Przysięga 1b OPW w Iwaszkiewiczu

mundurówka
W dniu dzisiejszym po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii istnienia klas mundurowych w naszej Szkole odbyła się uroczysta przysięga Oddziału Przygotowania Wojskowego powstałego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku, 37 i 38 Dywizjonu w Bielicach, KP Państwowej Straży Pożarnej, KP Policji Państwowej oraz proboszcz Chodakowskiej Parafii pod wezwaniem Józefa Robotnika. Społeczność szkolna była reprezentowana przez Dyrekcję, przedstawiciela Rady Rodziców, nauczycieli i młodzież klas mundurowych. Liczną rzeszę gości stanowili także rodzice uczniów składających przysięgę. Oczywiście najważniejszymi bohaterami wydarzenia byli uczniowie klasy 1b OPW składający przysięgę na sztandar Szkoły. W zasadzie po przysiędze to już nie uczniowie tylko kadeci. Na koniec uroczystości oddział kadetów przedefilował przed zaproszonymi gośćmi, rodzicami i społecznością szkolną

J.O

Święto Strażaków

święto Strażaków
25 maja 2024 roku nasza szkoła uczestniczyła w corocznych obchodach Święta Strażaka. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego służb mundurowych wzięli udział w uroczystej mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca. Po zakończonej mszy św. Udali się na Plac Kościuszki gdzie miały miejsce główne uroczystości. Wszystkim strażakom składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ofiarną służbę.

E.S.

święto Strażaków-2
święto Strażaków-3
święto Strażaków-4

Iwaszkiewicz pożegnał kolejnych absolwentów

26 kwietnia, w ostatni piątek kwietnia, uczniowie klas czwartych liceum i piątych technikum Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie stali się absolwentami tej szkoły. Pani dyrektor Hanna Bonecka wraz z wychowawcami wręczyła absolwentom świadectwa oraz nagrody i dyplomy za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Nagrody za najwyższe średnie w szkole przekazał też Starosta Sochaczewski pani Jolanta Gonta. W trakcie uroczystości nie zabrakło krótkich przemówień zaproszonych gości, przedstawicieli Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, w których życzono maturzystom zrealizowania wszystkich życiowych planów, wielu sukcesów, ale przede wszystkim bardzo dobrze zdanego egzaminu dojrzałości.

ES

26-04-2024
26-04-2024
26-04-2024
26-04-2024
26-04-2024
26-04-2024

Sukces Mundurówki

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza zdobyli 2 miejsce w I Sochaczewskim Turnieju klas mundurowych w dniu 17 kwietnia 2024 roku. Nasi kadeci doskonale sprawdzili się w konkurencjach zespołowych, wykazali się również dużą sprawnością fizyczną i psychiczną, tak bardzo potrzebną na polu walki. Nad bezpieczeństwem i techniczną stroną organizacji czuwał 38 Dywizjon Zabezpieczenia Obrony Powietrznej.

A.C.

17-04-2024 17-04-2024
17-04-2024 17-04-2024
17-04-2024 17-04-2024

Ćwiczenia mundurówki

mundurówka
W dniu 04.04.2024 r klasa 2b LO służb mundurowych odbyła szkolenie bojowe z zakresu działań taktycznych w składzie sekcji, zespołu i drużyny. Kolejnym etapem ćwiczeń było doskonalenie postaw strzeleckich, składanie się do strzału i celowanie. Zajęcia zostały bardzo ciekawie przeprowadzone przez absolwenta naszej szkoły st. kpr. Sebastiana Żegnałka, oraz kpr. Daniela Łażewskiego z 38 Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej.

A.C.

Gratulujemy Wolontariuszom z naszej szkoły

listlist

Pielgrzymka maturzystów

pielgrzymka 2024-1
W sobotę przed Niedzielą Palmową uczniowie Technikum Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie pod opieką Pani Dyrektor i Katechety uczestniczyli w XXXI Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę. Wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej, konferencji, którą wygłosił Ks. Sylwester Bernat- Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży oraz wspólnej Eucharystii. Na koniec spotkania w Kaplicy Cudownego Obrazu zawierzyliśmy Maryi- Królowej Polski- pomyślność zbliżających się egzaminów maturalnych.
Ubogaceni Bożym Błogosławieństwem Księdza Biskupa oraz opieką Matki Bożej ufamy, że nie tylko zdamy egzaminy dojrzałości, ale także dokonamy dobrych wyborów życiowych na chwałę Boga i Ojczyzny.

A.P.

pielgrzymka 2024-2 pielgrzymka 2024-3
pielgrzymka 2024-4

Tegoroczni stypendyści z „Iwaszkiewicza” uhonorowani

Stypendia szkolne wyróżniają uczniów najlepszych, nagradzają ich wysiłek oraz motywują do dalszej pracy i rozwoju osobistego. Stypendyści podnoszą prestiż szkoły, a szkoła pełni rolę wspierającą w zdobywaniu przez nich wiedzy i umiejętności niezbędnych w budowaniu przyszłej kariery naukowej i zawodowej. Tym bardziej cieszy fakt, że w bieżącym roku szkolnym duża grupa uczniów „Iwaszkiewicza” została wyróżniona stypendiami. Już pisaliśmy wcześniej, najważniejsze w roku szkolnym 2023/2024 wyróżnienie - Stypendium Prezesa Rady Ministrów - otrzymały Julia Fabisiak z Liceum Ogólnokształcącego oraz Nikola Ufa z Technikum. Stypendystki odebrały stypendium w Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty w dniu 26 października 2023 roku. Dwukrotnie w bieżącym roku szkolnym, w październiku i w marcu Starosta Sochaczewski - Pani Jolanta Gonta przyznała 20 uczniom naszej szkoły stypendia za wybitne wyniki w nauce. Otrzymali je: Maja Miecznikowska, Paulina Ambroziak, Karolina Antoniak, Magdalena Radwańska, Mikołaj Papierz, Ignacy Jaśkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego oraz Zuzanna Zięcina, Katarzyna Bogusiewicz, Julia Wojtczak, Maria Kubiak, Julia Owczarek, Maja Kalinowska, Martyna Małecka, Daria Marzęcka, Aleksandra Jażdżyk, Daria Kowalska, Mikołaj Stępniak, Zuzanna Skrzypczuk, Patrycja Hupert i Damian Pisarek z Technikum. Osiem uczennic otrzymało stypendium zarówno za I, jak i II semestr nauki. Wszystkim stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

HB

Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

konkurs WoZW
Miło nam poinformować, że w dniu11.03.br Jakub Błaszczyk z klasy 5 AR Technikum zdobył I Miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Wyróżnienia otrzymali Kinga Figura z klasy 2HD Technikum i Paweł Muciek z klasy 2C LO. Gratulujemy !!!

E.S.

Sukces naszych Dziewczyn

W XII powiatowym konkursie fotograficznym "Boże Narodzenie w Twoim obiektywie" laureatkami w kategorii "Różne oblicza Świętego Mikołaja" (szkoły ponadpodstawowe ) zostały:
I miejsce - Antonina Zawadzka z klasy I hd Technikum
II miejsce - Julia Kwiatkowska z klasy 3 a LO
Wręczenie nagród odbyło się 16 lutego br. w Zespole Szkół CKP Osiemdziesiątka w Sochaczewie.
GRATULUJEMY !

16-02-2024 16-02-2024
16-02-2024 16-02-2024
16-02-2024 16-02-2024

Ćwiczenia mundurówki

Ćwiczenia postaw strzeleckich klasy 2b LO służb mundurowych w dniu 08.02.2024 roku. Zajęcia prowadził st. kpr. Mariusz Sobolewski z 38 Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej.
Dziękujemy za profesjonalne przeprowadzenie zajęć.

A.C.

08-02-2024 08-02-2024
08-02-2024 08-02-2024
08-02-2024 08-02-2024

Uczennice Iwacha laureatkami Konkursu Jednego Wiersza

2 lutego w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie odbył się finał Konkursu Jednego Wiersza zorganizowany przez Sochaczewskie Wieczory Literackie "Atut" . Miło nam poinformować , że pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Ambroziak z klasy 2c - wiersz " Podanie do Boga " , drugie miejsce Julia Adamiak z klasy 2a - wiersz "Szafir".
Gratulujemy!!!

E. Sobczyk

07-02-2024 07-02-2024
07-02-2024

Studniówka

studniówka 2023
Tegoroczny bal studniówkowy w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza odbył się 5 stycznia 2024 r. Długo wyczekiwany piątkowy wieczór zgromadził przejętych uczniów, wzruszonych rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości w przestronnych wnętrzach Dworku Magnat w Sochaczewie. Serdeczne powitanie, płynące z serca podziękowania i życzenia poruszyły wszystkich obecnych. Przed nami był wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju wieczór pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Na tę jedną noc postanowiliśmy zapomnieć o wysiłku, jaki czeka nas za symboliczne 100 dni. Zgodnie ze szkolną tradycją rozpoczęliśmy bal polonezem.

Katarzyna Posiadała

Wycieczka do Drezna i Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy

Drezno-grudzien 2023
W dniach 11-12 grudnia 2023 r. kl. II aLO i kl. I arT uczestniczyły w wycieczce do Drezna i Wrocławia. Pierwszego dnia dotarliśmy do pięknego, świątecznego Drezna. Spotkaliśmy się z Przewodnikiem i rozpoczęliśmy spacer po mieście. Zobaczyliśmy przepiękne Tarasy Bruhla zwane Balkonem Europy, Plac Teatralny, budynek Opery Tempera, Stary Rynek z ratuszem, sukiennicami i kościołem Św. Krzyża. Przeszliśmy pod Zamek Rezydencyjny gdzie w przepięknym wnętrzu podziwialiśmy zgromadzone tam zbiory muzealne. Ukoronowaniem tego pięknego dnia były doznania estetyczne i smakowe na Strielmarkt- najstarszym jarmarku Bożonarodzeniowym w Niemczech. Drugiego dnia zaraz po pysznym śniadaniu wyruszyliśmy do Wrocławia. Dwugodzinny spacer ulicami tego pięknego miasta dostarczył nam wielu atrakcji. Obejrzeliśmy Rynek Starego Miasta, piękne, zabytkowe budynki Uniwersytetu Wrocławskiego, tajemnicze podwórka kamienic no i oczywiście w tej podróży towarzyszył nam niejeden krasnal…. Pobyt we Wrocławiu nie mógł oczywiście nie być zwieńczony wizytą na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wróciliśmy pełni wrażeń, uśmiechu i dobrej energii, gotowi na Święta Bożego Narodzenia.

Magdalena Biszczanik

PONOWNIE ODWIEDZILIŚMY „NASZĄ SZKOŁĘ”

nasza szkoła
Od kilku lat wolontariusze z Iwaszkiewicza odwiedzają w grudniu dzieci w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła”. W tym roku w dniu 14 grudnia wolontariuszki Dominika i Gabrysia zaprezentowały dzieciom krótki program artystyczny. Wiersze Jana Brzechwy przeplatane były wesołymi świątecznymi piosenkami. Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla dzieci. Bezcennym przeżyciem było zobaczenie ich radości na twarzach. Rozstaliśmy się z obietnicą, że za rok spotkamy się ponownie. Program artystyczny przygotowały uczennice : Gabrysia Pytkowska oraz Dominika Owczarek pod opieką nauczycieli bibliotekarzy.

E.Sobczyńska

14-12-2023 14-12-2023
14-12-2023 14-12-2023

Poligonowe zajęcia mundurowych

mundurówka
W ostatnim czasie uczniowie kl. 2b i 3b LO służb mundurowych, zaproszeni zostali na zajęcia dydaktyczne do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Zapoznano ich tam ze specyfiką zawodu policjanta, oraz działaniami służbowymi podejmowanymi przez psa tropiącego.
Dodatkowo kl. 3b LO odbyła ćwiczenia ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Sochaczewie, w zakresie rozwijania linii wężowych i zajmowania stanowisk gaśniczych. Dziękujemy funkcjonariuszom obu służb za wzorowo przeprowadzone zajęcia.

A.Cybulski

Wycieczka do Muzeum Mazowieckiego w Płocku

muzeum
12 grudnia klasy Liceum Ogólnokształcącego 3a i 4a udały się wraz z opiekunami na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Pierwszym jej punktem był udział w lekcji muzealnej dotyczącej okresu secesji w Polsce, drugim- oglądanie zbiorów w kamienicy secesyjnej znajdującej się przy ul. Tumskiej 8. Mogliśmy zobaczyć m.in. aranżację wnętrz domu mieszczańskiego z przełomu XIX i XX wieku, sale poświęcone szkłu i ceramice z tego okresu, Galerię Malarstwa i Rzeźby Młodej Polski, gdzie podziwialiśmy prace wielu znanych młodopolskich artystów takich jak Jacek Malczewski czy Władysław Podkowiński. Trzecim punktem było obejrzenie wystawy X wieków Płocka, gdzie eksponowana jest jedna z największych makiet w polskich muzeach przedstawiającą Płock z końca XVIII wieku. Następnie udaliśmy się do kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 na zwiedzanie wystawy Art déco. Zobaczyliśmy m.in. mini kino Odeon i oryginalne auto z epoki – Jowett z 1926 roku, meble, szkło, ceramikę, tkaniny, kolekcję strojów, biżuterię. Oczywiście na zakończenie wycieczki udaliśmy się do jednej z płockich galerii handlowych na ostatnie przedświąteczne zakupy oraz posiłek. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Sochaczewa.

E.Sobczyńska

Tradycje Kulinarne Ziemi Sochaczewskiej w Iwaszkiewiczu

konkurs
To już siódma edycja Powiatowego Konkursu Kulinarnego "Tradycje Kulinarne Ziemi Sochaczewskiej - piernik świąteczny", która odbyła się 30 listopada w Naszej Szkole. Patronatem konkursu było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie które ufundowało nagrody za I, II i III miejsce. W tym roku w konkursie uczestniczyły szkoły:
 Zespół Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Teresina
 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Ignacego Garbolewskiego z Sochaczewa
 Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku z Sochaczewa
 Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy "Dom na Szlaku" z Załuskowa.
Cel konkursu było podtrzymanie wśród młodzieży tradycji bożonarodzeniowych w tworzeniu piernikowych dekoracji, poznawanie i wykorzystywanie różnych dekoracji cukierniczych, rozwijanie zainteresowań wśród uczniów oraz rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości. Konkurs polegał na artystycznym udekorowaniu pierniczków z obowiązkowym wykorzystaniem lukru królewskiego. Udział mogli wziąć uczniowie publicznych szkół ponadpodstawowych powiatu sochaczewskiego. Z powodu wysokiego poziomu jaki zaprezentowali uczestnicy, komisja konkursowa miała niebywałą trudność w przydzieleniu głównych miejsc w konkursie. Po burzliwych naradach ogłoszono zwycięzców trzech pierwszych miejsc oraz wyróżniono trzy uczestniczki konkursu.
• I miejsce zajęła: Aleksandra Tymorek uczennica z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie.
• II miejsce zajęła: Vanessa Hornowska - Ważyńska z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie
• III miejsce zajęła: Maria Dobrołęcka z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego z Sochaczewa.
Wyróżnienia otrzymały: Julia Brzezińska z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego z Sochaczewa, Maja Kowalczuk z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie oraz Rozalia Machała z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Wszystkim zwycięzcom konkursu gratulujemy, a pozostałym uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za obecność i zaangażowanie, mamy nadzieję że w następnym roku szkolnym ponownie zawitają do nas na konkurs. Ogromne podziękowania dla Starostwa Powiatowego za ufundowanie nagród. Organizatorkami konkursu były: Lidia Pojawa oraz Katarzyna Strzałkowska - Bonat - nauczycielki przedmiotów gastronomicznych.

K.Strzałkowska-Bonat

WYJĄTKOWY GOŚĆ W IWASZKIEWICZU

W dniu 21 listopada mieliśmy zaszczyt gościć pana Bogdana Grecza – członka Związków Sybiraków. Zaproszony gość wspominał swój 5 letni pobyt na Syberii. Trafił tam z całą rodziną w 1940 roku w trakcie pierwszej deportacji. Po wojnie powrócił do Polski jedynie ze swoim młodszym bratem, najbliższych stracił na Wschodzie. Swe wspomnienia p. Bogdan poszerzył ciekawymi informacjami dotyczącymi wielu wydarzeń historycznych. Młodzież słuchała tych wspomnień w skupieniu. Dziękujemy Panu Bogdanowi za wizytę w naszej szkole.

K.Adamczyk

21-11-2023 21-11-2023
21-11-2023 21-11-2023

Sukces Dominiki Jagły

Uczennica Iwaszkiewicza została laureatką VIII Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej w kategorii szkół średnich organizowanego przez Szkołę Podstawową nr. 7 w Sochaczewie. Dominika Jagła jest uczennicą 5 klasy Technikum Reklamy. W konkursie zaprezentowała utwór „Mury” z własną aranżacją gitarową. Umiejętności wokalne, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny zachwyciły jurorów i publiczność. Dominice gratulujemy i zachęcamy do wysłuchania utworu na szkolnym Facebooku.

A.Szpleter

10-11-2023 10-11-2023

Iwaszkiewicz świętował Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Czytanie
Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła przystąpiła do akcji SZKOŁA DO HYMNU . 10.11.2023 roku dokładnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Film z tego wydarzenia można zobaczyć na szkolnym Facebooku. Tradycyjnie już świętując odzyskanie niepodległości, bierzemy udział w akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej która pięknie opisuje bohaterskie zrywy Polaków , dążenie do niepodległości. Fragmenty „Nad Niemnem” czytali uczniowie Karolina Karczewska, Magda Radwańska, Filip Jurczak, Maciej Burakowski, Karol Orliński oraz nauczyciele Pani dyrektor Hanna Bonecka, Pani wicedyrektor Renata Leśniewska – Skoneczna oraz Pani Ewa Sobczyk. Oprawę techniczną zapewniły Julia Kowalska i Maja Miecznikowska. Za przygotowanie tych wydarzeń odpowiadał Samorząd Uczniowski oraz biblioteki szkolne.

E.Sobczyńska

Wizyta na Warszawskich Powązkach

Powązki 2023
Czas listopadowy to czas pamięci i zadumy.
Uczniowie z klasy 2 a i 2 hr technikum odbyli w tych dniach sentymentalno - historyczny spacer po najstarszym cmentarzu w Warszawie Starych Powązkach. Po przejściu, wraz z przewodniczką, Bramy Ciszy poznali historię bohaterów m.in. żołnierza Grup Szturmowych Szarych Szeregów, odwiedzili grób Czesława Niemena, groby członków rodziny Fryderyka Chopina i wielu innych. Poznali też historie kilku wielkich miłości... Następnym etapem wycieczki był przejazd do escape room gdzie rozwiązywali zadania w pokojach tematycznych m.in. dotyczących Powstania Warszawskiego czy Złota Nazistów. Była też ciepła pizza.
Zmęczeni ale zadowoleni wrócili wieczorem do Sochaczewa.

E.S.

Znów mamy powód do dumy!

stypendia prezesa RM
Tegoroczne uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyło się 26 października w Auli Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie.
W gronie wyróżnionych, najzdolniejszych, najambitniejszych i najpracowitszych znalazły się uczennice naszej szkoły - Julia Fabisiak z klasy IV a LO i Nikola Ufa z klasy III hd T.
Dziewczyny, serdecznie Wam gratulujemy!

K.P.

26-10-2023 26-10-2023

Italia Jarosława Iwaszkiewicza

italia iwaszkiewicza
Jak co roku, 13 października, obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. W oficjalnej części uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W części artystycznej towarzyszyliśmy Jarosławowi Iwaszkiewiczowi w jego podróżach do Włoch. Jego fascynacja tym krajem znalazła odbicie w licznych wspomnieniach, listach oraz wierszach. W spektaklu przygotowanym przez uczniów naszej szkoły nie zabrakło również piosenek i tańca.

M.B.

Zielony Sochaczew

zielony Sochaczew
Iwaszkiewicz włączył się do akcji Zielony Sochaczew zorganizowanej przez Zespół Szkół RCKU w Sochaczewie. Akcja została zorganizowano po raz pierwszy. W dniu 7 października 2023 roku pozyskaliśmy rośliny, które zdobią już teren wokół naszej szkoły. Dziękujemy uczniom klasy 3B LO służb mundurowych za pomoc i zaangażowanie.

H.B.

Z życia klasy mundurowej

mundurówka
Miesiące wrzesień i październik,tradycyjnie już, są czasem obfitującym w szereg imprez i uroczystości ważnych dla naszej szkoły. W tym toku to uczniowie klasy 3b LO służb mundurowych reprezentowali Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w następujących uroczystościach:
• Centralnych Obchodach Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Sochaczewie
• 4 Rodzinnym Pikniku Historycznym Śladami Sochaczewskich Fortyfikacji z okresu II Wojny Światowej
• Święcie 37 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej
• Diecezjalnym Święto Policji w Sochaczewie
• Uroczystych Obchodach Święta 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej
Uczniowie wzorowo wywiązali się z powierzonych im zadań . Dziękujemy!

A.C.

Porozumienie o współpracy podpisane

porozumienie OPW
W związku z utworzeniem w roku szkolnym 2023/2024 w szkole dla uczniów klasy pierwszej LO Oddziału Przygotowania Wojskowego/OPW/ w środę 13 września 2023 roku w szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W obecności uczniów OPW oraz klasy mundurowej IIIb LO Dowódca 38. Sochaczewskiego Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. majora Feliksa Kozubowskiego płk Andrzej Kujawa podpisał razem z Panią dyrektor Hanną Bonecką porozumienie o współpracy w zakresie funkcjonowania Oddziału Przygotowania Wojskowego. OPW otwiera nowy rozdział w zakresie funkcjonowania klas mundurowych w naszej szkole. W oddziałach realizowane jest szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego, a jego program określa rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 maja 2020 r. Program realizowany jest przez szkołę, w części teoretycznej, oraz przez patronacką jednostkę wojskową w części praktycznej. Szkolenie kończy 50-godzinny obóz szkoleniowy, przeprowadzany na początku ostatniego roku nauki. Podpisanie porozumienia nie zmienia zasad funkcjonowania naszych dotychczasowych klas mundurowych.

*

Z wizytą w komendzie policji

28-08-2023
W ostatni wakacyjny poniedziałek (28.08) reprezentanci IV b LO mogli obejrzeć nową siedzibę sochaczewskiej policji dzięki uprzejmości aspiranta sztabowego Ireneusza Żurka- zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Po ogólnodostępnych miejscach budynku i tych przeznaczonych tylko dla pracowników naszych uczniów oprowadzały policjantki z Zespołu do Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii: sierżant sztabowa Milena Godos i starsza posterunkowa Ewelina Leśniewska. Pokazały one przyszłym mundurowym ciekawe miejsca, wśród nich: dyżurkę, salę przesłuchań z lustrem weneckim, przyjazny pokój dla dzieci, cele do przetrzymywania tymczasowo aresztowanych (tzw. dołek), stanowiska do monitorowania osadzonych, izbę pamięci, salę odpraw oraz opowiedziały o specyfice zawodu policjanta. Dziękujemy za miłe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę z sochaczewską komendą.

M.Antoniak

Wakacje - wypoczywamy jeszcze:

Administrator