Życzenia

19 grudnia w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyły się tradycyjne jasełka. W tym dniu uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie śpiewali kolędy.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy całej społeczności Szkoły doświadczenia więzi z Chrystusem oraz bliskości z drugim człowiekiem. Niech miłość betlejemskiej Nocy przenika Wasze życie i Wasze Rodziny, a radość spotkań w gronie Najbliższych daje siłę na każdy dzień nadchodzącego Nowego 2020 Roku.
Dyrekcja Szkoły
Grono Pedagogiczne
oraz Pracownicy Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza

19-12-2019 19-12-2019

Podsumowanie Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu

Zacznę od tego, że po raz 8 daliśmy czadu.
Pomogliśmy wspólnymi siłami 4 rodzinom.
Zebraliśmy trzy tysiące sześćdziesiąt złotych.
Zacznę od naszej głównej bohaterki czyli Pani Ani.
Panią Anię poznaliśmy osobiście. Okazała się bardzo ciepłą, otwartą i uśmiechniętą osobą. Otrzymała od nas zestaw naczyń, talerzy, szklanek i patelnię. Również udało się zorganizować nową kurtkę i kartę podarunkową w wysokości 300 zł na zakup butów. Zestaw nowej pościeli z kołdrą, poduszkami, jaśkami oraz trzy zestawy ręczników. Oprócz tego co kupiliśmy z zebranych pieniędzy Pani Ania otrzymała ogromne ilości jedzenia i chemii, w sumie 21 kartonów.
Postanowiliśmy również podarować Pani Ani 800 zł w bonach Sodexho. Nie muszę chyba pisać, że były łzy i chwile wzruszenia.
Druga rodzina którą wspieramy od lat jest Pani Agnieszka z trójką dzieci - Sandra (9 l) Kacper ( 11 l) i Dawid (12 l). Ponieważ zebranej żywności i chemii były ogromne ilości również ta rodzina otrzymała od nas sporą pomoc. Około 10 kartonów. Oprócz tego kupiliśmy dzieciakom po dwie pary butów na wiosnę oraz oczywiście prezenty - mały głośnik GBL, sterowany samochód i zabawkowa kuchnia. Mama dzieciaków dostała perfumy i duży zestaw kosmetyków. Dzieci w zamian obdarowały nas rysunkami, własnoręcznie zrobionymi choinkami i ciasteczkami oraz jednym najważniejszym zdaniem "czekaliśmy na was".
Trzecia paczka poszła na magazyn Szlachetnej Paczki na wypadek gdyby któryś z darczyńców nie dojechał. Na magazynie zostawiliśmy 4 kartony ubrań, 3 kartony żywności oraz wielką torbę z chemią. Na ręce głównego koordynatora Szlachetnej Paczki oddałam 590 zł na dodatkowe zakupy dla potrzebujących rodzin. Ostatnia część naszej paczki została przekazana na akcję "dobro dla seniora" organizowanej przez redakcję w-Sochaczew. Przekazaliśmy 3 kartony żywności i chemii oraz nową pościel i ręczniki.
Kochani chce Wam z całego serca podziękować. W kupie siła spójrzcie ile dobrego zrobiliście. Jesteście wspaniali i wiem, że w przyszłym roku również nie zawiedziecie. Podziękowania dla Zespołu Szkół im Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie, Szkoły Podstawowej w Mokasie, firmie Lotte Wedel oraz Maestrii Urody - Anita Paniewska.

Koordynator Szlachetnej Paczki w Iwaszkiewiczu A. Rączka

14-12-2019 14-12-2019
14-12-2019 14-12-2019
14-12-2019 14-12-2019

Mikołajki w „Naszej Szkole”

13-12-19

Przedświąteczny czas ma wyjątkowy urok, myślimy wtedy o choince, świecidełkach i oczywiście o Mikołaju. Wielką radość sprawiają nam otrzymywane prezenty, ale jeszcze większą możliwość obdarowywania innych. Pamiętają o tym doskonale wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, którzy już od kilku lat, dokładnie 6 grudnia odwiedzają dzieci w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła”. Jak co roku, prezentują krótki program artystyczny. Tym razem była to opowieść o Mikołaju przeplatana wesołymi świątecznymi piosenkami i tradycyjnymi kolędami. Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla dzieci. Bezcennym przeżyciem było zobaczenie ich radości na twarzach. Rozstaliśmy się z obietnicą, że za rok spotkamy się ponownie. Program artystyczny przygotowały uczennice : Pola Kopka, Natalia Woźnicka, Amelia Skrzypczyńska, Wiktoria Krzywińska, Patrycja Szewczyk pod opieką R. Gasik i E. Sobczyńskiej. Zdjęcia

IWASZKIEWICZ NA KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM

Jak każdego roku młodzi adepci sztuki kulinarnej z Iwaszkiewicza wraz z opiekunami wzięli udział w ósmej edycji kiermaszu „Boże Narodzenie na Mazowszu”. Organizatorami kiermaszu było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Hotel Chopin w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji oraz Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolnicze. Młodzież z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa z Iwacha wykonała pyszne lukrowane pierniczki, pierniki bezglutenowe oraz staropolski piernik dojrzewający.

K.Strzałkowska-Bonat

12-12-2019 12-12-2019

Mein Adventskalender

W ramach konkursu ośmiu uczniów Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza samodzielnie, według własnego pomysłu wykonało kalendarze adwentowe. Naszymi artystami są: Kinga Majczak kl. III ab LO, Olga Kiewel kl. III ah, Piecka Natalia I rd, Rybka Karolina I rd, Pliszka Oliwia I b, Katarzyna Majorek kl II ar, Weronika Ratajczyk I h oraz Patryk Pasiński kl. III hd. A oto zwycięzcy konkursu:
1. Olga Kiewel IIah
2. Katarzyna Majorek IIar
3. Natalia Piecka Ird
Zwycięzcom gratulujemy wygranej. Wszystkie prace plastyczne zasługują na oglądanie, dlatego zachęcam pracowników szkoły oraz uczniów do podziwiania ich i odliczania dni do Bożego Narodzenia. Konkurs nie byłby tak atrakcyjny, gdyby nie pomoc w ufundowaniu nagród przez: Biuro Podróży Socho Travel w Sochaczewie oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dziękujemy. Dodatkowo pięciu uczniów za najciekawsze prace otrzymało ocenę celującą z języka niemieckiego.

Aneta Cybulska

9-12-2019 9-12-2019
9-12-2019 9-12-2019

Obchody Święta Niepodległości w Iwaszkiewiczu

Społeczność Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza aktywnie włączyła się w uczczenie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
8 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Tego dnia zebraliśmy się o godzinie 11.11, aby wspólnie zaśpiewać hymn narodowy.
Tradycją naszej szkoły stało się także łączenie akcji Narodowego Czytania z obchodami Święta Niepodległości. 12 listopada 2019 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele wysłuchali opowiadania Stefana Żeromskiego „Rozdziobia nas kruki, wrony…” czytanego przez uczniów Technikum: Agatę Szymańską, Katarzynę Rąg, Gabrielę Skrzypczuk, Adama Roszczyka i Konrada Szyprowskiego. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w uroczystości.

R.G.

14-11-2019 14-11-2019
14-11-2019 14-11-2019
14-11-2019 14-11-2019

Spotkanie z rzeźbiarką Aleksandrą Mazurkiewicz

13-10-19

15 października grupa artystyczna reprezentująca klasę 2ALO uczestniczyła w spotkaniu z rzeźbiarką Aleksandrą Mazurkiewicz - asystentką na wydziale Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat pracy rzeźbiarza i zapoznania się z dorobkiem artystycznym prowadzącej wykład. Spotkanie miało miejsce w Żelazowej Woli, gdzie uczniowie mogli także podziwiać wystawę czasową „Wizerunki Fryderyka Chopina w rzeźbie”.

Anna Szpleter

Z życia klas mundurowych…

13-10-19

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy klasy służb mundurowych odbyły wiele ciekawych zajęć.
20 września klasa 3b była na poligonie strażackim. Tematyka zajęć dotyczyła rozwijania i zwijania linii wężowych, poznania armatury wodnej i sprzętu do podawania piany.
4 października wzięliśmy udział w corocznych obchodach Święta 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, defilując szkolnym pododdziałem na Placu Kościuszki.
6 października uczestniczyliśmy przy odsłonięciu tablicy pamiątkowej przed Komedą Powiatowej Policji w Sochaczewie poświęconej sochaczewskim policjantom poległym podczas II wojny światowej.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza godnie reprezentowali szkołę i wzorowo wywiązali się z wyznaczonych im zadań. Zdjęcia

AC

Święto Patrona Szkoły 2019

13-10-19

Obchody Święta Patrona Szkoły w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyły się 13 października 2019 roku w gościnnych progach Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Hanna Bonecka, która przypomniała gościom zgromadzonym w sali widowiskowej losy Jarosława Iwaszkiewicza i jego dorobek literacki. Nie zabrakło też życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kluczowym punktem oficjalnej części było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przedstawienie pt. ,,Nie-biografia Jarosława Iwaszkiewicza” to kolejna odsłona z życia Jarosława Iwaszkiewicza, którą opowiedziało nam 21 utalentowanych uczniów z grupy teatralno – wokalnej. Wraz z artystami podążaliśmy za wspomnieniami osób z najbliższego otoczenia poety, dzięki czemu mogliśmy lepiej poznać życie prywatne Patrona Szkoły. Za przygotowanie spektaklu Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje uczniom oraz nauczycielkom języka polskiego paniom: Magdalenie Antoniak, Małgorzacie Byczyńskiej – Szlendak oraz Annie Szpleter.

E.S.

Soplicowskie śniadanie w Iwaszkiewiczu

24-09-19

27 września klasa IIIah technikum zorganizowała niecodzienną lekcję języka polskiego „Śniadanie w Soplicowie”. Przygotowania do niej zaczęły się dużo wcześniej- uczniowie, po przeczytaniu odpowiednich fragmentów epopei Adama Mickiewicza, wykonali menu śniadaniowe, znaleźli przepisy na staropolskie potrawy i je samodzielnie ugotowali w domu. Piątkowe zajęcia były tą przyjemniejszą częścią pracy, prezentującą przede wszystkim jej efekty. Lekcja rozpoczęła się od zaaranżowania świetlicy szkolnej na Karczmę „Soplicówkę” oraz przypomnienia najważniejszych informacji związanych z soplicowskim śniadaniem. Głównym jej punktem była konsumpcja specjałów śniadaniowych (np. gramatki, zrazów, kumpi). Każdy z uczestników zajęć mógł również liczyć na filiżankę kawy przygotowanej, zgodnie z Mickiewiczowskim przekazem, przez kawiarkę. Było smacznie, klimatycznie i wyjątkowo! Na pewno wszyscy zapamiętają te zajęcia na długo.

M.A.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Iwaszkiewiczu

02-09-19

2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Pani Dyrektor Hanna Bonecka życzyła wszystkim uczniom bardzo dobrych wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły sukcesów w pracy. Szczególnie serdecznie powitani zostali uczniowie dziewięciu klas pierwszych. Pani Dyrektor życzyła im aby w nowej szkole oprócz dobrych wyników nauczania mogli rozwijać swoje zainteresowania.

E.S.