„Iwaszkiewicz” na święcie sochaczewskich służb mundurowych

W pierwszych dniach października 2017 klasa IIb służb mundurowych naszego Liceum Ogólnokształcącego reprezentowała szkołę podczas święta Policji oraz 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. W dniu 1 października 2017 roku na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w obchodach Diecezjalnego Święta Policji. Uroczystość odbyła się podczas mszy świętej koncelebrowanej przez biskupa pomocniczego Wojciecha Osiala wraz z kapelanami komend powiatowych z terenu całej diecezji łowickiej w kościele Św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Z kolei w dniu 6 października br. swoje coroczne Święto obchodziła 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej. W tym dniu na zaproszenie dowódcy jednostki spotkaliśmy się ponownie w kościele Św. Wawrzyńca w Sochaczewie, gdzie obok licznych sztandarów wojskowych zaszczytne miejsce zajął sztandar szkoły , a liczna grupa uczniów naszej klasy mundurowej uczestniczyła w uroczystej mszy świętej.
Z okazji świąt resortowych wszystkim funkcjonariuszom policji, żołnierzom i pracownikom wojska oraz policji składamy serdeczne życzenia i podziękowania za trud włożony w służbę i pracę.

H.B.

17-10-06 17-10-06
17-10-06 s17-10-06

Mundurówka na ćwiczeniach obronnych Socho 2017

6 października w Sochaczewie, w rejonie toru motocrossowego, odbyły się ćwiczenia obronne przygotowane przez Starostwo Powiatowe pod kryptonimem „Socho 2017”. Wzięli w nich udział przedstawiciele policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz uczniowie z klasy 3b służb mundurowych w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Do ćwiczeń użyto środków pirotechnicznych i hukowych. Uczniowie „Iwaszkiewicza” odgrywali tam rolę dywersantów, mających za zadanie wysadzenie mostu przy ul. Płockiej. Mieli także okazję obejrzeć ciekawe widowisko m.in. aresztowanie dywersantów, postrzelenie policjanta i nieudaną ucieczkę wroga. Bardzo serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam udziału w tych niezwykłych wydarzeniach

Uczniowie klasy 3b służb mundurowych

socho-1 socho-2
socho-3 socho-4

NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Rywalki autor: Kiera Cass
Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów.. Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer. Dla Ameriki Eliminacje to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie…
Beatrycze i Wergili autor: Yann Martel
"Beatrycze i Wergili" to książka inna... Intrygująca, zaskakująca, zastanawiająca. Yann Martel autor Życia Pi , stworzył powieść kontrowersyjną, która przez krytyków literatury na całym świecie została przyjęta z dużym znakiem zapytania. Niektórym bardzo przypadła do gustu, innym wręcz odwrotnie. Faktem jest jednak to, że pomysł Martela, aby ukazać tragedię Holocaustu w formie alegorii zwierzęcej jest bardzo, ale to bardzo odważny i nietypowy.?
Dom tajemnic autorzy : Ned Vizzini, Chris Columbus
Eleanor, Kordelia i Brendan razem z rodzicami przeprowadzają się do wielkiego domu, który należał kiedyś do tajemniczego pisarza. Po niezapowiedzianej wizycie jego córki, niepokojącej staruszki, rodzeństwo trafia do groźnego świata, w którym czyhają na nich olbrzymy, piraci, Wichrowa Wiedźma i Król Burz. Jaką tajemnicę kryje historia ich własnej rodziny? Czy rodzeństwu uda się w końcu odnaleźć drogę do domu?
Geneza autor : Jessica Khoury
W tajnym laboratorium, ukrytym w amazońskiej dżungli, naukowcy stworzyli nieśmiertelnego człowieka. Pia jest pierwszą istotą doskonałą, która ma dać początek nowej rasie ludzi. W dniu swoich siedemnastych urodzin dziewczyna wymyka się spod kontroli naukowców. Na wolności spotyka Eio, chłopaka z pobliskiej wioski. Wspólnie próbują odkryć prawdę o pochodzeniu Pii. Prawdę, która zmieni ich życie na zawsze.
Źródło opisów: lwww.lubimyczytać.pl

E.S.

geneza dom
rywalki beatrycze

Bardzo dobre wyniki matur w „Iwaszkiewiczu”

PliklMatura nazywana egzaminem dojrzałości to pierwszy trudny, życiowy egzamin, przepustka do szukania pracy, a przede wszystkim miejsca na studiach. Pisze się ją na zakończenie liceum, bądź technikum, a więc w wieku 19 lub nawet 20 lat. W życiu każdego absolwenta liceum czy technikum zdanie matury daje przede wszystkim poczucie, zakończenia pewnego etapu, od którego młodzi ludzie zwykle samodzielnie zaczynają decydować o swojej przyszłości. Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zdawalność matury 2017 w kraju dla Liceum Ogólnokształcącego wyniosła 84,4%, zaś dla Technikum 67,9%. Zbliżone są również wyniki osiągnięte przez abiturientów na Mazowszu – 85% dla LO i 68% dla Technikum. Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, zdawalność matury w powiecie sochaczewskim wyniosła w 2017 roku 73%. Tym bardziej cieszy fakt, że tegoroczni maturzyści z „Iwaszkiewicza” wypadli bardzo dobrze i mogą już z powodzeniem rozpoczynać planowanie swojej ścieżki kariery W bieżącym roku szkolnym do matury w „Iwaszkiewiczu” przystąpiło 82 absolwentów, w tym 46 w Liceum Ogólnokształcącym i 36 w Technikum. Na poprawkę w tym roku nie ma szansy tylko 2 zdających z LO. Poprawkowy egzamin może złożyć w sierpniu 3 absolwentów technikum i 5 absolwentów LO. Oznacza to, że świadectwa maturalne odebrało w „Iwaszkiewiczu” blisko 85% zdających w Liceum i prawie 92% absolwentów Technikum. Wyniki osiągnięte przez szkołę mówią same za siebie. Zatem Matura 2017 to kolejna dobra matura w „Iwaszkiewiczu”. Gratulujemy naszym absolwentom dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów na drodze kariery naukowej i zawodowej. Zaś tym absolwentom gimnazjów, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i wciąż jeszcze wahają się, którą wybrać, polecamy „Iwaszkiewicza” na kolejny etap swojej edukacji.

HB

Wakacje - wypoczywamy jeszcze:

Administrator