Witamy w serwisie internetowym

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym publicznego Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Kształcimy młodzież w Liceum Ogólnokształcącym i Technikach .Nasza oferta edukacyjna jest ciągle aktualizowana, a cele edukacyjne staramy się wypełniać rzetelnie - o czym świadczy uplasowanie naszego technikum na najwyższej w powiecie sochaczewskim pozycji przez zajęcie 12 miejsca na Mazowszu w XXI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2019. Zapraszamy!

Informacja o zebraniach

3-12-19

„Złota Tarcza” dla Iwaszkiewicza

10 stycznia 2019 roku ogłoszono wyniki XXI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2019. Zgodnie z metodologią rankingu na pozycję szkoły mają wpływ takie czynniki jak wyniki matur, olimpiad przedmiotowych oraz egzaminów zawodowych. W rankingu techników obowiązują cztery najważniejsze kryteria ich oceny: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Ranking uwzględnia szkoły, w których ubiegłoroczną maturę zdawało minimum 12 osób, oraz w których wyniki średnie egzaminu z języka polskiego i matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.
W tegorocznym rankingu Perspektyw Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza otrzymał tytuł „Złotej Szkoły 2019”. Technikum w Iwaszkiewiczu od siedmiu lat zajmuje wysokie miejsca w rankingu najlepszych szkół w Polsce i jest najwyżej plasowanym Technikum w powiecie sochaczewskim. W roku 2015 i 2016 otrzymaliśmy „Brązową Tarczę”, w 2017 roku byliśmy na 38 miejscu na Mazowszu, w ubiegłym roku uplasowaliśmy się na 21 miejscu wśród mazowieckich placówek i ponownie przyznano nam „Srebrną Tarczę”. W tegorocznym rankingu jesteśmy 12 szkołą na Mazowszu ze „Złotą Tarczą”. Znacznie awansowaliśmy też w ogólnopolskim rankingu szkół z 179 miejsca na 92. Pani Dyrektor Hanna Bonecka uważa, że tak duży awans w rankingu jest powodem do dumy i warto się tym sukcesem chwalić. Zawdzięczamy go dobrej atmosferze do nauki w szkole tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów oraz absolwentów, na których wszechstronnym wykształceniu zależy nam najbardziej.
Wynik, jaki osiągnęła szkoła podnosi również jej prestiż, ale przede wszystkim powinien być ważnym kryterium i wskazówką dla absolwentów szkół podstawowych, gimnazjów oraz ich rodziców, którzy w 2019 roku stają przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej. Wszystkich którzy z sukcesem chcą zdać egzamin zawodowy i maturę zapraszamy do nauki w Iwaszkiewiczu. Iwaszkiewicz to gwarantuje!

Ostatnie fotoreportaże

2019-10-04
Powiatowe biegi sztafetowe Kamion
49 zdjęc. Foto A.Biszczan
2019-09-02
Inauguracja roku szkolnego 2019/20
14 zdjec.Foto A.Biszczan.

Najnowsze filmy