Realizacja projektu „Co jadano w Soplicowie?”

Na początku lutego klasy II hd i III ah Technikum w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza otrzymały nagrodę pieniężną dla laureata I stopnia konkursu „Dobrze zaPROJEKTowana szkoła” wydawnictwa Nowa Era na przeprowadzenie projektu polonistycznego „Co jadano w Soplicowie?” opracowanego przez p. Magdalenę Antoniak. Zwieńczeniem kilkutygodniowych działań młodzieży miała być (według założeń) dwudniowa uczta staropolska dla uczniów szkoły przygotowana na podstawie informacji zawartych na kartach „Pana Tadeusza”.

Prace nad realizacją projektu przebiegły na początku bez zakłóceń, według wcześniej przyjętego harmonogramu. Młodzież przygotowała: prezentację o daniach opisanych w epopei, karty menu staropolskiego, przepisy dań inspirowanych „Panem Tadeuszem”, plakaty prezentujące stroje postaci Mickiewiczowskich, scenariusze dwudniowej uczty i wybrała potrawy, które miały być ugotowane w szkole, a podawane podczas biesiady. Niestety uczta, zaplanowana na koniec marca, nie odbyła się z powodu wybuchu pandemii. Dlatego też projekt uległ pewnym modyfikacjom. Uczniowie:

  • - przygotowali/zakupili stroje wzorowane na tych z XIX wieku,
  • - zorganizowali sesje zdjęciowe prezentujące kostiumy,
  • - wykonali drzewa genealogiczne rodzin Sopliców i Horeszków,
  • - zaprojektowali i wydrukowali fotoksiążkę z opracowanymi wcześniej przepisami oraz ze zdjęciami samodzielnie przygotowanych potraw,
  • - zaprojektowali dwie strony internetowe: Karczma „Soplicówka” i Stroje w „Panu Tadeuszu”,
  • - wykonali dwa filmiki prezentujące nasze zmagania z „Panem Tadeuszem”.

Szczególnie w te prace zaangażowali się: Agata Szymańska, Natalia Staniaszek, Olga Kiewel, Karolina Misiak, Wiktoria Bednarska, Małgorzata Piątkowska, Adam Roszczyk,Konrad Szyprowski, Szczepan Felczak, Bartłomiej Matczak (uczniowie klasy IIIah) oraz Karolina Grabarczyk, Joanna Orłowska , Ilona Feliniak, Dawid Kruszyński (reprezentaci II hd).

Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież: w ciekawy sposób przyswoiła treść „Pana Tadeusza”, poznała potrawy utrwalone na kartach epopei, rozwinęła swoje talenty, np. plastyczne, poetyckie, graficzne, poznała charakterystyczne stroje z XIX wieku, nauczyła się obsługiwać różne aplikacje komputerowe Sama realizacja tego przedsięwzięcia dla większości okazała się dobrą zabawą, umożliwiającą w niekonwencjonalny sposób przyswoić wiedzę humanistyczną, a jednocześnie zaprezentować umiejętności zawodowe. Prace naszych uczniów dostępne są pod linkami (na stronie karczmy rozwija się zakładka „Strona główna”, proszę chwilę poczekać na załadowanie się zdjęć)

Karczma Soplicówka
Stroje w Panu Tadeuszu
Filmy z projektu

II miejsce w konkursie kulinarnym "Bitwa na drobiowe smaki" uczennic z IV klasy

23-01-23

W dniach 29 i 30 stycznia 2020r, w Studium Kulinarnym Gastro Magic w Jawczycach odbył się etap wojewódzki konkursu kulinarnego "Bitwa na drobiowe smaki". Celem konkursu była:
• promocja mięsa drobiowego;
• obalenie mitów na temat szkodliwości mięsa drobiowego;
• zachęcenie uczniów szkół o profilu gastronomicznym do wykorzystywania mięsa drobiowego w codziennej diecie;
• rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz kreatywności uczniów szkół gastronomicznych.
Z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza zostały zakwalifikowane dwa zespoły kulinarne: pierwszy zespół to uczennice z klasy IV d technikum żywienia i usług gastronomicznych Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj oraz uczennice z klasy III d technikum żywienia i usług gastronomicznych Joanna Kacprzak oraz Izabela Lewandowska. Pierwszy dzień konkursu polegał na sporządzeniu przez 16 dwuosobowych zespołów uczniów ze szkół gastronomicznych województwa mazowieckiego przekąski z wykorzystaniem mięsa drobiu oraz dania zasadniczego z mięsa drobiowego. Pierwszy zespół z naszej szkoły czyli Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj wykonały dania - przekąskę gorącą: "Tartaletki drobiowe pod pleśniową chmurką" i danie główne: "Kurczak orientalny z pomarańczową nutą". Drugi zespół z naszej szkoły czyli Joanna Kacprzak i Izabela Lewandowska wykonały dania: przekąskę gorącą: "Róże bekonowo - drobiowe", danie główne: "Faszerowane udko z nutą żurawinową". Do drugiego etapu czyli drugiego dnia konkursu zakwalifikowało się 6 zespołów dwuosobowych w tym zespól uczennice z klasy czwartej: Aleksandra Hołoś i Adrianna Bugaj. Drugi dzień konkursu był również bardzo pracowity i owocny. Zespoły konkursowe zainspirowane pokazem kucharzy musiały wykonać danie z wykorzystaniem skrzydełek kurczaka, piersi z kurczaka, pieczarek, kalafiora romanesco, szynki parmeńskiej i panko. Dziewczęta zrobiły twisty ze skrzydełek kurczaka i pieczarek panierowane w panko oraz roladki drobiowe nadziewane z zielonym polskim akcentem. Ta potrawa okazała się jedną z lepszych i dziewczęta zajęły drugie miejsce. GRATULUJEMY.

K. Strzałkowska-Bonat

29-01-2020 29-01-2020
29-01-2020 29-01-2020

Karnawałowe i świąteczne śpiewanie w Iwaszkiewiczu

23-01-23

W czwartek 23 stycznia br. Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza zorganizował w Sochaczewskim Centrum Kultury III Powiatowy Konkurs Piosenek Świątecznych i Przebojów Karnawałowych w języku angielskim. Zaproszenie na konkurs przyjęli młodzi wykonawcy z 4 szkół ponadpodstawowych powiatu sochaczewskiego: Zespołu Szkół w Teresinie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, LO Sióstr Niepokalanek w Szymanowie oraz Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza. Uczestnicy konkursu wykonali w języku angielskim 9 utworów, nawiązujących do tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz trwającego tegorocznego karnawału. Jury konkursowe w składzie: Pani Urszula Opasiak - dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, pani Dagmara Kobierecka – chórzystka Sienna Gospel Choir oraz pani Beata Pisarek – przedstawiciel Sochaczewskiego Centrum Kultury po burzliwej naradzie zdecydowało o przyznaniu I nagrody Weronice Koperskiej z LO Sióstr Niepokalanek, która brawurowo wykonała utwór "Sway" znany z interpretacji Franka Sinatry. Druga nagroda przypadła Julii Matczak ZSCKP za wykonanie utworu Tiny Turner "What's Love got to do with it", a trzecia Wiktorii Fabisiak również z ZSCKP za wykonanie utworu Mariah Carey "I want to know what love is". Sponsorami nagród w konkursie był Powiat Sochaczewski. W imieniu Starosty Sochaczewskiego pani Jolanty Gonty nagrody dla laureatów wręczyła dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji - pani Urszula Opasiak. W imieniu organizatora, dyrektor szkoły Pani Hanna Bonecka, złożyła nagrodzonym wykonawcom gratulacje, podziękowała wszystkim uczestnikom za udział podkreślając cele konkursu jakimi były: promocja talentów, rozwijanie umiejętności językowych i motywowanie do nauki języka angielskiego oraz stworzenie młodzieży możliwości współzawodnictwa poprzez realizację swoich marzeń i ambicji.

Organizatorzy

23-01-2020 23-01-2020
23-01-2020 23-01-2020

Styczniowe poligony mundurówki

W styczniu klasy służb mundurowych z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicz odbyły zajęcia dydaktyczne z 6. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej w Płocku, Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie i 3. Warszawską Brygadą Rakietową Obrony Powietrznej. Uczniowie zapoznali się z najnowszym rodzajem broni strzeleckiej używanej przez poszczególne służby. Były to m.in karabinki grot, snajperskie i ciężkie karabiny maszynowe. Można było je dotknąć, przeładować i rozłożyć pod nadzorem instruktorów. Sprawiało nam to wielką radość i satysfakcję. Przeprowadzone zostały również zajęcia na temat skażeń chemicznych oraz pierwszej pomocy na polu walki. Poznaliśmy również historię Policji Państwowej na ziemi sochaczewskiej i dowiedzieliśmy się, jakie należy spełniać kryteria, aby zostać policjantem. Wszystkim służbą serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w naszą współpracę i czas spędzony z nami

Uczniowie klas mundurowych

14-02-2020 14-02-2020
14-02-2020 14-02-2020
14-02-2020 14-02-2020
14-02-2020 14-02-2020

Studniówka w Iwaszkiewiczu

1-2-20

W sobotę 1 lutego 2020 roku w domu bankietowym Magnat odbył się najważniejszy bal tegorocznych maturzystów z Iwaszkiewicza - Studniówka 2020.
Prowadzący część oficjalną uczniowie Karolina Lipińska i Mateusz Szydłowski powitali: Dyrekcje Szkoły , wychowawców, nauczycieli, zaproszonych gości oraz licznie zebranych rodziców. Szczególnie gorąco zostali powitani bohaterowie wieczoru – tegoroczni maturzyści. W ich imieniu prowadzący podziękowali Dyrekcji oraz wszystkim pedagogom za stworzenie w szkole wspaniałej atmosfery, która sprzyja nauce i rozwijaniu własnych zainteresowań. Maturzyści dziękowali też rodzicom za trud włożony w wychowanie. Oficjalnego rozpoczęcia studniówki dokonała pani dyrektor Hanna Bonecka, która życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Tradycyjnie pierwszym tańcem był polonez. Przepięknie ubrani uczniowie klas maturalnych zachwycili wszystkich zebranych. O piękną choreografię układu tanecznego zadbała pani Agnieszka Piątkiewicz
A potem już mniej tradycyjne tańce do białego rana. Wszyscy naprawdę świetnie się bawili. 55 studniówka w Iwaszkiewiczu przeszła już do historii. Na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. A tymczasem przed maturzystami czas intensywnej nauki.
Życzymy wszystkim powodzenia!

E.S.

NAGRODY W XVII POWIATOWYM KONKURSIE „TĘ KSIĄŻKĘ WARTO PRZECZYTAĆ”

Katarzyna Majorek uczennica klasy drugiej technikum zdobyła pierwsze miejsce, a Dominik Florczak uczeń klasy drugiej technikum trzecie miejsce w XVII Powiatowym Konkursie „Tę książkę warto przeczytać” . Celem konkursu, do którego corocznie zaprasza Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie Filia w Sochaczewie jest rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych, kształcenie umiejętności wypowiadania się na temat książki i rozumienia tekstu oraz umiejętności promowania książki. Kasia podczas konkursu promowała książkę „Pokój” autorstwa Emmy Donoghue natomiast Dominik zaprezentował książkę Dmitrija Głuchowskiego „Metro 2033”. Opiekunami uczniów były panie : E. Sobczyńska i R. Gasik. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E.S.

30-01-2020
30-01-2020
30-01-2020 30-01-2020
30-01-2020 30-01-2020

FINAŁ WOŚP W IWASZKIEWICZU

13-12-19

W piątek 17 stycznia 2020 roku po raz kolejny w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyła się loteria z okazji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizacją tego wydarzenia zajął się Wolontariat Szkolny oraz Samorząd Uczniowski. Warto też wspomnieć o udziale pani Katarzyny Strzałkowskiej - Bonat która wraz z uczniami upiekła do licytacji 3 przepyszne torty. W tym roku podczas akcji zebraliśmy 1723 zł kilka groszy, kilka centów i jedno euro. Za rok znów zagramy ! Zdjęcia

E.S.


Życzenia

19 grudnia w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyły się tradycyjne jasełka. W tym dniu uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie śpiewali kolędy.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy całej społeczności Szkoły doświadczenia więzi z Chrystusem oraz bliskości z drugim człowiekiem. Niech miłość betlejemskiej Nocy przenika Wasze życie i Wasze Rodziny, a radość spotkań w gronie Najbliższych daje siłę na każdy dzień nadchodzącego Nowego 2020 Roku.
Dyrekcja Szkoły
Grono Pedagogiczne
oraz Pracownicy Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza

19-12-2019 19-12-2019

Podsumowanie Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu

Zacznę od tego, że po raz 8 daliśmy czadu.
Pomogliśmy wspólnymi siłami 4 rodzinom.
Zebraliśmy trzy tysiące sześćdziesiąt złotych.
Zacznę od naszej głównej bohaterki czyli Pani Ani.
Panią Anię poznaliśmy osobiście. Okazała się bardzo ciepłą, otwartą i uśmiechniętą osobą. Otrzymała od nas zestaw naczyń, talerzy, szklanek i patelnię. Również udało się zorganizować nową kurtkę i kartę podarunkową w wysokości 300 zł na zakup butów. Zestaw nowej pościeli z kołdrą, poduszkami, jaśkami oraz trzy zestawy ręczników. Oprócz tego co kupiliśmy z zebranych pieniędzy Pani Ania otrzymała ogromne ilości jedzenia i chemii, w sumie 21 kartonów.
Postanowiliśmy również podarować Pani Ani 800 zł w bonach Sodexho. Nie muszę chyba pisać, że były łzy i chwile wzruszenia.
Druga rodzina którą wspieramy od lat jest Pani Agnieszka z trójką dzieci - Sandra (9 l) Kacper ( 11 l) i Dawid (12 l). Ponieważ zebranej żywności i chemii były ogromne ilości również ta rodzina otrzymała od nas sporą pomoc. Około 10 kartonów. Oprócz tego kupiliśmy dzieciakom po dwie pary butów na wiosnę oraz oczywiście prezenty - mały głośnik GBL, sterowany samochód i zabawkowa kuchnia. Mama dzieciaków dostała perfumy i duży zestaw kosmetyków. Dzieci w zamian obdarowały nas rysunkami, własnoręcznie zrobionymi choinkami i ciasteczkami oraz jednym najważniejszym zdaniem "czekaliśmy na was".
Trzecia paczka poszła na magazyn Szlachetnej Paczki na wypadek gdyby któryś z darczyńców nie dojechał. Na magazynie zostawiliśmy 4 kartony ubrań, 3 kartony żywności oraz wielką torbę z chemią. Na ręce głównego koordynatora Szlachetnej Paczki oddałam 590 zł na dodatkowe zakupy dla potrzebujących rodzin. Ostatnia część naszej paczki została przekazana na akcję "dobro dla seniora" organizowanej przez redakcję w-Sochaczew. Przekazaliśmy 3 kartony żywności i chemii oraz nową pościel i ręczniki.
Kochani chce Wam z całego serca podziękować. W kupie siła spójrzcie ile dobrego zrobiliście. Jesteście wspaniali i wiem, że w przyszłym roku również nie zawiedziecie. Podziękowania dla Zespołu Szkół im Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie, Szkoły Podstawowej w Mokasie, firmie Lotte Wedel oraz Maestrii Urody - Anita Paniewska.

Koordynator Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu A. Rączka

14-12-2019 14-12-2019
14-12-2019 14-12-2019
14-12-2019 14-12-2019

Mikołajki w „Naszej Szkole”

13-12-19

Przedświąteczny czas ma wyjątkowy urok, myślimy wtedy o choince, świecidełkach i oczywiście o Mikołaju. Wielką radość sprawiają nam otrzymywane prezenty, ale jeszcze większą możliwość obdarowywania innych. Pamiętają o tym doskonale wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, którzy już od kilku lat, dokładnie 6 grudnia odwiedzają dzieci w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła”. Jak co roku, prezentują krótki program artystyczny. Tym razem była to opowieść o Mikołaju przeplatana wesołymi świątecznymi piosenkami i tradycyjnymi kolędami. Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla dzieci. Bezcennym przeżyciem było zobaczenie ich radości na twarzach. Rozstaliśmy się z obietnicą, że za rok spotkamy się ponownie. Program artystyczny przygotowały uczennice : Pola Kopka, Natalia Woźnicka, Amelia Skrzypczyńska, Wiktoria Krzywińska, Patrycja Szewczyk pod opieką R. Gasik i E. Sobczyńskiej. Zdjęcia

IWASZKIEWICZ NA KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM

Jak każdego roku młodzi adepci sztuki kulinarnej z Iwaszkiewicza wraz z opiekunami wzięli udział w ósmej edycji kiermaszu „Boże Narodzenie na Mazowszu”. Organizatorami kiermaszu było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Hotel Chopin w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji oraz Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolnicze. Młodzież z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa z Iwacha wykonała pyszne lukrowane pierniczki, pierniki bezglutenowe oraz staropolski piernik dojrzewający.

K.Strzałkowska-Bonat

12-12-2019 12-12-2019

Mein Adventskalender

W ramach konkursu ośmiu uczniów Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza samodzielnie, według własnego pomysłu wykonało kalendarze adwentowe. Naszymi artystami są: Kinga Majczak kl. III ab LO, Olga Kiewel kl. III ah, Piecka Natalia I rd, Rybka Karolina I rd, Pliszka Oliwia I b, Katarzyna Majorek kl II ar, Weronika Ratajczyk I h oraz Patryk Pasiński kl. III hd. A oto zwycięzcy konkursu:
1. Olga Kiewel IIah
2. Katarzyna Majorek IIar
3. Natalia Piecka Ird
Zwycięzcom gratulujemy wygranej. Wszystkie prace plastyczne zasługują na oglądanie, dlatego zachęcam pracowników szkoły oraz uczniów do podziwiania ich i odliczania dni do Bożego Narodzenia. Konkurs nie byłby tak atrakcyjny, gdyby nie pomoc w ufundowaniu nagród przez: Biuro Podróży Socho Travel w Sochaczewie oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dziękujemy. Dodatkowo pięciu uczniów za najciekawsze prace otrzymało ocenę celującą z języka niemieckiego.

Aneta Cybulska

9-12-2019 9-12-2019
9-12-2019 9-12-2019

Obchody Święta Niepodległości w Iwaszkiewiczu

Społeczność Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza aktywnie włączyła się w uczczenie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
8 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Tego dnia zebraliśmy się o godzinie 11.11, aby wspólnie zaśpiewać hymn narodowy.
Tradycją naszej szkoły stało się także łączenie akcji Narodowego Czytania z obchodami Święta Niepodległości. 12 listopada 2019 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele wysłuchali opowiadania Stefana Żeromskiego „Rozdziobia nas kruki, wrony…” czytanego przez uczniów Technikum: Agatę Szymańską, Katarzynę Rąg, Gabrielę Skrzypczuk, Adama Roszczyka i Konrada Szyprowskiego. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w uroczystości.

R.G.

14-11-2019 14-11-2019
14-11-2019 14-11-2019
14-11-2019 14-11-2019

Spotkanie z rzeźbiarką Aleksandrą Mazurkiewicz

13-10-19

15 października grupa artystyczna reprezentująca klasę 2ALO uczestniczyła w spotkaniu z rzeźbiarką Aleksandrą Mazurkiewicz - asystentką na wydziale Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat pracy rzeźbiarza i zapoznania się z dorobkiem artystycznym prowadzącej wykład. Spotkanie miało miejsce w Żelazowej Woli, gdzie uczniowie mogli także podziwiać wystawę czasową „Wizerunki Fryderyka Chopina w rzeźbie”.

Anna Szpleter

Z życia klas mundurowych…

13-10-19

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy klasy służb mundurowych odbyły wiele ciekawych zajęć.
20 września klasa 3b była na poligonie strażackim. Tematyka zajęć dotyczyła rozwijania i zwijania linii wężowych, poznania armatury wodnej i sprzętu do podawania piany.
4 października wzięliśmy udział w corocznych obchodach Święta 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, defilując szkolnym pododdziałem na Placu Kościuszki.
6 października uczestniczyliśmy przy odsłonięciu tablicy pamiątkowej przed Komedą Powiatowej Policji w Sochaczewie poświęconej sochaczewskim policjantom poległym podczas II wojny światowej.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza godnie reprezentowali szkołę i wzorowo wywiązali się z wyznaczonych im zadań. Zdjęcia

AC

Święto Patrona Szkoły 2019

13-10-19

Obchody Święta Patrona Szkoły w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyły się 13 października 2019 roku w gościnnych progach Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Hanna Bonecka, która przypomniała gościom zgromadzonym w sali widowiskowej losy Jarosława Iwaszkiewicza i jego dorobek literacki. Nie zabrakło też życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kluczowym punktem oficjalnej części było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przedstawienie pt. ,,Nie-biografia Jarosława Iwaszkiewicza” to kolejna odsłona z życia Jarosława Iwaszkiewicza, którą opowiedziało nam 21 utalentowanych uczniów z grupy teatralno – wokalnej. Wraz z artystami podążaliśmy za wspomnieniami osób z najbliższego otoczenia poety, dzięki czemu mogliśmy lepiej poznać życie prywatne Patrona Szkoły. Za przygotowanie spektaklu Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje uczniom oraz nauczycielkom języka polskiego paniom: Magdalenie Antoniak, Małgorzacie Byczyńskiej – Szlendak oraz Annie Szpleter.

E.S.

Soplicowskie śniadanie w Iwaszkiewiczu

24-09-19

27 września klasa IIIah technikum zorganizowała niecodzienną lekcję języka polskiego „Śniadanie w Soplicowie”. Przygotowania do niej zaczęły się dużo wcześniej- uczniowie, po przeczytaniu odpowiednich fragmentów epopei Adama Mickiewicza, wykonali menu śniadaniowe, znaleźli przepisy na staropolskie potrawy i je samodzielnie ugotowali w domu. Piątkowe zajęcia były tą przyjemniejszą częścią pracy, prezentującą przede wszystkim jej efekty. Lekcja rozpoczęła się od zaaranżowania świetlicy szkolnej na Karczmę „Soplicówkę” oraz przypomnienia najważniejszych informacji związanych z soplicowskim śniadaniem. Głównym jej punktem była konsumpcja specjałów śniadaniowych (np. gramatki, zrazów, kumpi). Każdy z uczestników zajęć mógł również liczyć na filiżankę kawy przygotowanej, zgodnie z Mickiewiczowskim przekazem, przez kawiarkę. Było smacznie, klimatycznie i wyjątkowo! Na pewno wszyscy zapamiętają te zajęcia na długo.

M.A.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Iwaszkiewiczu

02-09-19

2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Pani Dyrektor Hanna Bonecka życzyła wszystkim uczniom bardzo dobrych wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły sukcesów w pracy. Szczególnie serdecznie powitani zostali uczniowie dziewięciu klas pierwszych. Pani Dyrektor życzyła im aby w nowej szkole oprócz dobrych wyników nauczania mogli rozwijać swoje zainteresowania.

E.S.