1-10-18

Wrzesień w RSU

W pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego Samorząd Uczniowski zaangażował się w wiele aktywności, między innymi opracował roczny plan pracy, zorganizowano także kiermasz podręczników szkolnych. Przeprowadzona została również kampania wyborcza,a w wyniku głosowania na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w technikum przewodniczącą została Zuzanna Sobczak, zastępcą Mateusz Szydłowski, natomiast sekretarzem Agata Szymańska. W Liceum wybrana została Kinga Majczak, zastępcą została Zuzanna Wlazło a sekretarzem Paulina Siewiera. Korzystając z ostatnich dni ładnej pogody wykonane zostały również zdjęcia klasowe na tle jesiennych drzew.

Listopad w RSU

W listopadzie uczestniczyliśmy w akcji GÓRA GROSZA. Poprzez zebranie drobnych monet, pomagamy dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Nauczyliśmy się, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Odbył się również konkurs plastyczny organizowany przez Samorząd Uczniowski pt. STOP PRZEMOCY który wygrała Anna Jaworska z klasy I RD technikum. Prace możemy obejrzeć w gablocie SU.

Październik w RSU

Październik Samorząd Uczniowski rozpoczął od wykonania gazetki z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą widzicie na korytarzu. Podczas Dnia Nauczyciela wysłuchaliście naszej przemowy i podziękowań skierowanych do wszystkich naszych nauczycieli.

wrzesień w RSU

Członkom Samorządu Uczniowskiego wrzesień upłynął bardzo szybko. Rok szkolny rozpoczęliśmy opracowaniem rocznego planu pracy. Zaplanowaliśmy atrakcje dla uczniów naszej szkoły na cały rok. Przeprowadziliśmy również kampanię wyborczą na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Z dużą przewagą głosów wygrali Aleksandra Borowska – technikum, oraz Przemysław Rezulak – liceum. Po raz drugi będą pełnić funkcję przewodniczących. Zastępcą została Zuzanna Sobczak – technikum, oraz Jakub Jagła – liceum, a sekretarzem została Karolina Łukawska. W kolejnych dniach września odbył się również kiermasz podręczników szkolnych, który jak co roku cieszył się sporym zainteresowaniem. Nie zapomnieliśmy też o zdjęciach klasowych, które będą miłą pamiątką na długie lata.

Szlachetna Paczka 2014

W tym roku po raz drugi Samorząd Uczniowski włączył się do akcji Szlachetna Paczka. Rodzina, której postanowiliśmy pomóc: Pan Tomasz (30 l.) wychowuje dwójkę dzieci: Weronikę (5 l.) i Dawida (6 l.) od pięciu lat jest samotnym rodzicem. Rodzina Pana Tomasza jest w trudnej sytuacji materialnej od momentu, kiedy pięć lat temu odeszła od niego żona. Zostawiając go z dwójką małych dzieci. Pan Tomasz utrzymuje się teraz głównie z pracy w małym gospodarstwie rolnym, które odziedziczył po rodzicach, łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny to ok 410 zł. Kwota ta często nie wystarcza na podstawowe potrzeby rodziny, a dochodzą do tego wydatki szkolne i związane z wizytami u lekarza, ponieważ dzieci często chorują. Życie Pana Tomasza poświęcone jest dzieciom, każdą wolną chwilę spędza z nimi. Stara się, aby dzieci nie poczuły tego, że matka ich zostawiła i nie chce mieć z nimi kontaktu. Tworzy dzieciom rodzinę pełną miłości i zrozumienia. Pan Tomasz najbardziej prosi o łóżko dla dzieci, chce żeby miały swoje miejsce i trochę wygody. Prosi również o żywność i środki czystości, które pozwoliłyby mu zaoszczędzić trochę pieniędzy na inne wydatki związane z dziećmi. Rodzina potrzebuje:
Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, sosy, płatki śniadaniowe
Ze środków czystości:
płyn do naczyń, szampony, płyny do kąpieli, mydło, proszek do prania, płyny czyszczące, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
Artykuły dla dziecka:
kurtki zimowe, buty, spodnie, ciepła odzież, zabawki.
Przyłączcie się wszyscy do naszej akcji która konczy się 11 grudnia! Pokażmy,że Iwaszkiewicza potrafi! Wszelkich informacji udzieli Wam Pani Ola Rączka

 

Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie,

ul. Chopina 99A/ Chodakowska 16

KALENDARZ DZIAŁAŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 

Opiekun

Renata Gasik/ Aleksandra Rączka

Przewodniczący

Karolina Bednarczyk/ Joanna Wolińska

Zastępca przewodniczącego

Sandra Barańska/ Daniel Basiński

Sekretarz

Mateusz Sierociński/ Aleksandra Kozłowska

Skarbnik

Marta Błędowska/ Agata Fornalska

WRZESIEŃ

Opracowanie rocznego planu pracy

Kiermasz podręczników szkolnych

Wykonywanie zdjęć klasowych

Zorganizowanie zbiórki nakrętek dla Kubusia Chrabańskiego - akcja całoroczna.

PAŻDZIERNIK

Wykonanie gazetki z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przeprowadzenie  kampanii wyborczej na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Wybory rady Samorządu Uczniowskiego

Przeprowadzenie plebiscytu na najsympatyczniejszego nauczyciela w technikum

LISTOPAD

Przeprowadzenie akcji Góra grosza

Ciastko z wróżbą- zorganizowanie szkolnych wróżb andrzejkowych.

Akcje charytatywne:

zbiórka pluszaków dla dzieci z domu dziecka,

Szlachetna paczka

GRUDZIEŃ

Wykonywanie dekoracji świątecznych na  korytarzu szkolnym.

Mikołajkowa akcja „Przebrany – niepytany”

Kawiarenka szkolna

STYCZEŃ

Licytacja gadżetów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

LUTY

Walentynki – poczta Walentynowa.

Przygotowanie gazetki i konkursu poezji miłosnej.

Prace nad Regulaminem SU.

MARZEC

Przeprowadzenie szkolnej edycji programu Mam talent.

Akcja „Przebrany niepytany”

KWIECIEŃ

Pożegnanie uczniów klas maturalnych

MAJ/CZERWIEC

Zorganizowanie międzyklasowych zawodów sportowych.

 Udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Podsumowanie pracy w r. szk. 2013/2014.

 

Spotkania Przedstawicieli SU z poszczególnych klas odbywać się będą co najmniej trzy razy w semestrze. Bieżące informacje na temat działalności Samorządu Szkolnego w gablocie na I piętrze w budynku szkoły przy ul. Chopina 99a, na parterze w budynku szkoły przy ul. Chodakowskiej 16.