W dobie kwarantanny domowej proponujemy ośmioklasistom zapoznanie się z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021. Znajdziecie ją w zakładce Rekrutacja 2020. Zapraszamy !.

II miejsce w konkursie kulinarnym "Bitwa na drobiowe smaki" uczennic z IV klasy

23-01-23

W dniach 29 i 30 stycznia 2020r, w Studium Kulinarnym Gastro Magic w Jawczycach odbył się etap wojewódzki konkursu kulinarnego "Bitwa na drobiowe smaki". Celem konkursu była:
• promocja mięsa drobiowego;
• obalenie mitów na temat szkodliwości mięsa drobiowego;
• zachęcenie uczniów szkół o profilu gastronomicznym do wykorzystywania mięsa drobiowego w codziennej diecie;
• rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz kreatywności uczniów szkół gastronomicznych.
Z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza zostały zakwalifikowane dwa zespoły kulinarne: pierwszy zespół to uczennice z klasy IV d technikum żywienia i usług gastronomicznych Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj oraz uczennice z klasy III d technikum żywienia i usług gastronomicznych Joanna Kacprzak oraz Izabela Lewandowska. Pierwszy dzień konkursu polegał na sporządzeniu przez 16 dwuosobowych zespołów uczniów ze szkół gastronomicznych województwa mazowieckiego przekąski z wykorzystaniem mięsa drobiu oraz dania zasadniczego z mięsa drobiowego. Pierwszy zespół z naszej szkoły czyli Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj wykonały dania - przekąskę gorącą: "Tartaletki drobiowe pod pleśniową chmurką" i danie główne: "Kurczak orientalny z pomarańczową nutą". Drugi zespół z naszej szkoły czyli Joanna Kacprzak i Izabela Lewandowska wykonały dania: przekąskę gorącą: "Róże bekonowo - drobiowe", danie główne: "Faszerowane udko z nutą żurawinową". Do drugiego etapu czyli drugiego dnia konkursu zakwalifikowało się 6 zespołów dwuosobowych w tym zespól uczennice z klasy czwartej: Aleksandra Hołoś i Adrianna Bugaj. Drugi dzień konkursu był również bardzo pracowity i owocny. Zespoły konkursowe zainspirowane pokazem kucharzy musiały wykonać danie z wykorzystaniem skrzydełek kurczaka, piersi z kurczaka, pieczarek, kalafiora romanesco, szynki parmeńskiej i panko. Dziewczęta zrobiły twisty ze skrzydełek kurczaka i pieczarek panierowane w panko oraz roladki drobiowe nadziewane z zielonym polskim akcentem. Ta potrawa okazała się jedną z lepszych i dziewczęta zajęły drugie miejsce. GRATULUJEMY.

K. Strzałkowska-Bonat

29-01-2020 29-01-2020
29-01-2020 29-01-2020

Karnawałowe i świąteczne śpiewanie w Iwaszkiewiczu

23-01-23

W czwartek 23 stycznia br. Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza zorganizował w Sochaczewskim Centrum Kultury III Powiatowy Konkurs Piosenek Świątecznych i Przebojów Karnawałowych w języku angielskim. Zaproszenie na konkurs przyjęli młodzi wykonawcy z 4 szkół ponadpodstawowych powiatu sochaczewskiego: Zespołu Szkół w Teresinie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, LO Sióstr Niepokalanek w Szymanowie oraz Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza. Uczestnicy konkursu wykonali w języku angielskim 9 utworów, nawiązujących do tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz trwającego tegorocznego karnawału. Jury konkursowe w składzie: Pani Urszula Opasiak - dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, pani Dagmara Kobierecka – chórzystka Sienna Gospel Choir oraz pani Beata Pisarek – przedstawiciel Sochaczewskiego Centrum Kultury po burzliwej naradzie zdecydowało o przyznaniu I nagrody Weronice Koperskiej z LO Sióstr Niepokalanek, która brawurowo wykonała utwór "Sway" znany z interpretacji Franka Sinatry. Druga nagroda przypadła Julii Matczak ZSCKP za wykonanie utworu Tiny Turner "What's Love got to do with it", a trzecia Wiktorii Fabisiak również z ZSCKP za wykonanie utworu Mariah Carey "I want to know what love is". Sponsorami nagród w konkursie był Powiat Sochaczewski. W imieniu Starosty Sochaczewskiego pani Jolanty Gonty nagrody dla laureatów wręczyła dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji - pani Urszula Opasiak. W imieniu organizatora, dyrektor szkoły Pani Hanna Bonecka, złożyła nagrodzonym wykonawcom gratulacje, podziękowała wszystkim uczestnikom za udział podkreślając cele konkursu jakimi były: promocja talentów, rozwijanie umiejętności językowych i motywowanie do nauki języka angielskiego oraz stworzenie młodzieży możliwości współzawodnictwa poprzez realizację swoich marzeń i ambicji.

Organizatorzy

23-01-2020 23-01-2020
23-01-2020 23-01-2020

Styczniowe poligony mundurówki

W styczniu klasy służb mundurowych z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicz odbyły zajęcia dydaktyczne z 6. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej w Płocku, Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie i 3. Warszawską Brygadą Rakietową Obrony Powietrznej. Uczniowie zapoznali się z najnowszym rodzajem broni strzeleckiej używanej przez poszczególne służby. Były to m.in karabinki grot, snajperskie i ciężkie karabiny maszynowe. Można było je dotknąć, przeładować i rozłożyć pod nadzorem instruktorów. Sprawiało nam to wielką radość i satysfakcję. Przeprowadzone zostały również zajęcia na temat skażeń chemicznych oraz pierwszej pomocy na polu walki. Poznaliśmy również historię Policji Państwowej na ziemi sochaczewskiej i dowiedzieliśmy się, jakie należy spełniać kryteria, aby zostać policjantem. Wszystkim służbą serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w naszą współpracę i czas spędzony z nami

Uczniowie klas mundurowych

14-02-2020 14-02-2020
14-02-2020 14-02-2020
14-02-2020 14-02-2020
14-02-2020 14-02-2020

Studniówka w Iwaszkiewiczu

1-2-20

W sobotę 1 lutego 2020 roku w domu bankietowym Magnat odbył się najważniejszy bal tegorocznych maturzystów z Iwaszkiewicza - Studniówka 2020.
Prowadzący część oficjalną uczniowie Karolina Lipińska i Mateusz Szydłowski powitali: Dyrekcje Szkoły , wychowawców, nauczycieli, zaproszonych gości oraz licznie zebranych rodziców. Szczególnie gorąco zostali powitani bohaterowie wieczoru – tegoroczni maturzyści. W ich imieniu prowadzący podziękowali Dyrekcji oraz wszystkim pedagogom za stworzenie w szkole wspaniałej atmosfery, która sprzyja nauce i rozwijaniu własnych zainteresowań. Maturzyści dziękowali też rodzicom za trud włożony w wychowanie. Oficjalnego rozpoczęcia studniówki dokonała pani dyrektor Hanna Bonecka, która życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Tradycyjnie pierwszym tańcem był polonez. Przepięknie ubrani uczniowie klas maturalnych zachwycili wszystkich zebranych. O piękną choreografię układu tanecznego zadbała pani Agnieszka Piątkiewicz
A potem już mniej tradycyjne tańce do białego rana. Wszyscy naprawdę świetnie się bawili. 55 studniówka w Iwaszkiewiczu przeszła już do historii. Na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. A tymczasem przed maturzystami czas intensywnej nauki.
Życzymy wszystkim powodzenia!

E.S.

NAGRODY W XVII POWIATOWYM KONKURSIE „TĘ KSIĄŻKĘ WARTO PRZECZYTAĆ”

Katarzyna Majorek uczennica klasy drugiej technikum zdobyła pierwsze miejsce, a Dominik Florczak uczeń klasy drugiej technikum trzecie miejsce w XVII Powiatowym Konkursie „Tę książkę warto przeczytać” . Celem konkursu, do którego corocznie zaprasza Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie Filia w Sochaczewie jest rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych, kształcenie umiejętności wypowiadania się na temat książki i rozumienia tekstu oraz umiejętności promowania książki. Kasia podczas konkursu promowała książkę „Pokój” autorstwa Emmy Donoghue natomiast Dominik zaprezentował książkę Dmitrija Głuchowskiego „Metro 2033”. Opiekunami uczniów były panie : E. Sobczyńska i R. Gasik. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E.S.

30-01-2020
30-01-2020
30-01-2020 30-01-2020
30-01-2020 30-01-2020

FINAŁ WOŚP W IWASZKIEWICZU

13-12-19

W piątek 17 stycznia 2020 roku po raz kolejny w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyła się loteria z okazji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizacją tego wydarzenia zajął się Wolontariat Szkolny oraz Samorząd Uczniowski. Warto też wspomnieć o udziale pani Katarzyny Strzałkowskiej - Bonat która wraz z uczniami upiekła do licytacji 3 przepyszne torty. W tym roku podczas akcji zebraliśmy 1723 zł kilka groszy, kilka centów i jedno euro. Za rok znów zagramy ! Zdjęcia

E.S.


Życzenia

19 grudnia w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyły się tradycyjne jasełka. W tym dniu uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie śpiewali kolędy.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy całej społeczności Szkoły doświadczenia więzi z Chrystusem oraz bliskości z drugim człowiekiem. Niech miłość betlejemskiej Nocy przenika Wasze życie i Wasze Rodziny, a radość spotkań w gronie Najbliższych daje siłę na każdy dzień nadchodzącego Nowego 2020 Roku.
Dyrekcja Szkoły
Grono Pedagogiczne
oraz Pracownicy Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza

19-12-2019 19-12-2019

Podsumowanie Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu

Zacznę od tego, że po raz 8 daliśmy czadu.
Pomogliśmy wspólnymi siłami 4 rodzinom.
Zebraliśmy trzy tysiące sześćdziesiąt złotych.
Zacznę od naszej głównej bohaterki czyli Pani Ani.
Panią Anię poznaliśmy osobiście. Okazała się bardzo ciepłą, otwartą i uśmiechniętą osobą. Otrzymała od nas zestaw naczyń, talerzy, szklanek i patelnię. Również udało się zorganizować nową kurtkę i kartę podarunkową w wysokości 300 zł na zakup butów. Zestaw nowej pościeli z kołdrą, poduszkami, jaśkami oraz trzy zestawy ręczników. Oprócz tego co kupiliśmy z zebranych pieniędzy Pani Ania otrzymała ogromne ilości jedzenia i chemii, w sumie 21 kartonów.
Postanowiliśmy również podarować Pani Ani 800 zł w bonach Sodexho. Nie muszę chyba pisać, że były łzy i chwile wzruszenia.
Druga rodzina którą wspieramy od lat jest Pani Agnieszka z trójką dzieci - Sandra (9 l) Kacper ( 11 l) i Dawid (12 l). Ponieważ zebranej żywności i chemii były ogromne ilości również ta rodzina otrzymała od nas sporą pomoc. Około 10 kartonów. Oprócz tego kupiliśmy dzieciakom po dwie pary butów na wiosnę oraz oczywiście prezenty - mały głośnik GBL, sterowany samochód i zabawkowa kuchnia. Mama dzieciaków dostała perfumy i duży zestaw kosmetyków. Dzieci w zamian obdarowały nas rysunkami, własnoręcznie zrobionymi choinkami i ciasteczkami oraz jednym najważniejszym zdaniem "czekaliśmy na was".
Trzecia paczka poszła na magazyn Szlachetnej Paczki na wypadek gdyby któryś z darczyńców nie dojechał. Na magazynie zostawiliśmy 4 kartony ubrań, 3 kartony żywności oraz wielką torbę z chemią. Na ręce głównego koordynatora Szlachetnej Paczki oddałam 590 zł na dodatkowe zakupy dla potrzebujących rodzin. Ostatnia część naszej paczki została przekazana na akcję "dobro dla seniora" organizowanej przez redakcję w-Sochaczew. Przekazaliśmy 3 kartony żywności i chemii oraz nową pościel i ręczniki.
Kochani chce Wam z całego serca podziękować. W kupie siła spójrzcie ile dobrego zrobiliście. Jesteście wspaniali i wiem, że w przyszłym roku również nie zawiedziecie. Podziękowania dla Zespołu Szkół im Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie, Szkoły Podstawowej w Mokasie, firmie Lotte Wedel oraz Maestrii Urody - Anita Paniewska.

Koordynator Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu A. Rączka

14-12-2019 14-12-2019
14-12-2019 14-12-2019
14-12-2019 14-12-2019

Mikołajki w „Naszej Szkole”

13-12-19

Przedświąteczny czas ma wyjątkowy urok, myślimy wtedy o choince, świecidełkach i oczywiście o Mikołaju. Wielką radość sprawiają nam otrzymywane prezenty, ale jeszcze większą możliwość obdarowywania innych. Pamiętają o tym doskonale wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, którzy już od kilku lat, dokładnie 6 grudnia odwiedzają dzieci w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła”. Jak co roku, prezentują krótki program artystyczny. Tym razem była to opowieść o Mikołaju przeplatana wesołymi świątecznymi piosenkami i tradycyjnymi kolędami. Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla dzieci. Bezcennym przeżyciem było zobaczenie ich radości na twarzach. Rozstaliśmy się z obietnicą, że za rok spotkamy się ponownie. Program artystyczny przygotowały uczennice : Pola Kopka, Natalia Woźnicka, Amelia Skrzypczyńska, Wiktoria Krzywińska, Patrycja Szewczyk pod opieką R. Gasik i E. Sobczyńskiej. Zdjęcia

IWASZKIEWICZ NA KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM

Jak każdego roku młodzi adepci sztuki kulinarnej z Iwaszkiewicza wraz z opiekunami wzięli udział w ósmej edycji kiermaszu „Boże Narodzenie na Mazowszu”. Organizatorami kiermaszu było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Hotel Chopin w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji oraz Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolnicze. Młodzież z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa z Iwacha wykonała pyszne lukrowane pierniczki, pierniki bezglutenowe oraz staropolski piernik dojrzewający.

K.Strzałkowska-Bonat

12-12-2019 12-12-2019

Mein Adventskalender

W ramach konkursu ośmiu uczniów Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza samodzielnie, według własnego pomysłu wykonało kalendarze adwentowe. Naszymi artystami są: Kinga Majczak kl. III ab LO, Olga Kiewel kl. III ah, Piecka Natalia I rd, Rybka Karolina I rd, Pliszka Oliwia I b, Katarzyna Majorek kl II ar, Weronika Ratajczyk I h oraz Patryk Pasiński kl. III hd. A oto zwycięzcy konkursu:
1. Olga Kiewel IIah
2. Katarzyna Majorek IIar
3. Natalia Piecka Ird
Zwycięzcom gratulujemy wygranej. Wszystkie prace plastyczne zasługują na oglądanie, dlatego zachęcam pracowników szkoły oraz uczniów do podziwiania ich i odliczania dni do Bożego Narodzenia. Konkurs nie byłby tak atrakcyjny, gdyby nie pomoc w ufundowaniu nagród przez: Biuro Podróży Socho Travel w Sochaczewie oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dziękujemy. Dodatkowo pięciu uczniów za najciekawsze prace otrzymało ocenę celującą z języka niemieckiego.

Aneta Cybulska

9-12-2019 9-12-2019
9-12-2019 9-12-2019

Obchody Święta Niepodległości w Iwaszkiewiczu

Społeczność Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza aktywnie włączyła się w uczczenie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
8 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Tego dnia zebraliśmy się o godzinie 11.11, aby wspólnie zaśpiewać hymn narodowy.
Tradycją naszej szkoły stało się także łączenie akcji Narodowego Czytania z obchodami Święta Niepodległości. 12 listopada 2019 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele wysłuchali opowiadania Stefana Żeromskiego „Rozdziobia nas kruki, wrony…” czytanego przez uczniów Technikum: Agatę Szymańską, Katarzynę Rąg, Gabrielę Skrzypczuk, Adama Roszczyka i Konrada Szyprowskiego. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w uroczystości.

R.G.

14-11-2019 14-11-2019
14-11-2019 14-11-2019
14-11-2019 14-11-2019

Spotkanie z rzeźbiarką Aleksandrą Mazurkiewicz

13-10-19

15 października grupa artystyczna reprezentująca klasę 2ALO uczestniczyła w spotkaniu z rzeźbiarką Aleksandrą Mazurkiewicz - asystentką na wydziale Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat pracy rzeźbiarza i zapoznania się z dorobkiem artystycznym prowadzącej wykład. Spotkanie miało miejsce w Żelazowej Woli, gdzie uczniowie mogli także podziwiać wystawę czasową „Wizerunki Fryderyka Chopina w rzeźbie”.

Anna Szpleter

Z życia klas mundurowych…

13-10-19

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy klasy służb mundurowych odbyły wiele ciekawych zajęć.
20 września klasa 3b była na poligonie strażackim. Tematyka zajęć dotyczyła rozwijania i zwijania linii wężowych, poznania armatury wodnej i sprzętu do podawania piany.
4 października wzięliśmy udział w corocznych obchodach Święta 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, defilując szkolnym pododdziałem na Placu Kościuszki.
6 października uczestniczyliśmy przy odsłonięciu tablicy pamiątkowej przed Komedą Powiatowej Policji w Sochaczewie poświęconej sochaczewskim policjantom poległym podczas II wojny światowej.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza godnie reprezentowali szkołę i wzorowo wywiązali się z wyznaczonych im zadań. Zdjęcia

AC

Święto Patrona Szkoły 2019

13-10-19

Obchody Święta Patrona Szkoły w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyły się 13 października 2019 roku w gościnnych progach Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Hanna Bonecka, która przypomniała gościom zgromadzonym w sali widowiskowej losy Jarosława Iwaszkiewicza i jego dorobek literacki. Nie zabrakło też życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kluczowym punktem oficjalnej części było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przedstawienie pt. ,,Nie-biografia Jarosława Iwaszkiewicza” to kolejna odsłona z życia Jarosława Iwaszkiewicza, którą opowiedziało nam 21 utalentowanych uczniów z grupy teatralno – wokalnej. Wraz z artystami podążaliśmy za wspomnieniami osób z najbliższego otoczenia poety, dzięki czemu mogliśmy lepiej poznać życie prywatne Patrona Szkoły. Za przygotowanie spektaklu Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje uczniom oraz nauczycielkom języka polskiego paniom: Magdalenie Antoniak, Małgorzacie Byczyńskiej – Szlendak oraz Annie Szpleter.

E.S.

Soplicowskie śniadanie w Iwaszkiewiczu

24-09-19

27 września klasa IIIah technikum zorganizowała niecodzienną lekcję języka polskiego „Śniadanie w Soplicowie”. Przygotowania do niej zaczęły się dużo wcześniej- uczniowie, po przeczytaniu odpowiednich fragmentów epopei Adama Mickiewicza, wykonali menu śniadaniowe, znaleźli przepisy na staropolskie potrawy i je samodzielnie ugotowali w domu. Piątkowe zajęcia były tą przyjemniejszą częścią pracy, prezentującą przede wszystkim jej efekty. Lekcja rozpoczęła się od zaaranżowania świetlicy szkolnej na Karczmę „Soplicówkę” oraz przypomnienia najważniejszych informacji związanych z soplicowskim śniadaniem. Głównym jej punktem była konsumpcja specjałów śniadaniowych (np. gramatki, zrazów, kumpi). Każdy z uczestników zajęć mógł również liczyć na filiżankę kawy przygotowanej, zgodnie z Mickiewiczowskim przekazem, przez kawiarkę. Było smacznie, klimatycznie i wyjątkowo! Na pewno wszyscy zapamiętają te zajęcia na długo.

M.A.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Iwaszkiewiczu

02-09-19

2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Pani Dyrektor Hanna Bonecka życzyła wszystkim uczniom bardzo dobrych wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły sukcesów w pracy. Szczególnie serdecznie powitani zostali uczniowie dziewięciu klas pierwszych. Pani Dyrektor życzyła im aby w nowej szkole oprócz dobrych wyników nauczania mogli rozwijać swoje zainteresowania.

E.S.