizacji i zrozumieć jak istotną rolę odgrywa niosąc pomoc potrzebującym dzieciom. Celem zwiększenia świadomości i pogłębienia wiedzy na temat praw dziecka uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie plakatów lub prezentacji związanych z tą tematyką. Tworząc swoje prace, uczniowie zaprezentowali wysoki poziom uzdolnień plastycznych i technicznych.
20-12-2021
20-12-2021
20-12-2021
20-12-2021
20-12-2021 20-12-2021
20-12-2021
20-12-2021

Iwaszkiewicz na Kiermaszu Świątecznym

W dniu 5 grudnia 2021r. w Hotelu Chopin w Sochaczewie, po rocznej przerwie, odbył się kiermasz świąteczny "Boże Narodzenie na Mazowszu", którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Nie zabrakło na tym spotkaniu również uczniów z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Uczniowie z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowali na to wydarzenie świąteczne wypieki: piernik staropolski (dojrzewający) oraz drobne pierniczki dekorowane lukrem królewskim.

K. Strzałkowska-Bonat

16-12-2021 16-12-2021

Siódme miejsce Iwaszkiewicza w XXVI Olimpiadzie Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie zajął siódme miejsce w XXVI edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Dobre miejsce zdobyliśmy dzięki dwóm uczniom z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych. Pierwszy uczeń to Jakub Kornacki z klasy czwartej technikum żywienia i usług gastronomicznych, drugi to Antoni Andrusiewicz z klasy trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych. Chłopcy zdobyli łącznie 75 punktów (najlepszy wynik to 89 punktów). XXVI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbyła się w dniu 3 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych w Warszawie. Startowali uczniowie z 42 szkół z województwa mazowieckiego. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy.

K. Strzałkowska-Bonat

14-12-2021 14-12-2021
14-12-2021 14-12-2021
14-12-2021 14-12-2021

POMOC DLA ZWIERZAKÓW

W październiku br. podobnie jak w latach ubiegłych na terenie szkoły zorganizowana została zbiórka dla zwierzaków będących pod opieką Fundacji Nero. Zima to szczególnie trudny okres dla zwierząt. Zbieraliśmy suchą i mokrą karmę, koce, miski, obroże …. Organizatorami zbiórki były biblioteki szkolne oraz uczniowie z klasy 1a LO społecznej. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazanie wielkiego serca.

E.Sobczyńska

26-11-2021 26-11-2021

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

13-11-2021
W tym roku Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza po raz drugi bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęta uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają jew prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to,aby prawa dziecka byty przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

M.Plebaniak i P.Pokorska

Iwaszkiewicz na Święcie 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej

W ubiegły piątek nasi uczniowie z klas trzecich służb mundurowych uczestniczyli w obchodach corocznego święta 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Było uroczyście i dostojnie - najpierw msza święta z udziałem kompanii honorowej oraz pocztów sztandarowych poszczególnych dywizjonów i szkół kształcących w klasach mundurowych, potem złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz przemarsz do sochaczewskiego amfiteatru na część oficjalną uroczystości, gdzie dowódca jednostki Gen. bryg. Kazimierz Dyński przedstawił jej historię oraz osiągnięcia. Były gratulacje, wyróżnienia i podziękowania. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło też wojskowej grochówki. To już 10 lat obecności 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej na terenie powiatu sochaczewskiego. Cieszymy się, że w tej historii mamy również swoje miejsce, bowiem nasza tradycja klas służb mundurowych jest nierozłącznie związana z Brygadą, za co dowództwu, żołnierzom i pracownikom wojska w dniu ich Święta serdecznie dziękujemy.

H.Bonecka

12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021 12-10-2021
12-10-2021 12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021
12-10-2021

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Klubu Honorowych Dawców Krwi Ziemi Sochaczewskiej - Marcinem Tarnowskim i Dagmarą Grefkowicz. Spotkanie było zorganizowane w związku z nową inicjatywą szkoły jakim jest powstanie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Zaproszeni goście z wielką pasją opowiadali o wszystkich aspektach dotyczących procedury oddawania krwi oraz szpiku. Uczniowie zostali poinformowani jak należy przygotować się do zabiegu, jakie warunki należy spełnić żeby zostać Honorowym Dawcom Krwi oraz dawcą szpiku. Na miejscu pełnoletnia młodzież mogła zarejestrować się w bazie fundacji DKMS. Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie akcją oddawania krwi, w związku z tym w listopadzie krwiobus przyjedzie do naszej szkoły.

A.Rączka

11-10-2021 11-10-2021

Piłkarki i piłkarze mistrzami powiatu

28-09-2021
Zawody zostały rozegrane na boisku ZSO Chopina w Sochaczewie 28.09.2021. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy, zakończyli swoje turnieje zwycięstwem i awansem do zawodów międzypowiatowych, co jest świetną wiadomością i powodem do dumy dla społeczności szkolnej Iwaszkiewicza.Więcej

Europejski Dzień Języków Obcych

30.09 obchodziliśmy w Iwaszkiewiczu Europejski Dzień Języków Obcych. Społeczność uczniowska miała okazję przekonać się o potrzebie uczenia się języków obcych oraz zapoznać się z różnorodnością języków europejskich. Ogromnym zaangażowaniem w organizację imprezy wykazał się Damian Pisarek z klasy 2 ar oraz klasa 3 ah. Organizatorami wydarzenia były panie: Katarzyna Pilichowska, Katarzyna Sałacińska i Paulina Pokorska.

Organizatorzy

30-09-2021 30-09-2021
30-09-2021 30-09-2021

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA

W dniu 28 września 2021 r. w ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Józefa Robotnika w Sochaczewie gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa - bp.prof.dr.hab Andrzeja Franciszka Dziubę oraz ks. Proboszcza Józefa Staszewskiego. Pani Dyrektor Hanna Bonecka przywitała przybyłych gości oraz przybliżyła cel wizytacji jakim jest potrzeba umocnienia wiary wśród uczniów i nauczycieli w trudnych czasach pandemii. Następnie przedstawiony został montaż słowno – muzyczny ”Czas to miłość” poświęcony beatyfikowanemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu . Ksiądz Biskup w swojej wypowiedzi nawiązał do programu artystycznego i podkreślił zasługi Prymasa Tysiąclecia dla naszej Ojczyzny oraz Jego wpływ na wychowanie młodego pokolenia Polaków. Zaakcentował również potrzebę odpowiedzialnych wyborów ludzi młodych, by nigdy nie żałowali swoich decyzji. Po uroczystości Ksiądz Biskup wraz z towarzyszącymi gośćmi został zaproszony na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych. Wizyta Jego Ekscelencji Księdza Biskupa była dla całej społeczności szkolnej niezwykłym przeżyciem, które pozostanie na długo w naszej pamięci.

A.Półkośnik

29-09-2021 29-09-2021

82. rocznica Bitwy nad Bzurą

17 września 2021 roku na cmentarzu w Trojanowie odbyły się uroczystości upamiętniające żołnierzy poległych w kampanii wrześniowej 1939 roku. W tym dniu na cmentarzu odprawiona została uroczysta Msza św. polowa, apel poległych, salwa honorowa oraz złożono kwiaty. W uroczystościach wziął udział poczet sztandarowy z Zespołu Szkół im. .Jarosława Iwaszkiewicza.

21-09-2021 21-09-2021
21-09-2021 21-09-2021

Mundurówki na poligonie

18-09-2021
Wrzesień był dla klasy służb mundurowych z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicz obfity w zajęcia. Klasa III odbyła zajęcia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Uczniowie poznali sprzęt znajdujący się na jej wyposażeniu. Klasa II brała udział w zajęciach w 3. Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej w Bielicach. Uczniowie zapoznali się z budową karabinka AK47. Broń można było dotknąć, przeładować i rozłożyć pod nadzorem instruktora. Najciekawszą częścią pobytu w jednostce było strzelanie do tarczy z symulatora Cyklop. Wszystkim służbom serdecznie dziękujemy za zorganizowanie ciekawych zajęć.

Uczniowie klas mundurowych

18-09-2021
18-09-2021
18-09-2021 18-09-2021
18-09-2021 18-09-2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

01-09-2021
1 września 2021 roku o godzinie 9.30 w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022. Pandemia spowodowała, że w uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych oraz ich wychowawcy. Pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Pani Dyrektor Hanna Bonecka życzyła wszystkim uczniom bardzo dobrych wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły sukcesów w pracy.

E.S