Dzień Otwarty 2016

7 kwietnia 2016 roku przy głośnym akompaniamencie zespołu L'ombelico del Mondo Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza otworzył swoje drzwi dla wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką w Technikum, Liceum Ogólnokształcącym oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej. Na gości czekało wiele atrakcji, o które zadbali uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz instytucje współpracujące ze szkołą: wojsko, policja i straż pożarna. Budynek szkoły na Dzień Otwarty został tak przygotowany, by ułatwić odwiedzającym dokładne zapoznanie się z ofertą edukacyjną. Na korytarzach ustawiono stanowiska prezentujące szczegółową ofertę różnych typów szkół. Można było nie tylko otrzymać ulotki informacyjne, baloniki i cukierki, ale również posłuchać tego, co mają do powiedzenia o każdej klasie sami uczniowie i nauczyciele. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje związane z klasą służb mundurowych. Chętni mogli poćwiczyć strzelanie pod czujnym okiem żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Bielicach. Goście mieli możliwość obejrzenia wozów strażackich, a także porozmawiania z policjantami z Powiatowej Komendy Policji i strażakami z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Na brak zainteresowania w swoich punktach promocyjnych nie mogli narzekać uczniowie Technikum. Na dolnym korytarzu prezentowało się technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarstwa oraz zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz, gdzie gości częstowano pysznymi kolorowymi drinkami. Każdy mógł posmakować flambirowanych naleśników i słodkich muffinek z kremem. Na górnym korytarzu wyróżniało się kolorowe stoisko technikum organizacji reklamy i zabawnie ubrana grupa jego uczniów prezentująca efekty swej pracy. Ekonomiści i sprzedawcy prezentowali możliwości kasy fiskalnej oraz opowiadali o specyfice tych zawodów. Kolorowo i smacznie prezentowało się stoisko językowe, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego o językach obcych nauczanych w szkole oraz spróbować pysznych kiełbasek z cebulką. Nie da się wymienić wszystkich atrakcji przygotowanych przez Iwaszkiewicza. Każdy gimnazjalista mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i na pewno się nie nudził. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą kształcenia na rok szkolny 2016/2017.

E.Sobczyńska Foto A.Biszczan

07-04-16 07-04-16
07-04-16 07-04-16

Dzień otwarty 2015

16 kwietnia 2015 roku w czasie dnia otwartego w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza na wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką w Technikum, Liceum Ogólnokształcącym czy Zasadniczej Szkole Zawodowej czekało mnóstwo atrakcji (zarówno na zewnątrz szkoły, jak i w jej budynku), o które zadbali uczniowie, nauczyciele, absolwenci „Iwaszkiewicza” oraz instytucje współpracujące ze szkołą. Budynek szkoły na Dzień Otwarty został tak przygotowany, by ułatwić odwiedzającym dokładne zapoznanie się z ofertą edukacyjną. Na korytarzach ustawiono stanowiska prezentujące szczegółową ofertę różnych typów szkół. Można było nie tylko otrzymać ulotki informacyjne, baloniki i cukierki, ale również posłuchać tego, co mają do powiedzenia o każdej klasie sami uczniowie i nauczyciele. Wszyscy chętnie odpowiadali na zadawane pytania, służyli pomocą, oprowadzali po szkole, prezentowali przygotowane niespodzianki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje związane z klasą służb mundurowych. Chętni mógli poćwiczyć mierzenie do celu z wyrzutni pod czujnym okiem żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Bielicach. Atrakcją była możliwość obejrzenia wozów strażackich, rozmowy z policjantami i strażakami z Powiatowej Komendy Policji i Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Na brak pracy przy swoich punktach promocyjnych nie mogli narzekać uczniowie Technikum. Na dolnym korytarzu oblegane było stanowisko technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarstwa oraz zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz, gdzie gości częstowano pysznymi kolorowymi drinkami, ciasteczkami i kawą. Każdy mógł posmakować flambirowanych naleśników i słodkich mufinek z kremem. Na górnym korytarzu wyróżniało się kolorowe stoisko technikum organizacji reklamy i zabawnie ubrana grupa jego uczniów prezentująca efekty swej pracy. Ekonomiści, handlowcy i sprzedawcy prezentowali możliwości kasy fiskalnej oraz opowiadali o specyfice tych zawodów. Szkolny wolontariat zaprezentował prezentację multimedialną dotyczącą inicjatyw, w które był zaangażowany. Nie da się wymienić wszystkich atrakcji przygotowanych przez „Iwaszkiewicza”. Każdy gimnazjalista mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i na pewno się nie nudził. Informacje zdobyte podczas dnia otwartego ułatwią uczniom trzecich klas gimnazjum dokonanie właściwego wyboru, ponieważ muszą zdecydować już dziś, czego będą uczyć się jutro, aby mogli sobie dobrze poradzić pojutrze. Zachęcamy gimnazjalistów do podjęcia nauki w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. W czteroletnim Technikum można kształcić się w zawodach:
• technik ekonomista
• technik organizacji reklamy
• technik hotelarstwa
• technik żywienia i usług gastronomicznych
• technik handlowiec
w trzyletnim Liceum Ogólnokształcącym proponowane są profile:
• humanistyczny
• geograficzno-matematyczny
• służb mundurowych
w trzyletniej Zasadniczej Szkole Zawodowej oferowane są zawody:
• kucharz
• sprzedawca- młodociany pracownik
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą kształcenia na rok szkoły 2015/2016 na stronie www.iwaszkiewicz.edu.pl/, a chętnym do oglądania relacji z Dnia Otwartego proponujemy wizytę na www.facebook.com/ZSIwaszkiewicz

Elżbieta Sobczyńska

16-04-15 16-04-15
16-04-15 16-04-15

Dzień otwarty 2015

Już 16 kwietnia o godzinie 15.30 Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza zaprasza gimnazjalistów i ich rodziców na dzień otwarty w budynku szkoły przy ulicy Chopina 99a.
Dlaczego warto uczyć się u nas? Liczby i statystyki nie kłamią. W tym roku Technikum w Iwaszkiewiczu znalazło się na 20. miejscu wśród wszystkich techników na Mazowszu oraz 261. w kraju wśród 2240 tego typu szkół. To ogromny sukces uczniów i nauczycieli. Zdobycie miejsca w czołówce rankingu jest dla szkoły powodem do dumy i warto się tym sukcesem chwalić. Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" wprowadziła dla najlepszych szkół specjalne tytuły i znaki graficzne o kształcie szkolnych tarcz, które są potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły. Technikum w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza otrzymało tytuł „Brązowej Szkoły 2015”, który przysługuje szkołom ponadgimnazjalnym zajmującym w ogólnopolskim Rankingu Techników 2015 miejsca od 201-300.
Integralną częścią Iwaszkiewicza jest znane w Sochaczewie Liceum Ogólnokształcące, którego uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowują wspaniałe przedstawienia teatralne prezentowane społeczności lokalnej i opisywane w mediach lokalnych. Ogólniak kojarzony jest również z klasą mundurową, która w ramach ćwiczeń praktycznych bierze udział w wielu atrakcyjnych zajęciach z żołnierzami, strażakami i policjantami.
Iwaszkiewicz to też Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształcąca w dwóch zawodach usługowych sprzedawca/młodociany pracownik oraz kucharz.
Podczas dnia otwartego zainteresowani zapoznają się z pełną ofertą edukacyjną Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie na rok szkolny 2015/2016 , spotkają się z nauczycielami, uczniami i absolwentami szkoły. Jak co roku przygotowujemy wiele atrakcji związanych z kierunkami kształcenia w szkole i, jak co roku, towarzyszyć nam będą instytucje, z którymi Iwaszkiewicz współpracuje.
Przyjdź. Zobacz. Wybierz
ZAPRASZAMY - 16 kwietnia 2015 roku, budynek przy ul. Chopina 99a, godz. 15.30
13-04-15 13-04-15
13-04-15 13-04-15

Dzień otwarty 2014

Dzień otwarty 2013

Zespół Szkół Iwaszkiewicza
Same dobre ma oblicza.
W ofercie  różnorodność profili,
tak byście się nie nudzili
i wymarzony zawód zdobyli.
Jest tutaj miło i zabawnie
Jednym słowem bardzo fajnie.
Więc zapraszamy Cię do nas, przyjacielu.
Tylko dzięki tej szkole dojdziesz do celu!”

 Piotr Izydorek, absolwent technikum

 

Dzień otwarty w „Iwaszkiewiczu”! Przyjdź, zobacz, wybierz!


Jaką szkołę wybrać po gimnazjum? Ten pierwszy samodzielny wybór w życiu młodego człowieka nie należy do łatwych. Jeżeli zależy Ci na tym, aby był trafny i zaprocentował w przyszłości dobrze zdaną maturą oraz dostaniem się na wymarzone studia, przyjdź do „Iwaszkiewicza” i wybierz odpowiedni dla siebie zawód lub profil. A naprawdę masz w czym wybierać... U nas znajdziesz szkoły: zawodową, ogólnokształcącą oraz technikum.

Liceum Ogólnokształcące:


¨ klasa służb mundurowych


Panny sznurem za mundurem”-
Krzyczą chłopy zgodnie chórem.
Młodzi prężni i odważni,
Wcale nie są tacy "ważni"

¨ klasa ekologiczno-turystyczna

Ekologia fajna sprawa,
To nauka i zabawa.
Szybko można się nauczyć,
I naturze w zgodzie służyć.


¨ klasa biznesowa

Gdy wciąż myślisz o karierze,
szybkim aucie i rowerze,
wciel się w rolę biznesmena,
uda ci się, to nie ściema.

¨ klasa humanistyczna: teatralno-filmowa


Gdy marzy ci się zawód aktora,
Do tej klasy przyjść najwyższa pora.
W przyszłości czeka Cię sława,
a w szkole dobra zabawa

¨ klasa humanistyczna: dziennikarska

Dziennikarska klasa,
W niej pomysłów cała masa.
Wywiady, artykuły i gazety,
Jak widzisz są jej same zalety.

 

Technikum:


¨ ekonomiczne

Gdy pieniądze lubisz liczyć,
Matmę możesz u nas "ćwiczyć"
Bez problemu i bez stresu,
Przechodzimy do wykresu.


¨ organizacji reklamy

Gdy Twoją zdolnością jest reklamowanie,
Pisanie, rysowanie, kolorowanie,
Dobrze trafiłeś do tej oto klasy,
Możesz zarobić potem dużo kasy.

¨ żywienia i usług gastronomicznych

Kuchnia Twoją mocną stroną
I nie jesteś marną wroną.
To dla Ciebie jest ta klasa,
będziesz dobry jak Okrasa!

¨ handlowe

W dzisiejszych czasach doprawdy trudno,
Znaleźć człowieka co nie handluje,
Nawet gdy nie jest on zawodowcem,
I od handlu głośno się odżegnuje.


¨ hotelarstwa

Hotelarska klasa zacna,
Tam nauka jest kozacka.
Wiedza wchodzi jak po maśle,
To jest taki profil właśnie.


Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 

¨ kucharz

Jeśli zbrzydły Ci zupki Knora,
Do tej klasy przyjść jest pora.
Tutaj nauczą Cię odróżniać seler od pora
.

¨ sprzedawca-młodociany pracownik

Kręci Cię sprzedawanie i przy kasie stanie,
To dobry profil dla was, Panowie i Panie.
Macie smykałkę do handlowania
Ta szkoła da Wam odpowiednie przygotowanie
.


Ciągle masz wątpliwości, wahasz się, nie jesteś pewien? Nic nie szkodzi.

Pomożemy Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Już dziś gorąco zapraszamy Cię do przyjścia  na Dzień Otwarty. 17 kwietnia w budynku LO przy ulicy Chopina 99a uczniowie i nauczyciele Iwaszkiewicza od godziny 16 będą czekać na gimnazjalistów, również na Ciebie.

W czasie spotkania będziesz mógł/mogła:

 

¨      Zapoznać się  z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2013/2014

¨      Otrzymać materiały promocyjne szkoły

¨      Uzyskać informacje na temat rekrutacji

¨      Porozmawiać z uczniami naszej szkoły

¨      Obejrzeć film promocyjny szkoły

¨      Obejrzeć: klasopracownie, sale przedmiotów zawodowych, siłownię, bibliotekę z centrum informacyjnym, pracownie do nauki języków obcych.

¨      Wziąć udział w konkursie wiedzy ekologicznej i wygrać ciekawe nagrody

¨      Podpatrzeć zajęcia grupy teatralnej

¨      Obejrzeć wystawę sprzętu bojowego Jednostki Wojskowej w Bielicach


Przyjdź! Zobacz! Na pewno nie będziesz się nudzić!

 

Serdecznie zapraszamy Was i Waszych rodziców

 

Nauczyciele i uczniowie „Iwaszkiewicza”

 

Autorami rymowanek są uczniowie klasy III Technikum Hotelarstwa


Dzień otwarty 2012
7

  /

 

Dzień Otwarty w „Iwaszkiewiczu”

Już dzisiaj uczniowie kończący gimnazjum powinni zastanowić się nad tym, w jakiej szkole chcą kontynuować naukę. Na terenie powiatu sochaczewskiego znajduje się kilka szkół ponadgimnazjalnych, więc wybór nie jest łatwy. Na co zatem należy zwrócić uwagę, decydując się na daną szkołę? Najważniejsze wydają się być: wysoki poziom nauczania, odpowiednia kadra pedagogiczna, oferta edukacyjna dostosowana do możliwości i potrzeb ucznia, nowoczesna baza dydaktyczna. Wszystkie powyższe wymagania spełnia Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza. Tradycja tej placówki  gwarantuje uczniom  najlepszą opiekę dydaktyczną oraz przygotowanie na wysokim poziomie zarówno do egzaminów maturalnych  jak i potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

123

 

Każdy gimnazjalista znajdzie dla siebie coś ciekawego w ofercie edukacyjnej tej szkoły, o czym młodzi ludzie mogli przekonać 4się podczas Dnia Otwartego zorganizowanego w środę17 kwietnia w budynku liceum ogólnokształcącego przy ulicy Chopina 99a. Tego dnia już przed godziną 16 szkolne korytarze zapełniły się kandydatami chcącymi poczuć klimat „Iwaszkiewicza”. Tłumnie przybyli gimnazjaliści i ich rodzice zostali otoczeni troskliwą opieką organizatorów: nauczycieli i uczniów. Pierwsi z nich informowali gości o kierunkach kształcenia, zmianach programowych w szkolnictwie zawodowym i zasadach rekrutacji, drudzy, z dumą i zaangażowaniem, prezentowali swoje profile lub zawody oraz niestrudzenie oprowadzali po wszystkich zakamarkach szkoły i wyczerpująco odpowiadali na wszystkie pytania.. Zapoznawanie się z ofertą szkoły zostało uatrakcyjnione poprzez przygotowanie specjalnych stanowisk promujących określone zawody i profile. Można było nie tylko przeczytać ulotki informacyjne, ale również posłuchać tego, co mają do powiedzenia o każdym typie szkoły jej uczniowie.

5Nikt z gości nie nudził się podczas Dnia Otwartego. Jego program obfitował w wiele atrakcji takich jak: projekcja filmu promującego szkołę, konkurs wiedzy ekologicznej z nagrodami, lekcja otwarta klasy teatralnej. Największe wrażenie na gimnazjalistach zrobiły jednak pokazy gastronomiczne uczniów pod kierunkiem 6nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz wystawa sprzętu bojowego 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej z Bielic, z którą szkoła rozpoczyna współpracę w ramach klasy służb mundurowych.

Mamy nadzieję, iż podjęte działania promocyjne, utwierdziły wszystkich zainteresowanych naszą placówką w podjęciu właściwej decyzji, zaś tych, którzy jeszcze się wahają,  zachęciły do przemyśleń.

„Iwaszkiewicz” proponując naukę w różnych typach szkół, wychodzi naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom młodego człowieka. Oferuje kształcenie w wielu atrakcyjnych zawodach oraz profilach.

 

7W czteroletnim technikum można kształcić się w zawodach:

-       technik ekonomista

-       technik organizacji reklamy

-       technik handlowiec

-       technik hotelarz

-       technik żywienia i usług gastronomicznych

W trzyletnim liceum ogólnokształcącym proponowane są profile:

-       humanistyczny: klasa teatralno-filmowa, klasa dziennikarska8

-       ekologiczno-turystyczny

-       służb mundurowych

-       biznesowy

http://iwaszkiewicz.edu.pl/2013-04-17-dzien_otwarty/img/Image_040.jpg

W trzyletniej zasadniczej szkole zawodowej oferowane są zawody:

-       kucharz

-       sprzedawca-młodociany pracownik


101511

Więcej informacji o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2013/2014 znajdziesz  na naszej stronie internetowej w dziale Dla gimnazjalistów. W części Filmy i fotoreportaże możesz również obejrzeć pozostałe zdjęcia z Dnia Otwartego.  Serdecznie zapraszamy.