Obchody Święta Niepodległości w Iwaszkiewiczu

Społeczność Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza aktywnie włączyła się w uczczenie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
8 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Tego dnia zebraliśmy się o godzinie 11.11, aby wspólnie zaśpiewać hymn narodowy.
Tradycją naszej szkoły stało się także łączenie akcji Narodowego Czytania z obchodami Święta Niepodległości. 12 listopada 2019 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele wysłuchali opowiadania Stefana Żeromskiego „Rozdziobia nas kruki, wrony…” czytanego przez uczniów Technikum: Agatę Szymańską, Katarzynę Rąg, Gabrielę Skrzypczuk, Adama Roszczyka i Konrada Szyprowskiego. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w uroczystości.

R.G.

14-11-2019 14-11-2019
14-11-2019 14-11-2019
14-11-2019 14-11-2019

Spotkanie z rzeźbiarką Aleksandrą Mazurkiewicz

13-10-19

15 października grupa artystyczna reprezentująca klasę 2ALO uczestniczyła w spotkaniu z rzeźbiarką Aleksandrą Mazurkiewicz - asystentką na wydziale Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat pracy rzeźbiarza i zapoznania się z dorobkiem artystycznym prowadzącej wykład. Spotkanie miało miejsce w Żelazowej Woli, gdzie uczniowie mogli także podziwiać wystawę czasową „Wizerunki Fryderyka Chopina w rzeźbie”.

Anna Szpleter

Z życia klas mundurowych…

13-10-19

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy klasy służb mundurowych odbyły wiele ciekawych zajęć.
20 września klasa 3b była na poligonie strażackim. Tematyka zajęć dotyczyła rozwijania i zwijania linii wężowych, poznania armatury wodnej i sprzętu do podawania piany.
4 października wzięliśmy udział w corocznych obchodach Święta 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, defilując szkolnym pododdziałem na Placu Kościuszki.
6 października uczestniczyliśmy przy odsłonięciu tablicy pamiątkowej przed Komedą Powiatowej Policji w Sochaczewie poświęconej sochaczewskim policjantom poległym podczas II wojny światowej.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza godnie reprezentowali szkołę i wzorowo wywiązali się z wyznaczonych im zadań. Zdjęcia

AC

Święto Patrona Szkoły 2019

13-10-19

Obchody Święta Patrona Szkoły w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyły się 13 października 2019 roku w gościnnych progach Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Hanna Bonecka, która przypomniała gościom zgromadzonym w sali widowiskowej losy Jarosława Iwaszkiewicza i jego dorobek literacki. Nie zabrakło też życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kluczowym punktem oficjalnej części było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przedstawienie pt. ,,Nie-biografia Jarosława Iwaszkiewicza” to kolejna odsłona z życia Jarosława Iwaszkiewicza, którą opowiedziało nam 21 utalentowanych uczniów z grupy teatralno – wokalnej. Wraz z artystami podążaliśmy za wspomnieniami osób z najbliższego otoczenia poety, dzięki czemu mogliśmy lepiej poznać życie prywatne Patrona Szkoły. Za przygotowanie spektaklu Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje uczniom oraz nauczycielkom języka polskiego paniom: Magdalenie Antoniak, Małgorzacie Byczyńskiej – Szlendak oraz Annie Szpleter.

E.S.

Soplicowskie śniadanie w Iwaszkiewiczu

24-09-19

27 września klasa IIIah technikum zorganizowała niecodzienną lekcję języka polskiego „Śniadanie w Soplicowie”. Przygotowania do niej zaczęły się dużo wcześniej- uczniowie, po przeczytaniu odpowiednich fragmentów epopei Adama Mickiewicza, wykonali menu śniadaniowe, znaleźli przepisy na staropolskie potrawy i je samodzielnie ugotowali w domu. Piątkowe zajęcia były tą przyjemniejszą częścią pracy, prezentującą przede wszystkim jej efekty. Lekcja rozpoczęła się od zaaranżowania świetlicy szkolnej na Karczmę „Soplicówkę” oraz przypomnienia najważniejszych informacji związanych z soplicowskim śniadaniem. Głównym jej punktem była konsumpcja specjałów śniadaniowych (np. gramatki, zrazów, kumpi). Każdy z uczestników zajęć mógł również liczyć na filiżankę kawy przygotowanej, zgodnie z Mickiewiczowskim przekazem, przez kawiarkę. Było smacznie, klimatycznie i wyjątkowo! Na pewno wszyscy zapamiętają te zajęcia na długo.

M.A.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Iwaszkiewiczu

02-09-19

2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Pani Dyrektor Hanna Bonecka życzyła wszystkim uczniom bardzo dobrych wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły sukcesów w pracy. Szczególnie serdecznie powitani zostali uczniowie dziewięciu klas pierwszych. Pani Dyrektor życzyła im aby w nowej szkole oprócz dobrych wyników nauczania mogli rozwijać swoje zainteresowania.

E.S.