MIKOŁAJKI, CZYLI IWASZKIEWICZ W „NASZEJ SZKOLE”

Mikołajki to magiczny dzień, podczas którego Święty Mikołaj rozdaje dzieciom prezenty. 6 grudnia 2017 roku do dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” przybyli niezwykli goście – Mikołaj, Gwiazdka oraz Aniołek. Byli to wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza którzy jak co roku oprócz prezentów przywieźli inscenizacje bożonarodzeniowej bajki. Dzieci w czasie inscenizacji śpiewały wspólnie z „ aktorami”. Brały też udział w konkursie na najpiękniejszą świąteczną kolorowankę. Najważniejszym punktem programu była wizyta Świętego Mikołaja. Najmłodsi z bijącymi sercami oczekiwali na przybycie gościa. Każde dziecko podchodziło do Mikołaja, by porozmawiać i otrzymać paczkę. Spotkanie było ogromną frajdą dla dzieci i wolontariuszy.

Wolontariusze: Magdalena Chrzanowska, Paulina Karpińska, Natalia Kamińska, Wioleta Furmanik i Agata Liberadzka.
Opiekunowie: Renata Gasik, Elżbieta Sobczyńska

06-12-17 06-12-17
06-12-17 06-12-17

Kulinarne zmagania z literaturą w Iwaszkiewiczu

30 listopada 2017 r. w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie technikum w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza wzięli udział w projekcie „ Co jadają bohaterowie literaccy? Kulinaria w literaturze”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Zgłosiło się 6 dwuosobowych zespołów. Zadaniem uczestników było przygotowanie deseru, którego inspiracją był tekst literacki. znalezienie i przedstawienie jury fragmentu teksu literackiego, który był inspiracją do stworzenia pysznego deseru.
Jury konkursu oceniało stopień nawiązania deseru do przedstawionego tekstu, smak, estetykę podania i kreatywność zawodników. Członkowie jury mieli dylemat, ponieważ uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i wrażliwością estetyczną. Po burzliwych obradach połączonych z degustacją pani Dyrektor Hanna Bonecka ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody.
I miejsce zdobyli uczniowie III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych - Eryk Jarota i Mateusz Traczyk . Drużyna przygotowała strucel jabłkowy, którego inspiracją był „Harry Potter” J. Rowling.
II miejsce zdobyli uczniowie II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych - Przemysław Wojcieski i Emil Piotrowski. Drużyna zainspirowana wierszem „W malinowym chruśniaku” B. Leśmiana przygotowała malinową chmurkę.
III miejsce zdobyli uczniowie II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych – Kacper Bryński i Mateusz Krucz. . Drużyna przygotowała Schokoladentorten, inspiracją była książka „Czekolada” J. Harris
Konkurs przygotowały Panie: D. Waszczeniuk, K. Strzałkowska- Bonat i L. Pojawa we współpracy z biblioteka szkolną. Nagrody ufundowały Panie – R. Gasik i E. Sobczyńska. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz wejściówkę na lodowisko miejskie lub siłownię ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Organizatorzy dziękują młodzieży za udział w konkursie.

E.Sobczyńska, R.Gasik

3-11-17 30-11-17

Nowości w bibliotekach szkolnych

W bibliotece technikum i bibliotece liceum stale przybywa książek kupowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przedstawiamy kilka ciekawych serii wydawniczych które możecie w nich znaleźć i wypożyczyć.
Dary anioła – seria książek napisana przez Cassandrę Clare, wydana w latach 2009–2014. Książki szybko zyskały popularność szczególnie wśród młodzieży, chociaż autorka nie pisała ich z myślą o nastolatkach. Clare opowiedziała historię o osobach w najważniejszym okresie ich życia, pomiędzy dorastaniem a dorosłością, gdzie trzeba zadecydować kim się chce być, a nie myśleć nad tym, kim się już jest.
Północna droga – cykl powieściowy Elżbiety Cherezińskiej, którego akcja rozgrywa się na przełomie X i XI wieku w Norwegii. Opowieść snuje się wokół losów dwóch sąsiadujących ze sobą możnych rodów w samym sercu Trondelagu i w samym centrum ówczesnej historii: oto bowiem u rozkwitu epoki wikingów do Norwegii wdziera się chrześcijaństwo. Każda z części Północnej drogi jest relacją jednego z bohaterów, z wyjątkiem części czwartej, której narratorami jest troje bohaterów. Metro 2033– rosyjska powieść postapokaliptyczna napisana przez Dmitrija Głuchowskiego, pierwsza część trylogii. Akcja powieści rozgrywa się w moskiewskim metrze w 2033 roku, 20 lat po wojnie nuklearnej. Została opublikowana w 2005 roku w Rosji, a w Polsce ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Insignis Media. W 2007 roku nagrodzona za najlepszy debiut na europejskim konkursie literackim Eurocon w Kopenhadze. Kontynuacja : Metro 2034, Metro 2035.
Uniwersum Metro 2033– seria powieści i opowiadań napisanych przez różnych autorów, których akcja toczy się na postapokaliptycznej Ziemi po wojnie nuklearnej. Serię zapoczątkowała wydana w 2005 roku powieść Metro 2033 autorstwa rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. Uniwersum składa się z kilkudziesięciu powieści wydanych głównie w Rosji, ale również i w różnych częściach świata. W Polsce dodatkowo wydano cztery zbiory opowiadań napisanych przez polskich fanów.
Dark Elements - seria Jennifer L. Armentrout . Książki pochłaniają czytelnika już od pierwszej części. Świat ludzi jest zagrożony przez demony o czym mieszkańcy Ziemi nie wiedzą. Przeciwko demonom stają strażnicy. Każdej nocy polują na złe istoty. Pan Lodowego Ogrodu – czterotomowa powieść science fantasy autorstwa Jarosława Grzędowicza. Pierwszy tom został wydany przez oficynę Fabryka Słów w 2005 r. i zdobył wszystkie ważniejsze nagrody w polskiej fantastyce: Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Śląkfę, Nautilusa i Sfinksa. Również kolejne tomy zdobywały uznanie czytelników - oraz kolejne nagrody lub nominacje
Zwiadowcy – seria powieści fantasy autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana. Osadzona w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze świecie, powieść przygodowa dla nastolatków. Pierwsza książka z serii, zatytułowana Ruiny Gorlanu została wydana w Australii w listopadzie 2004, a w Polsce w marcu 2009. Do tej pory wydano czternaście książek w Australii i Nowej Zelandii, a także w Polsce.
Czary codzienności – seria powieści Agnieszki Krawczyk . "Siostry" to pierwsza powieść z tej serii. opowiadająca o trzech siostrach oraz pięknym i bajecznym małym miasteczku w górach. W Zmysłowie czas się zatrzymał, jest kolorowo, bajkowo i jakoś tak wolniej płynie czas. Przepiękna opowieść o tym, jak mimo trudności w życiu każdy z nas znajdzie jakieś wyjście z trudnych sytuacji, a to wszystko dzięki miłości. Kontynuacja: Przyjaciele i rywale, Słoneczna przystań
Trylogia Stulecia - Kena Folletta, w skład której wchodzą trzy powieści: „Upadek gigantów”, „Zima świata” i „Krawędź wieczności”. „Stulecie” opowiada o kilku rodzinach: amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej, które zostały wplątane w wir historii XX i początku XXI wieku - od 1911 do 2008 roku. Porusza ogrom różnorakich wątków: od politycznych po społeczne.
Cykl z komisarzem Zygą Maciejewskim – autor Marcin Wroński "Komisarz Maciejewski to oczywiście cykl retrokryminałów lubelskich, ale to także przedwojenna Polska statystyczna, taka, co to nie jest ani stolicą, ani kresami. Bawię się w nim historią i kryminalną fabułą, osobiście jednak szukam pretekstu do grzebania w przeszłości i odkopywania własnych korzeni. Szukam tego polsko-żydowskiego miasta, którego nie dane mi było zobaczyć, a dzięki temu, że o nim piszę, odnajduję równie zafascynowanych Czytelników, historyków, badaczy amatorów... To oni przekonują mnie, że warto dalej pisać, więc piszę, bo wiem, że mam dla kogo" - Marcin Wroński.

Źródła opisów: www.lubimyczytać.pl. www.marcinwronski.art.pl. pl.wikipedia.org
Przygotowały: E. Sobczyńska, R. Gasik

13-11-17 13-11-17
13-11-17 13-11-17
13-11-17 13-11-17
13-11-17 13-11-17

3…2…1… START

SZLACHETNA PACZKA WYSTARTOWAŁA!!!😍 💜💪💜 W tym roku podobnie jak w poprzednim naszym głównym celem jest zebranie środków i zakupienie węgla na zimę dla NASZEJ RODZINY. a oto jej opis:
Pani Małgorzata (25 l.) wraz z mężem Danielem (28 l.) wspólnie wychowują dwójkę dzieci- Michałka(4 l.) i Zuzię (1 l.). Przełomowym momentem w Ich życiu była strata wzroku u Pana Daniela. Rodzina pani Małgorzaty odwróciła się od niej twierdząc, że zmarnowała sobie życie. Kobieta jest głową rodziny. Podejmowała próby znalezienia pracy dorywczej. Jednak ze względu na stan zdrowia pana Daniela, który nie może zaopiekować się malutkimi dziećmi to się nie udało. Obecnie rodzina żyje z zasiłków oraz korzysta ze wsparcia w ramach projektu "Rodzina 500 Plus". Po odliczeniu kosztów leczenia oraz kosztów utrzymania domu, dochód na jednego członka rodziny to 432 zł. Pani Małgorzata złożyła wniosek o przyznanie jej opieki nad mężem. Małżeństwo nie poddaje się i cieszy się z każdego dnia razem. Są dla siebie wsparciem i nie wyobrażają sobie życia bez siebie.
NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY TO:
1. Węgiel który pozwoli ogrzać dom w okresie zimowym.
2. Garnki do gotowania.
3. Żywność która pozwoli rodzinie godnie spędzić święta.
4. Środki czystości oraz pampersy rozmiar 4.
Żywność: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, kawa (rozpuszczalna), mleko uht, płatki kukurydziane, płatki czekoladowe,przyprawy,
Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów, pampersy-4, chusteczki nawilżane, krem przeciw odparzeniom(tylko nie Johnson's)
Odzież dla Michałka (4 latka) r. 122/ rozmiar buta 33 Spodnie, bluzy/bluzki, kurtka, czapka, szalik, rękawiczki, podkoszulki, skarpetki, rajstopki, buciki na zimę, buty do przedszkola, po domu
Odzież dla Zuzi ( 1 roczek ) r.: 86 i większe/ rozmiar buta 23 Spodnie, legginsy, rajstopki, bluzy, bluzki, kurtka, czapka, szalik, buciki na zimę, kapcie po domu, trzewiki na wiosnę.
Odzież dla p. Daniela r. 2 XL/ rozmiar buta 45 Bluzy, koszule, spodnie (122 w pasie) skarpetki, kurtka, czapka.
Odzież dla Pani Małgosi r. M/L/ rozmiar buta 39 Kurtka zimowa, spodnie, bluzki, czapka, rękawiczki, legginsy, kozaki na zimę, buty na wiosnę.
Potrzeby rodziny: Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka, pościel 140x200
PREZENTY OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA ;-)
- Dla malutkiej Zuzi zabawka grająca (edukacyjna)
- Dla Michałka Ciuchcia, ew. coś ze SPIDERMENEM
- Dla p. Małgosi- zestaw kosmetyków do makijażu
- Dla p. Daniela- zestaw kluczy/narzędzi

❤️ Wszystkie chetne osoby proszone sa o kontakt z p. Dominika Kaczmarek.

Narodowe Czytanie w Iwaszkiewiczu

9 listopada klasa 2B LO wzięła udział w szkoleniu przeprowadzonym przez 3. Warszawską Brygadę Rakietową Obrony Powietrznej stacjonującą w Bielicach. Uczniowie mogli zobaczyć różne rodzaje broni, usłyszeć o jej budowie oraz zasadach czyszczenia i konserwowania. Po części teoretycznej pod czujnym okiem żołnierzy „nasi mundurowi” mogli sami rozłożyć i złożyć broń. Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu, opowiadająca o polskich żołnierzach na misjach międzynarodowych. Następnego dnia klasa 3B LO Służb Mundurowych, odbyła zajęcia dydaktyczne zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Pierwszą częścią zajęć, było zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa podczas akcji ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego. Następnie poznaliśmy stanowisko alarmowe oraz procedurę odbierania zgłoszeń. Pod koniec zajęć każdy uczestnik mógł założyć na siebie oporządzenie strażaka, w którym wyjeżdża na akcje ratownicze.

Uczniowie klas służb mundurowych

13-11-17 13-11-17
13-11-17 13-11-17
13-11-17 13-11-17
13-11-17 13-11-17

Narodowe Czytanie w Iwaszkiewiczu

13 listopada 2017 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie włączyli się w akcję Narodowego Czytania Wesela Stanisława Wyspiańskiego . Projekt został przygotowany przez Renatę Gasik i Elżbietę Sobczyńską w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Uczniowie: Magdalena Górnicka, Justyna Poryszewska, Konrad Popławski, Agata Ścigocka, Aneta Krzeczkowska, Damian Wójcicki oraz przedstawiciel Rady Pedagogicznej pani Marta Włodarczyk odczytali wybrane sceny z dramatu Wyspiańskiego. Była to także okazja do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Samorząd Szkolny przygotował dla całej społeczności szkolnej kokardy narodowe.

E. Sobczyńska, R. Gasik

13-11-17 13-11-17
13-11-17 13-11-17

Święto Patrona w Iwaszkiewiczu

Październik to miesiąc, w którym Zespół Szkół im.Jarosława Iwaszkiewicza obchodzi Święto Patrona szkoły połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Uroczystość jak każdego roku odbyła się w Sochaczewskim Centrum Kultury. Swoją obecnością zaszczyciły nas: pani starosta Jolanta Gonta oraz pani dyrektor PZE Urszula Opasiak. W części oficjalnej przemawiali dyrektor Hanna Bonecka oraz zaproszeni goście. Następnie miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Druga część gali stanowił autorski program „Ach, co to był za bal” przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem polonistek. Znalazły się w nim wiersze patrona szkoły Jarosława Iwaszkiewicza oraz innych skamandrytów, które mówiły o zabawie i balach warszawskiej elity artystycznej okresu dwudziestolecia międzywojennego. Dla podkreślenia klimatu wykorzystano piosenki, przy których bawiono się na balach w tamtych czasach. Śpiewali je utalentowani uczniowie różnych klas. Ze sceny popłynęły słowa znanych piosenek, takich jak „Powróćmy jak za dawnych lat” czy „Seksapil”. Nie zabrakło także, ciekawie zaaranżowanych układów tanecznych. Na scenie udało się odtworzyć atmosferę balu, który miał miejsce w warszawskim „Hotelu Europejskim” w roku 1937. To właśnie wtedy patron naszej szkoły Jarosław Iwaszkiewicz został wybrany Królem Mody. Gromkie brawa po spektaklu świadczyły o tym, że program przypadł do gustu widowni, która doceniła trud i zaangażowanie młodych artystów.

A. Szpleter, M. Byczyńska - Szlendak

18-10-06 18-10-06
18-10-06 17-10-06

Integracja klas pierwszych

Integrację klas pierwszych technikum w Zespole Szkół im.Jarosława Iwaszkiewicza można uznać za udaną. Młodzież świetnie bawiła się w Centrum Hula-Kula w Warszawie gdzie min. grała w kręgle i bilard. Uczniowie zrelaksowani i w dobrych nastrojach wrócili do domu.

18-10-06 18-10-06
18-10-06 17-10-06

Pokaz barmański w „Iwaszkiewiczu”

18 października gościliśmy w naszej szkole absolwenta Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Mariusza Kęskę. Uczniowie klas IIId oraz IV d mieli okazję obejrzeć pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu starszego kolegi. Młodzież uczyła się sporządzania i dekorowania kolorowych drinków z wykorzystaniem suchego lodu oraz żonglowania butelkami.

L.P.

18-10-06 18-10-06
18-10-06 17-10-06

„Iwaszkiewicz” na święcie sochaczewskich służb mundurowych

W pierwszych dniach października 2017 klasa IIb służb mundurowych naszego Liceum Ogólnokształcącego reprezentowała szkołę podczas święta Policji oraz 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. W dniu 1 października 2017 roku na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w obchodach Diecezjalnego Święta Policji. Uroczystość odbyła się podczas mszy świętej koncelebrowanej przez biskupa pomocniczego Wojciecha Osiala wraz z kapelanami komend powiatowych z terenu całej diecezji łowickiej w kościele Św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Z kolei w dniu 6 października br. swoje coroczne Święto obchodziła 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej. W tym dniu na zaproszenie dowódcy jednostki spotkaliśmy się ponownie w kościele Św. Wawrzyńca w Sochaczewie, gdzie obok licznych sztandarów wojskowych zaszczytne miejsce zajął sztandar szkoły , a liczna grupa uczniów naszej klasy mundurowej uczestniczyła w uroczystej mszy świętej.
Z okazji świąt resortowych wszystkim funkcjonariuszom policji, żołnierzom i pracownikom wojska oraz policji składamy serdeczne życzenia i podziękowania za trud włożony w służbę i pracę.

H.B.

17-10-18 17-10-18
17-10-18 17-10-18

Mundurówka na ćwiczeniach obronnych Socho 2017

6 października w Sochaczewie, w rejonie toru motocrossowego, odbyły się ćwiczenia obronne przygotowane przez Starostwo Powiatowe pod kryptonimem „Socho 2017”. Wzięli w nich udział przedstawiciele policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz uczniowie z klasy 3b służb mundurowych w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Do ćwiczeń użyto środków pirotechnicznych i hukowych. Uczniowie „Iwaszkiewicza” odgrywali tam rolę dywersantów, mających za zadanie wysadzenie mostu przy ul. Płockiej. Mieli także okazję obejrzeć ciekawe widowisko m.in. aresztowanie dywersantów, postrzelenie policjanta i nieudaną ucieczkę wroga. Bardzo serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam udziału w tych niezwykłych wydarzeniach

Uczniowie klasy 3b służb mundurowych

socho-1 socho-2
socho-3 socho-4

NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Rywalki autor: Kiera Cass
Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów.. Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer. Dla Ameriki Eliminacje to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie…
Beatrycze i Wergili autor: Yann Martel
"Beatrycze i Wergili" to książka inna... Intrygująca, zaskakująca, zastanawiająca. Yann Martel autor Życia Pi , stworzył powieść kontrowersyjną, która przez krytyków literatury na całym świecie została przyjęta z dużym znakiem zapytania. Niektórym bardzo przypadła do gustu, innym wręcz odwrotnie. Faktem jest jednak to, że pomysł Martela, aby ukazać tragedię Holocaustu w formie alegorii zwierzęcej jest bardzo, ale to bardzo odważny i nietypowy.?
Dom tajemnic autorzy : Ned Vizzini, Chris Columbus
Eleanor, Kordelia i Brendan razem z rodzicami przeprowadzają się do wielkiego domu, który należał kiedyś do tajemniczego pisarza. Po niezapowiedzianej wizycie jego córki, niepokojącej staruszki, rodzeństwo trafia do groźnego świata, w którym czyhają na nich olbrzymy, piraci, Wichrowa Wiedźma i Król Burz. Jaką tajemnicę kryje historia ich własnej rodziny? Czy rodzeństwu uda się w końcu odnaleźć drogę do domu?
Geneza autor : Jessica Khoury
W tajnym laboratorium, ukrytym w amazońskiej dżungli, naukowcy stworzyli nieśmiertelnego człowieka. Pia jest pierwszą istotą doskonałą, która ma dać początek nowej rasie ludzi. W dniu swoich siedemnastych urodzin dziewczyna wymyka się spod kontroli naukowców. Na wolności spotyka Eio, chłopaka z pobliskiej wioski. Wspólnie próbują odkryć prawdę o pochodzeniu Pii. Prawdę, która zmieni ich życie na zawsze.
Źródło opisów: lwww.lubimyczytać.pl

E.S.

geneza dom
rywalki beatrycze

Bardzo dobre wyniki matur w „Iwaszkiewiczu”

PliklMatura nazywana egzaminem dojrzałości to pierwszy trudny, życiowy egzamin, przepustka do szukania pracy, a przede wszystkim miejsca na studiach. Pisze się ją na zakończenie liceum, bądź technikum, a więc w wieku 19 lub nawet 20 lat. W życiu każdego absolwenta liceum czy technikum zdanie matury daje przede wszystkim poczucie, zakończenia pewnego etapu, od którego młodzi ludzie zwykle samodzielnie zaczynają decydować o swojej przyszłości. Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zdawalność matury 2017 w kraju dla Liceum Ogólnokształcącego wyniosła 84,4%, zaś dla Technikum 67,9%. Zbliżone są również wyniki osiągnięte przez abiturientów na Mazowszu – 85% dla LO i 68% dla Technikum. Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, zdawalność matury w powiecie sochaczewskim wyniosła w 2017 roku 73%. Tym bardziej cieszy fakt, że tegoroczni maturzyści z „Iwaszkiewicza” wypadli bardzo dobrze i mogą już z powodzeniem rozpoczynać planowanie swojej ścieżki kariery W bieżącym roku szkolnym do matury w „Iwaszkiewiczu” przystąpiło 82 absolwentów, w tym 46 w Liceum Ogólnokształcącym i 36 w Technikum. Na poprawkę w tym roku nie ma szansy tylko 2 zdających z LO. Poprawkowy egzamin może złożyć w sierpniu 3 absolwentów technikum i 5 absolwentów LO. Oznacza to, że świadectwa maturalne odebrało w „Iwaszkiewiczu” blisko 85% zdających w Liceum i prawie 92% absolwentów Technikum. Wyniki osiągnięte przez szkołę mówią same za siebie. Zatem Matura 2017 to kolejna dobra matura w „Iwaszkiewiczu”. Gratulujemy naszym absolwentom dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów na drodze kariery naukowej i zawodowej. Zaś tym absolwentom gimnazjów, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i wciąż jeszcze wahają się, którą wybrać, polecamy „Iwaszkiewicza” na kolejny etap swojej edukacji.

HB

Wakacje - wypoczywamy jeszcze:

Administrator