Dnia 10 listopada 2010 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Sochaczewie odbył się program artystyczny ,,Czapkę wolności zawsze noszono na bakier” (Kazimierz Słomiński).
Scenariusz - Bogusława i Jacek Górniccy
Reżyseria - Bogusława Górnicka
Scenografia, kostiumy - Agnieszka Mućka, Justyna Świderska
Przygotowanie chóru - Iwona Niemyjska
Przygotowanie orkiestry - Daniel Zieliński
Akompaniament - Franciszek Jasionowski

Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego:

Bartosz Bogdan (klasa Ibl ZS im. J. Iwaszkiewicza), Anna Tomaszewska (klasa  IIbl ZS im. J. Iwaszkiewicza), Daniel Kaźmierski (klasa IIcl ZS im. J.Iwaszkiewicza), Kamil Szewczyk (klasa IIcl ZS im. J. Iwaszkiewicza), Aleksandra Kubiak (klasa IIIal ZS im. J. Iwaszkiewicza), Ewelina Olewicz (klasa IIIcl ZS im. J. Iwaszkiewicza), Małgorzata Zielińska (klasa IIIf ZSO im. F.Chopina), Angelika Orzeszek ( Iii ZSO im. F. Chopina), Bartłomiej Hołdak (Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego)  Wykonawcom towarzyszyła - Orkiestra Kameralna i Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im Fryderyka Chopina w Sochaczewie.